Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:34 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ujas! Bulgarin!!!нови  
АвторNarvy (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 11:07



Predi dni posetih saita

. Na fona na dosta interestnata informaciq prochetoh reviu za knigata "Mech, mosht i magiq" na Christopher Postman. Tam chovek, podpisan s imeto Qn, mnogo zagrijeno preduprejdava chitatelite, che knigata e napisana ot bulgarina Hristo Poshtakov i grijlivo suvetva da ne se chete. Dori pechen literaturen kritik kato nego ne moje da stigne poveche ot 200 str.
Pisha i prevejdam fantastika i fentasy ot godini. Prochetoh knigata. Edin mnogo dobur roman, saizmerim s nai-dobrite zapadni obrazci. Za men Poshtakov e edin ot nai-uvajavanite bulgarski fantasti i knigata mu zaslujava da bude prochetena ot vseki.
Ujasqvam se ot nihilizma na podobni na Qn "fenove i ceniteli". Oshte po-strashno e kogato te razpolagat s nqkakvi sredstva za izqva. Veche ne se chudq zashto bulgarskata fantastika e v takova nezavidno polojenie.
Hora - Chetete bulgarskoto i ne se sramuvaite ot roda i ezika si.
P.P Sujelqvam, che pisha na latinica, no nqma vuzmojnost da pisha na kirilica.
Narvy



Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: Narvy]  
Автор Johny Cage (biting dog)
Публикувано04.06.03 12:05



Факта, 4е абс същата тема си пуснал и във форума на Бард ме води до мисълта, че си от някое конкурентно псевдосписание. Ако беше прочел всичките "ревюта" на Ян нямаше да се изказваш така неподготвен.

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re:нови [re: Narvy]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано04.06.03 13:25



Неправилно си интерпретирал акцента - едва ли българското гражданство на автора е отблъснало Yan Silversword. Впрочем ако Х. Пощаков е този, който си мисля... въобще не съм изненадана от ревюто. Един наскоро чут (прочетен от автора) НФ разказ още ми причинява гърчове на отвращение, какво остава пък за текст в (поправете ме ако греша) нов за автора жанр като фентъзито...

Как разбираш, че ти е свършило невидимото мастило?

Редактирано от Firefox на 04.06.03 13:26.



Тема Айде бенови [re: Firefox]  
Автор GOrbAchoff (принц на мрака)
Публикувано04.06.03 14:52



Аз пък се изкефих на разказа. Старо, ама готино, смях се накрая

А за книгата - истина - досега само хубави работи чувам. Е, докато я прочета сам, не мога да говоря от свое име...

********************
Какво казах?


Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: Narvy]  
Автор Yan Silversword (фен)
Публикувано04.06.03 15:22



Странно, аз пък не видях къде точно съм написал "не си я купувайте". И в никакъв случай не предупреждавам читателите, че е българин - просто изтъквам факт...

Що се отнася до самата книга, мисля че ясно съм го казал НА МЕН ми беше скучна. По никакъв начин не можеш да ме убедиш, че е съизмерима с най-добрите западни образци...

П.С. Точно мен пък трудно някой може да ме обвини, че не си купувам българска фантастика или че не я подкрепям...

Sad wings of destiny
Where have they gone?


Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: Narvy]  
Автор BlackHeart (Черно Сърце)
Публикувано04.06.03 15:25



Ей заради такива като тоя Ян страда българската литература. Заради такива като него писатели не могат да се реализират, книгите им не се продават, фалират издателства... Че какво като книгата я българска? Аз съм чел родни автори, които ценя и уважавам повече от много западни. Колко и какво пък е чел толкова той, пък и мнение изказва...

Ще те нарежа на парчета и ще те използвам за стръв.


Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: BlackHeart]  
Автор Matrim (упорит)
Публикувано04.06.03 15:28



Ти прочете ли отговора на Ян?Прочети всичките му ревюта и тогава говори.Значи ако е българин е добър и не може да се критикува,а?Е, то бива национализъм, ама чак пък толкова.Може и да е добър, не знам, но според личното мнение на Ян книгата не му е харесала.Длъжен ли е да хвлаи всяка БГ книга?

The things you own end up owning you


Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: BlackHeart]  
Автор Yan Silversword (фен)
Публикувано04.06.03 16:17



Като се замисля за последните 10-12 години съм се постарал да прочета почти всичко, което излиза на български(в това число и каквото излиза на родни автори) и всичко, което мога да си позволя на английски...

Има много български автори , които уважавам в пъти повече от болшинството западни, но все си мисля , че точно в случая въпроса не опира до уважението или неуважението, а до качествата на книгата, която НА МЕН не ми хареса...

Sad wings of destiny
Where have they gone?


Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: Narvy]  
АвторAlucard (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 16:39



Narvy ма много си зле. Ако си някои от малките кретенчета пак добре, има оправдание, иначе поста ти е рядко прост и нахален иначе. Няма да те напсувам на чист български само защото ми е жал за тебе колко си комплексиран. И какво си превел и написал като си толкова отворен? Ако си постигнал наистина нещо в тази насока покажи кво си дал на света. Иначе си голословен ламер.



Тема Re: Ujas! Bulgarin!!!нови [re: Alucard]  
АвторИнфopмиpaн шпиoнин (Нерегистриран)
Публикувано04.06.03 17:22



Никога не поставяй каруцата пред коня!
Четейки яростната защита на симпатичният за мен Ян, /нали беше пухкаво момченце с дълги, нежни косици?/ си мисля, че повечето от защитниците му го правят от сексуални подбуди. Иначе не бих могъл да възприема завидното тъпоумие, с което пренебрегват очевидни факти. А те са: Нарви е прякорът на Известния Български писател и преводач Любен Николов, а в неговата компетентност и ерудиция дори сополанковец не би трябвало да се съмнява. Ако "видният критик" Ян бе прочел сборника с българско фентъзи, където по недоглеждане на съставителите участва /все плюе издателите от ЕЛФ, а те публикуват недоносените му творби/, щеше да знае този всеизвестен факт. Защо от "Шадоуданс" не взимат интервюта от наистина известни и стойностни творци? Май не могат да ги намерят в България...
Не харесвам Пощаков като човек, но не мога да отрека таланта му. Купих си новата му книга и я прочетох. Хареса ми много. Определено сравнението с Пратчет и Асприн е сполучливо, макар и малко преувеличено. А това, че Елена Павлова е Илайджа Джауит, се разбра наскоро, така че въпросният Ян не е могъл да знае този факт преди месеци, за да й даде щедрата оценка 11! Сигурен съм, че горката Елена си е принтирала мнението му със златен прах и го е скътала дълбоко в страдалческото си сърце.
Пожелавам на всички млади критици да изоставят простащината /там не могат да се сравняват с изроди като мен/ и да отворят очите си за българското. А ако някоя книга им омръзва малко преди края, да се напънат да я дочетат. Може би ще разберат какво е искал да каже авторът.
Розовото драконче от мечтите на Азис...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.