Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 28.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Злотонови  
Автор Firefox (evil incarnate)
Публикувано25.07.03 14:10



Това всъщност е класация маскирана като списък. Но да се престорим, че си е само списък - избройте 3 "любими" описания на тъмната страна във фентъзито.
Коментари вариращи от "Тва твойто е нищо, виж тукааа...." до "Ша ти набия злото у дупартаа! ПРОБЛЕМ?!" са търсени и желани.

Let the evil combat BEGIN!

1. Олицетворенията на чистото зло от Хроники на Черния Отряд - Властелина (The Dominator), онзи дзвер под Старото Бащинско Дърво, Kina/Khadi и донякъде Хромия/Limper и Ловеца на Души/Soulcatcher макар че тя е по-скоро хаотична отколкото зла.

2. Моргот - малко заклет лузър пада заради неуравновесения характер, но като цяло кефи. Феанор също - трагичен образ. Виж Саурон ме гади.

3. Джек от Сенките - абсолютно!

Water Sleeps


Тема Re: Злотонови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 14:27



ха! морги е лейм! толкоз е лейм, че чак не мяза на зъл...той си е пародия напрао . виж саурон...
ето тука малко яки зли, тъмни и други такива сили:

- глаурунг - въплъщение на коварството...сладур
- круп & вандемар - клишето за злите действащи с финес at its finest (баси, къде другаде злият яде китайски порцеланови статуйки само заради удоволствието от разрушението, след като с много зор се е погрижил да се сдобие с тях )
- императорът - разбира се вейдър има мноо по-як имидж, но за сметка на тва мноо скрупули го налягат, блях - the emperor is not as forgiving as i am
- и разбира се the one and only Туизъъъъл в комплект с LB



Тема Re: Злотонови [re: Mist]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 14:28



по дяволите, как можах да забравя Артас



Тема морготнови [re: Mist]  
Автор Firefox (evil incarnate)
Публикувано25.07.03 14:35



моргот ме кефи, саурон не :)
аз не казах да ги степенуваме по постижения или данни - лични предпочитания, лични! Субективност му е майката за да стане мелето :)

иначе - круп и Ко. - тва откъде? "Никъде, никога..."-ала-бала? Ако е оттам - не ми се сториха нищо особено. Малко изсмукани от пръстите образи.

Туат разбира се е върхът, но мамчето му е далеч по-зловеща :)

глаурунг е мноо зле :)
.
.
.

END
------------

ПП. Не се ли чувствате като Кайл в епизода, в който Кени не умря? :) Мдам, не само, че няма да ги критикувам, дори мисля, че поизчистени от бозите Стар Уорс не са чак толкова лоша идейка... (Вече можете да се гътнете :) )

What did we do today to frighten the world?


Тема Re: морготнови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 14:44



разбира ти кратуната от яки злобари, a моргот освен, че е тъп е и некадърен
"Стар Уорс не са чак толкова лоша идейка"? I find you lack of faith disturbing...



Тема Re: морготнови [re: Mist]  
Автор Firefox (evil incarnate)
Публикувано25.07.03 14:50



моргот не е тъп или некадърен! Моргот е страхотен творец и ужасяващ мениджър. Има силата и таланта да прави неща по-могъщи от всеки друг, но организационната му практика е супер зле, ама супер зле! Докато Саурончо е просто питбулче - не се предава колкото и да е зле и това (колкото и съмнително) е единственото положително качество, което мога да му припиша. Лично мнение, разбира се :)

What did we do today to frighten the world?


Тема Re: Злотонови [re: Firefox]  
Автор lkew (позьор)
Публикувано25.07.03 14:51



най-култовото зло на всички времена си остават Крикетянците.
то това е фантастика, не фентъзи...


