Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:30 03.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не ми трябва учебник по генетиканови [re: Mag]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано22.05.03 18:34



За родените не_знам_какви_си вж. Чезаре Лобмрозо - живял е през ХVІ в. и никак_не_е_актуален!
Е, сега... не те виня, че са ти преподавали биологията по Лисенко!

Идеалисти от всички страни, въоръжавайте се!


Тема Re: мммданови [re: Kopo]  
Автор lkew (Презрящ)
Публикувано22.05.03 19:01



Да не повярваш колко "един на 1000 години" има дори в една и съща книга...

Но мен ме интересуваха други аспекти от лидераджийството, да речем кои скапани качества на даден таралясник могат да накарат армия да го следва. И от къде можеш да ги купиш. С пролетно намаление.

Fear not, просто "мисловно" упражнение, не ми трябва практическата част. Пия си хапчетата редовно!

"War does not determine who is right, war determine who is left."


Тема Re: Мегаломания<>Лидерствонови [re: Mag]  
Автор lkew (Презрящ)
Публикувано22.05.03 19:05



Бе чета и разбирам, спокойно. Не съм толкоз тъп. Говоря глупости колкото да се чува и моят глас в темата, не за друго...


А ти "роден водач" като самостоятелно качество ли го приемаш или като "пакет" определящи параметри за другите качества?

"War does not determine who is right, war determine who is left."


Тема Re: Аз не разбира....нови [re: Mag]  
Автор Roheryn (мерудия)
Публикувано22.05.03 19:42



"раждат се с лидерски качества"

Кои са лидерските качества?

Струва ми се трудничко да се провери дали се раждат или се култивират после.
Това би означавало да "родиш" един и същи човек първо в една среда, условия и други такива, а после в друга и да го наблюдаваш как ще се развие в двата случая.
Което, струва ми се, не е правено да сега :)

Направи 2 клонинга и проведи експеримента :)

Но как ще разбереш, когато получиш един средностатистически не-лидер, дали:
- е имал лидерски заложби и ги е занемарил, или
- е тотално лишен от "лидерски ген"

Въобще, кои са лидерските качества и как се разпознава дали са зададени, входни данни?
Защото, без отговор на тези въпроси, как можеш да кажеш, че лидерите се раждат лидери?



Тема Re: Аз не разбира....нови [re: Roheryn]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано22.05.03 21:00



А, бе... разбираш ти!
Я, какви си ги накъдрила!

Идеалисти от всички страни, въоръжавайте се!


Тема Re: Аз не разбира....нови [re: Roheryn]  
Автор else (myself)
Публикувано22.05.03 21:40



Ами според мен ако лидерът се разжда такъв, то той няма от къде другаде да вземе лидерските си качества, освен от родителите си. Остава да се замислим дали родителите (или децата) на изявени лидери, са също лидери.
Примерите (май) са, че има колкото случаи, доказващи едното, толкова и другото. Т.е. въпрос на случайност и други странични фактори. Което мен лично ме навежда на мисълта, че лидерите не се _раждат_. Ако някое дете стане лидер, след като и баща му е бил такъв, не може да се каже дали това е наследствен резултат или просто детето се е възхищавало от баща си и му е подражавало в поведението. Все пак средата играе огромна роля и това се доказва от факта, че осиновените деца страшно заприличват на осиновителите си.
Но всичко в тази теория е много трудно да се докаже, защото както един и същи човек не може да бъде поставен в различни ситуации едновременно, така и двама души не могат да бъдат поставени в една и съща ситуация (дори и на пръв поглед да изглежда еднаква, от техните различни гледни точки тя ще си е различна - братята и сестрите например са хора, създадени от едни и същи родители, генетичната им информация идва от едни и същи източници, те живеят при еднакви условия, но очевидно от тях стават съвсем различни хора).

I know I live... but like a stone I'm falling down


Тема Лидернови [re: lkew]  
Автор NUT (ot ada)
Публикувано23.05.03 01:39



е призвание на бедняк
какви огризки търсиш
и с каква метла живееш



Тема Лидерството няма нищо общо...нови [re: Fat Jim]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано23.05.03 10:58



с биологията!
Лидер човек е още като малък. Още като малко детенце, като дете, като юноша, като възрастен...
Лисенко ми е много ясен и още в най-ранна възраст съм му се присмивал.

П.П. По отношение на лидерството у човека и другите бозайници чети най-големия етолог на 20-ти век Конрад Лоренц (всъщност създател на етологията). И понеже нямам време да търся _точно_ това, което е необходимо ти пущам един линк. Другото ти си го търси в нета.



П.П^2
Това ми мнение е и за Икю.

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел

Редактирано от Mag на 23.05.03 11:07.



Тема глупак *DELETED*нови [re: NUT]  
Автор lkew (Презрящ)
Публикувано23.05.03 11:12



Мнението е изтрито от Ikew

Тема Хм... ;-)))нови [re: lkew]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано23.05.03 11:14



Той е тя.


П.П. И не се заяждай с НУТ-чето, щото ме една отколешна виртуална дружка, плс. Добре, че кралица Дейви ви изтри щуротиите в нейната тема.

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел

Редактирано от Mag на 23.05.03 11:21.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.