Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:46 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Един въпрос?нови  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано31.05.03 18:10



А коя е (беше) любимата ви приказка в детството?


"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел


Тема Re: Един въпрос?нови [re: Mag]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано01.06.03 09:26



Имах една книжка - "Лъвът и маймунката", освен това много харсвах "Индонезийски народни приказки" и "Сибирски народни приказки".

После, когато се научих да чета, любими ми станаха Пипи и една книжка с разкази от българската история - "Мечът на свободата".

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Мечътнови [re: Black Wolf]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано01.06.03 10:25



Сигурен ли си, че не става въпрос за "Камбаната на свободата" на Каралийчев? Там дето имаше истории за построяването на Мадарския конник (славянина-каменоделец се влюби в дъщерята на хана), падането на Царевец (тва май беше разказът дал име на сборника), май имаше и нещо за Крали Марко, или нещо подобно, и т.н.

Карам да върви. - из Малки Обяви

Редактирано от Firefox на 01.06.03 10:25.



Тема Е, че как!нови [re: Mag]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано01.06.03 10:39



Червената Шапчица, разбира се! :) (Къде отива Червената Шапчица? - При баа-ба. Къде живее баба й - Еее там! Какво и носи Червената Шапчица - Папо. Ноо-ньо. и т.н. :))) Туй е от предсловесния ми период, еееех... :} )

Иначе, доколкото знам, съм отгледана по рецептата от Диамантената Ера - яко братя Грим и страшни приказки. (После не съм учила машини на Тюринг де :))), но пък още си спомням тетрадките с квадратчета.) Имаше и една книжка, не се сещам за заглавието, но както винаги помня картинки, а не звуци - имаше голямо синьо дърво в центъра, дървото беше с очи, нос, уста и мустаци - много славянско по вид и под него имаше май някакъв юнак на кон или друга декорация ( ;)) (странно е как уж помниш целия образ, а като се фокусираш върху някои детайли чезнат, все едно си сънувал..) ). Може да е била от библиотека Ден и Нощ (тая с двата грифона, флипнати вертикално един спрямо друг, единия на слънчев фон, а другия - звездно небе. "Дневникът на Пластелинко" е от същата поредица.)

Но определено впечатленията от най-ранното ми детство са за приказки на братя Грим (кафява книга, голям формат, твърди корици, без надпис, в средата - квадратна картинка на бежов фон: рицар на покрит с диплещо се покривало на зелени и кафяви квадратчета кон, а до него на седлото - някакво момиче (принцеса без съмнение :) ). Рицарят е с един от онези кофообразните шлемове. :) Вътре имаше черно бяла картинка на около 1/3 от страницата в началото на всяка приказка. (Супер изкушение за някой попельосник с цветни моливи! :) )

Карам да върви. - из Малки Обяви


Тема Re: Еххх...нови [re: Mag]  
Автор lkew (Invisible view)
Публикувано01.06.03 10:47



(много силен въздъх)
Съвсем бях забравил... Баща ми, това чудо на природата сам измисляше приказките. Най-готината беше за един магьосник, който май приспиваше хората (мне, не беше сънчо) само че нещо се беше прецакало и той беше отишъл при едно митични същества (наши си) и беше се опитал да ги използва щото приспиват с песните си ама все заспиваше и накрая се сети да вземе един касетофон (той ми беше до леглото но мълчеше, поклон пред свсетлата му памет) и да запише песните и после да ги пусне на волумето на мах и най-накрая приспа там градчето....
... хъм. сега се спомних, че проблемите му бяха локализирани в едно момче, което сега като чел и твърде прилич на мен, дето (момчето) яко тормозеше квартала и не му даваше да спи




Ама не мога да си спомня ни едно име!!! Отивам да питам татко...

Понякога си мисля, че съм Скука, живееща само за да се противопоставя на други бастуни.


Тема отговорнови [re: Mag]  
Автор Edna (същата тя)
Публикувано01.06.03 11:58



1001 нощ
и библията
и Туве Янсон - приказките"Невидимото дете". Откакто ги прочетох за мен останаха най-така...
и Приказка за Стоедин на Никола Русев
и тая тема сме я някъде вече нищили

Редактирано от Edna на 01.06.03 12:10.



Тема ето янови [re: Mag]  
Автор Edna (същата тя)
Публикувано01.06.03 12:17









Тема Re: Един въпрос?нови [re: Mag]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано01.06.03 12:42



Чак пък любимата...Ми прекалено много бяха...Определено като малка предпочитах здравословното четене на книжки пред вредните игри на чист въздух...
Освен туй аз още обичам да чета приказки...Наскоро някой ми припомни за Николай Райнов,преговорих го и много се накефих...Имаше и една,май полска,за кралицата,която танцувала с трима дяволи(има и български вариант,със змей,но полската е по-зловеща и по- ме кефи)
Обаче прекалено често краят ме разстройваше.Тъкмо лошият ми стане симпатичен и хоп - свършва по ужасяващ начин!А добрите юнаци кви изроди бяха,не си е работа...Няма справедливост,ни в живота,ни в приказките



Тема Ми к'во кат' сте я нищили ;-)))нови [re: Edna]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.06.03 12:55



Аз си задавам въпрос...

П.П. И питам още: "Кога най-накрая ще ми изпратиш песните? А?"
Ааааааааааа - 2 (два) деня чекам...

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел

Редактирано от Mag на 01.06.03 13:30.



Тема "Пинокио" :-)))))нови [re: Mag]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.06.03 13:19



Това е и първата книга, която прочетох сам.
След време много ми хареса едно илюстровано издание на Евангелиетата от 1930-та година с илюстрации от Гюстав Доре (ъхъ, оня същия велик илюстратор :

)
Ама баба се опитваше да ме разубеди, че това не било приказки...

П.П. С'а ся сетих: не беше на Евангелиетата а на Стария завет. Ама за деца. Като сегашните (тъпи, между впрочем) издания за деца на Библията. Онова беше великолепно издание!

П.П.П.
И ето една прекрасна страница, посветена на Пинокио и Карло Колоди:


"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел

Редактирано от Mag на 01.06.03 14:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.