Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:06 13.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ролеви игри - имат ли почва у наснови  
Авторbezimenniq (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 00:21



Интересно ми е колко от вас играят ролеви игри. Не, колко от вас са чували за тях. Защото фентъзито може да бъде нещо повече от статичен роман, читателят може да прави повече от просто проследяване на действието...

Представете си... играли сте книги игри, нали? Е, това няма почти нищо общо. Книга с правила. Книга със свят, картографиран и внимателно описан в стотици страници. Книга с много зверове и врагове, които вашите герои срещат и евентуално сбиват по пътя си към небосвода на легендите. Вашите герои, да. Няколко играча, един разказвач, няколко книги и няколко зара... достатъчни, за да се потопите в приключението по-реално, отколкото сте предполагали, че е възможно. Превърнете фантазиите си в реалност...


http://forums.rpgbg.net



Тема Re:нови [re: bezimenniq]  
Автор Firefox (new)
Публикувано26.03.03 11:25



Пропусна "Поръчайте СЕГА!"


- - -

Иначе си прав де - готино нещо са и имат малко общо с КИ (които бяха мегаяки (:Р, Фат Джим!)), но някак не ме хванаха много-много. Цялата идея е, че или ти трябва мегадобър разказвач (примерно Богдан Русев, ще го слушам с удоволствие : )) (Афала също, ама тя едва ли има време (то не, че Робърт Блонд е припрял да ми води игра : ))) ) ), или ти трябва доста ниска средна възраст на играчите и добра компания - за да не обръщат внимание на реалния свят и да се вживяват повече. Тва също не е е изпълнено, а има и още един недостатък - иска _адски_много_ВРЕМЕ_! Време, което нямам и май никой няма...

Сори, но над 16 примерно, вече е адски трудно да се плейва такова нещо. 20-30 минутки уоркрафтче, когато успееиш да ги откраднеш или някое започнато в ерата на динозаврите куестче, което играеш на час по лъжичка и тва е!

...time for me to just stand up and travel new land...


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор 3бишko (от Богданец)
Публикувано26.03.03 12:36



Току що се почувствах инфантилен старец
То лошо няма, ама....
Не че съм фен на РПГтата, ама тази възрастова граница и половината час игра направо убиха нещо в мен!
Отивам да играя Медиъвъл Тотал Уър пък!!! Там битките в заключителния етап траят по 2 часа всяка, особено ако те превъзхождат числено! Не че това би спряло един отличен пълководец да размаже врага. Айде, че ме чакат сарацини, монголска конница и английски стрелци. Вече са се строили на бойното поле, а войските на райха още спят! Отивам да ги събудя!

Градовци!


Тема Re:нови [re: 3бишko]  
Автор Mega Therion (anyone)
Публикувано26.03.03 13:43



Винаги ми е било чудно как хората намират време за компютърни игри. И то толкова много време...
То след това веднага идва въпросът дали всяко нещо което правим не е загуба на време. но ... Аз примерно, мога да прекарам 3 дни без прекъсване в рпг , но ако се застоя на компютъра повече от половин/един час с някоя игра и веднага ме хваща секлета...

Life is what happens to you while you're busy making other plans...


Тема Re:нови [re: Mega Therion]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано26.03.03 18:13



Въпрос на навик и светоусещане.
Играл съм по цяла нощ РПГ, играя и на компютърни игри. Всяко нещо си има своето очарование.
Фокси е прева за някои неща - играеш на РС-то си когато искаш и колкото ти се иска, после ставаш и заминаваш по задачи. За РПГ-то се изисква организация и координация на свободното време на група хора, а това е сложна задача, ако всичките са ангажирани хора (както са мнозинството над 16). За пример - играе ми се бридж, у дома има възможност да се съберем, но все не успяваме да се съгласуваме.
Въпроса с подбора на хора също е важен - просто не всяка група може да се се сработи, шанса е по-голям за хора с възрастов интервал до около 5 години.

TANSTAAFL


Тема Друга идея е...нови [re: Mega Therion]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано26.03.03 20:28



да се играе свястно компютърно RPG в мрежа... Може и MMORPG, там винаги ще се намерят добри разказвачи

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Друга идея е...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Авторбeзимeнния (Нерегистриран)
Публикувано26.03.03 22:57



Интересното е, че твърде много хора ви опровергават... и досега не съм чувал някой да се оплаква от възрастта си по въпроса с РИ, много интересно. За координацията на време - изисква се, да, и то може би прекалено... и все пак чудно как хиляди работещи даже в неделя хора намират време, а вие - не. :) С това може би саркастично мнение не целя да обидя никого, свобода на словото енд соу...



Тема Re: Друга идея е...нови [re: бeзимeнния]  
АвторRand alThor (Нерегистриран)
Публикувано27.03.03 10:03



Rolevite igri sa ne6to strahotno,no za celta e nujna naistina zapalena grupa hora(pod 18 pone),a za ne6tastie az ne razpolagam s takava i zatova sam se opitvam da napravq ne6to,ama ne stava mnogo mnogo!



Тема Re:нови [re: бeзимeнния]  
Автор else (anyone)
Публикувано27.03.03 14:57



Абе ти ...
Искаш да ни кажеш, че трябва денонощно да набиваме РИ без прекъсване?
Рпг-то наистина изисква много време и координация между много хора, затова не трябва да се прави кой знае колко често!
Иначе за времето, всеки намира по няколко часа да се мотае из клубовете (например), може би смята, че си струва повече. (няма никаква ирония в това)

Ако Вие сте ЛЪВ, моля, влезте в клетката и се заключете отвътре! Благoдаря Ви!


Тема Re:нови [re: else]  
АвторCTAHuMuP (Нерегистриран)
Публикувано28.03.03 09:46



Съвсем не. Не е нужно да играете РИ всеки ден, по цял ден. Но пък и по половин час на две седмици нищо няма да ви донесе. С моята група се събираме веднъж в седмицата, събота или неделя, и играем по 5-6-10 часа. После цяла седмица обсъждаме сесията, докато играем пак. И т.н.

РИ, също както всяко друго професионално изкривяване, са начин на мислене, не са просто сбирки с приятелите за игра. Когато си се ВМАНИАЧИЛ достатъчно, ти си с РИ през цялото време, независимо, че играеш сравнително рядко.

Според мен това е, което липсва на повечето хора, отговорили на темата - не са играли достатъчно, за да бъдат погълнати от РИ. Нещо, което се случи отдавна с мен. Затова спирам дотук, защото мнението ми може да е всякакво, но не и обективно. Доскоро.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.