Аз по принцип не залитам към ийвъл страната на нещата, но сериозно се кефя на Lawfull Evil герои, като Maiev (warcraaaaft!), Агент Смит, Господарката от ХНЧО (тя по-мяза на чаотик-уалфул-нютрал, ама карай), и разбира се - главните герои от Интервю с ванпир, най-вече оня пич французина, дето беше ийвъл как си ще.

Наскоор не съм чел нищо с достатъчно запомнящи се ийвъл герои, като съм съгласен с хем с теб, хем с мист за ония от Невъруеър.


И един герой, който само аз (и евентуално Мист) си ги знам, the mother of all evil, Михо (Михио-сан).





и замалко да забравя - All Hail Morbo!

Зелеееее!


Тема Re: морготнови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 14:59



хъм, ама ний такова..положителни качества ли търсим
chaotic evil му е майката



Тема ДОПЪЛНЕНИЕ КЪМ ТЕМАТАнови [re: Firefox]  
Автор Firefox (evil incarnate)
Публикувано25.07.03 15:01



И за да разширя темата (с друга напълно самостоятелна :))) ), ми се ще да чуя и мнението ви за това дали съществува или МОЖЕ да съществува АБСОЛЮТНО зло?
Едно време с едни хора бая се подърлихме по въпроса - най-общо един репортаж би свел разговора до две позиции: 1. Злото е абсолютно субективно, следователно не може да бъде АБСОЛЮТНО (т.е. и обективно) - аргументирано с нещо от сорта на "За злия злото е добро, на него така му харесва" и 2.Някой може да прави нещо което сам отчита като зло, следователно да извършваш зло в пълното съзнание за това, че е зло си е точно поведенческия модел, който търсим за формиране на образа на АБСОЛЮТНОТО ЗЛО - щом е възможен той, значи е възможно и то.

Примери от книги се приемат наравно с действителни (стига да обосновете литературната творба като достатъчно реалистична).

What did we do today to frighten the world?

Редактирано от Firefox на 25.07.03 16:35.



Тема evil ли е chaotic evil-a обаче?нови [re: Mist]  
Автор Firefox (evil incarnate)
Публикувано25.07.03 15:17



ще дам пример от това, което чета в момента - 3 образа:

Господарката - гази всички за да постигне целта си, няма скруполи по отношение на жестокостта до степен да я обявят за олицетворение на злото, това което тя прави обаче е просто борба за власт. Реално под нейно управление империята е процъфтявала, особено в централните области около кулата Чар, а не губерниите управлявани от лудите и постоянно размирни Покорени. До голяма степен за нейното зло бих ползвала термина на Икю - Законово Зло - Ред, чието налагане и поддържане е болезнено, но все пак ред.

Сестра й - Ловецът на Души - пък напротив - тя е изцяло хаотична в постъпките си - не се стреми към власт отвъд тази, която би и дала възможност да осъществи поредната си "практическа шега" и въобще приема целия свят като тематичен парк в нейна чест, където да се забавлява. Разбира се хора страдат от забавленията й, но на други помага, като постъпките й просто не могат да се класират за морална оценка, защото тя не възприема окръжаващите я същества като нещо повече от катерушка на детска площадка. Реално Соулкечър е сама в собствения си свят. Ето така разбирам аз chaotic evil-a.

И накрая един кандидат за абсолютно зло - The Dominator - когато Господарката сънува желаният от Кина свят на смъртта и разложението, тя го коментира като нещо, извадено от мечтите на съпруга й. Въобще, Властелинът както е описан, не се бори за власт заради властта (нещо достатъчно човешко за да бъде разбрано :) ), а за да използва властта си за унищожение - един вид, ако направя една такова грубо закръгляне - Ловеца на Души живее за да забавлява себе си (което си е интровертно до крайност), докато Властелина съществува само за да тормози останалите, т.е. общителен, екстровертен тип :))

мисля си, че от трите типа, само последния се класира за истински ивъл, хаотичното зло не е по-различно от неприятно природно бедствие... поне в моята ценноста системка де :)

What did we do today to frighten the world?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.