Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:54 20.09.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Тигана?  
Автор Aeryn (ex-peacekeeper)
Публикувано01.07.03 12:59



Преди известно време прочетох някъде из клубовете, че има планове да се издаде ”Тигана” на Гай Гавриел Кей. Имате ли представа дали това е истина и ако е, кога?



Тема Re: Тигана?нови [re: Aeryn]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано01.07.03 16:43



Според информация, получена на пролетния панаир на книгата от издателите, би трябвало да излезе есента или зимата. Само дето като говорих с тях говореха доста неуверено. Така че информацията е несигурна.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: Тигана?нови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.07.03 19:59



А кои са издателите?

TANSTAAFL


Тема Re: Тигана?нови [re: Aeryn]  
Автор Matrim (упорит)
Публикувано01.07.03 20:05



Дано да издадат "Тигана", но с добър превод, защото Кай има страхотен стил.

The things you own end up owning you


Тема Никак не ми се ще...нови [re: Matrim]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано01.07.03 23:27



... да попарвам ентусиазма ти. За съжаление издателите са "ЕРА". Пусках една бележка в клуба за това, което натвориха с Финовар, така че имам подозренията, че книгата ще е калпаво преведена и изрязана в добавка. Кей е един от любимците ми във фентъзи-жанра, а Тигана е наистина ултова книга. За съжаление аз очаквам катастрофа от българското й издание.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: Никак не ми се ще...нови [re: De3tuss]  
Автор Talyesin (минувач)
Публикувано02.07.03 00:07



Не съм чел Фионавар на английски, но не успях да открия нищо в БГ изданието, което да ме наведе на мисълта че нещо е рязано. Ти чел ли си я на английски? И ако да, би ли посочил някакъв пример къде, какво е изрязвано? Въобще това сигурно твърдение ли е? (Не се заяждам - просто питам, не се обиждай).

Винаги отлагай за утре това, което утре можеш да отложиш за догодина.


Тема Re: Никак не ми се ще...нови [re: De3tuss]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано02.07.03 08:10



Питах човек, който е доста наясно с книгите и по-специално тези на "ЕРА", каза, че нищо не е рязано от "Гоблена на Фионавар". Разликите били от шрифтове, формати и междуредови разстояния.

TANSTAAFL


Тема Казвам, че книгата е...нови [re: Talyesin]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано02.07.03 13:44



рязана, без да съм я чел в оригинал по две много основателни причини.

Първо, държал съм в раце оригинал. Не виждам начин да направиш от книга - 400 страници с кегел 8.5-9 пункта на английски, книга от 350 страници на български на 11 пункта, такова междуредово и с такива полета. Обикновено при такова съотношение на форматите и шрифтовете в най-добрия случай ще постигнеш 1:1. Обикновено излиза между 1:1.15 и 1:1.25 (английски:български).

Второ. Познавам автора. Това, което излезе на български ИЗОБЩО не прилича на нещата които съм чел от Кей в оригинал. Няма ги нито спомените на героите, нито разсъжденията и психологията на героите, нито описанията за традицийте и обредите на света Финовар - не и по начина, които са особено характерни за Кей. Първата ми реакция към книгата беше "Кей не може да напише такава боза" (в сравнение с Лъвовете на АлРасан и Тигана например).

Ако държите, мога да си намеря книгата, да сравня и да цитирам конкретно. А ако не съм прав, ще се извиня.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от De3tuss на 02.07.03 14:03.</EM></FONT></P>

Редактирано от De3tuss на 02.07.03 14:16.



Тема Re: Тигана?нови [re: De3tuss]  
Автор Aeryn (ex-peacekeeper)
Публикувано02.07.03 13:49



Благодаря за информацията, макар че ако ще излезе орязана май е по-добре да престана да поглеждам жално жално към електронния й вариант, а да се захващам.



Тема Да му се присъди...нови [re: Kopo]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано02.07.03 13:57



...Нобелова награда за предпечат и изследванията да бъдат публикувани. Това е трик на който всеки предпечатист трябва да бъде светнат.*

----
* Вж. по горноата бележка за формати и шрифтове. Нито шрифта, нито междуредовото, нито шрифта са способни да спестят липсващите страници. В оригинал е 400.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.