Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 18.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема tolkin e jiv  
Авторelfche (Нерегистриран)
Публикувано02.05.03 20:30



abe huu be hora
moje li nqkoy da mi kaje za6to po4ti vsi4ki koito pi6at taka nare4enoto fentazy kradat ot tolkin
elfite i trolovete zavladqvat sveta ako me razbirate
da ne govorim pak 4e ob6to vzeto vseki si e haresal 4ast ot sveta na tolkin i si pray v nego kvoto mu kefni
emi izvinqvayte....................
jalko 4e vsi4ki smqtat tolkin za umrql
mene ako pitate toy si e edin umoren elf koyto jivee nqkade kray moreto i izpra6ta korabite koito zaminavat zavinagi

"Zapo4va pat ot moq prag,
bezkraen ograden s treva..."



Тема Re: tolkin e jivнови [re: elfche]  
Автор Пpинцa koйтo бe пpeджacaл (илбеч)
Публикувано02.05.03 20:38



По-вероятно е да е един грохнал хобит с мръсни крака и лула, пълна с джоджан.

And there was a great silence.


Тема Толкин е черпел идеинови [re: elfche]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано02.05.03 20:45



от митове и легенди, които не са негова собственост.

П.П. Веднъж двама млади композитори се скарали. Всеки твърдял, че другият е плагиатствал от него. Попитали един друг по-възрастен композитор с въпроса "Кой е ограбеният". А той отвърнал "Моцарт".

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Re: Толкин е черпел идеинови [re: Mag]  
Автор Пpинцa koйтo бe пpeджacaл (илбеч)
Публикувано02.05.03 20:56



maga faka donkele
stara istina

And there was a great silence.


Тема Re: Толкин е черпел идеинови [re: Mag]  
Автор CKИTHИK (Катила хан ювиг)
Публикувано02.05.03 22:57



Абсолютно си прав.... Богомилството примерно произлиза от по ранна,източна религия, митраизма...Там, за разлика от християнството, , не Добрия Бог е създал Сатаната,а открай време си има двама богове,на Доброто и Злото, равни по сила, чиято борба движи света...А оттова тръгват сума ти митове и легенди.Доброто е въпрос на гледна точка, представете си, че орките бяха победили и те пишеха Властелина..."И тогава, в момента, в който уродливия и зъл убиец Леголас се наддигна над скалите, за да изстреля стрелата си срещу храбрите орки, освободители на Шлемово Усоее, стрелата на Гъбояд Оркеритникус, десетник от трета орта на седми легион, го прониза в окото"

Виновен съм...но си прощавам


Тема Re: Толкин е черпел идеинови [re: Mag]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано03.05.03 00:58



Това не означава че няма оригинални идеи,които другите могат да копират...
Прав е човекът според мен.Ъъъ,елфа де...



Тема Re: Толкин е черпел идеинови [re: CKИTHИK]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано03.05.03 01:27



Седми орски легион - по-добрият оркски легион!
За Толкин - писна ми да говоря за него. Нека винаги бъде Толкин и сянките, които той хвърля да не се опитват да го потопят в своя мрак... Защото не ще успеят. Ако не вярвате, питайте онзи, който не е бил побеждаван, макар и често да е бил победен...
Стоманеният Генерал живее във всеки от нас.
Вярвайте ми :Р

you'll take my life, but i'll take yours too!


Тема Re: tolkin e jivнови [re: elfche]  
Автор Alastis (Just Hate)
Публикувано03.05.03 08:24



Наистина, защо смяташ, че Толкин е измислил елфите и троловете? Те са по-стари. Както и драконите.

:: Let me dream of a real existence ::


Тема Re: Ааа!!!нови [re: Alastis]  
Автор lkew ( Elfil)
Публикувано03.05.03 09:40



Да си имаме уважението - НАС ни измисли Толкин. Тия преди него бяха дребни безмозъчни духчета, дето пееха идиотски бебешки песнички и строяха дворци от паяжина нощем, щото бяха твърде тъпи да се усетят, че през деня ще се съсипят. И не можеха да различат стрела от пръчка.

Безидейността е в основата на новите идеи!


Тема Re:нови [re: Alastis]  
Автор Firefox (bored superhero)
Публикувано03.05.03 10:48



Толкин е филолог, той не е откраднал творенията си от народното творчество, по-скоро ги е превел на езика му. (Всъщност се е поулял и "превеждал" идеите си на всички средновековни инфо- и цивилизационни канали: история, митология, песен, стих, че и по-голямата част от естетиката.)

Преди Толкин може и да е имало понятие елф, трол, орк (по-скоро гоблин), но след него понятията са стандартизирани и се превръщат в реални обекти (подлежащи на описание). По същия начин на български съществува понятието таласъм, но можеш ли да ми кажеш точно колко висок е примерно? Или какъв цвят? С каква козина, ако въобще има? Такива ми ти нещица. Като седне някой Разказвачев да стандартизира и нашата митология, ще знаем. (И ще го обвиняваме, че е крал :)) )

"Дълг, дълг, храбри ловецо на акули.
Каква по-голяма награда има?"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.