Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:51 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: ей, ей, ейнови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 13:06



точно обратното казвах: ако съм прав за датировката на Илиадата, вече са проникнали в най-лошия случай поне (вероятно) светлите микенци, а в по-добрия и светлите дорийци
пък и най-общо можем да класифицираме така - пре-индоевропейските (хамитски?) народи в европа - иберийци (баски), етруски, пеласги/минойци и производните им - сравнително ниски, тъмни и чернокоси; индоевропейските - микенци/йонийци/дорийци, келти, германци, етц - високи, светли (евентуално руси).
бтв, май и Атина беше руса



Тема Re: Мне : ) (за Атина)нови [re: Mist]  
Автор Firefox (assassin)
Публикувано26.02.03 14:20



Май си е тъмнокоса, даже чернокоса, макар че основното при нея са "очи като на сова", което в някои източници по-нататък бог знае как прераства в "сивоока"... В сми, не казвам, че не е сивоока, просто не знам дали това идва от бг-превода или от митологичните представи на елините : )

Всичко Под Небето


Тема Леле!нови [re: Mist]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.02.03 14:22



Абе чета ви и си се подхилквам.. Мисти-бой, как може да не си спомняш Атина? Едно такова бойно, червенокосо секси маце! Навсякъде се мъкнеше с копие.. дааааа.. добри времена бяха

А дорийци и ко не ги ли помниш - хич не бяха руси даже :-Р

Аз си спомням и Зевс Олимпийски и Хера.. дааааааа бях там.. И оня педал Ахил, ще ме извините... Сега какво спорите за спомени бе деца?

Питайте старите, ние знем :-Р

Бъдете милостиви - пускайте на мъжете!


Тема Източници за траките!!!нови [re: Лeйди]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.02.03 14:55



Дълго
за траките научни спорове горяха:
дали пилсеи или пък скриптяни бяха
но сигурни сме, ний във едно -
че там се ражда само готино вино!

...

Тракия навред се слави
с най-оригинални нрави -
виното се пие чисто тук!
Без боклук!
Розово, червено, бяло,
в чашите се е наляло с мееееееееелодииииичен,
с мелодичен, специфичен звук:
Бълбук! Бълбук!




Бъдете милостиви - пускайте на мъжете!


Тема Re: Помня!нови [re: Лeйди]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 16:44



Помня дааа...години, векове, еони..всичко помня, ама теб не си спомням да съм те виждал там

едно, две....в началото вселената беше яйце, когато яйцето се строши, появи се от него гигантът Пан-Ку с двете начала Ин и Ян и сътвори от тях земята и небето....четири, пет....помня Мардук и Тиамат, и двубоя им, и съсече я Мардук в гнева си и от костите й сътвори земята и небето....седем, осем...и нищо нямаше в началото, само Ану и Ки се носеха сред нищото, наречено "анки", и съюзът им даде рождение на Енлил, а с него на земята и небето....десет, единайсет...от мисълта на Илуватар се родиха айнурите и тяхната песен създаде Арда....четиринайсет, петнайсет...oт леда на Нифелхайм и огъня на Муспелхайм беше създаден гиганта Как-му-беше-името, но Один и двамата му братя го убиха и от черепа му направиха небето, а от веждата му Мидгард - земята на хората....седемнайсет, осемнайсет...Илматар, дъщерята на въздуха, в досадата си се спусна в Морето, птица снесе яйцата си върху коляното й, но те паднаха и от парчетата им се образува земята и небето, и луната и слънцето....двайсет, двайсет и едно...в началото бе Хаос, и Хаос беше празнота и от Хаос се роди Гея и тя роди титаните, а те създадоха боговете, и от главата на Зевс се роди Атина, златокосата, и боядиса си тя косата в червено и от нея тръгна модата на боядисването (и изрусяването през класическата епоха)...двайсет и три, двайсет и четири...ЛЪКИ, ТИ СИ ГЕВРЕК!



Тема Re: Какво засякаха шпионите ни...нови [re: Mist]  
Автор lkew (Бета Кентавър)
Публикувано26.02.03 17:29



Из сведенията на разузнавателните органи на Ikew & Mist инкорпорейтед.

.... USA, Вашигтон : Белия дом
26.02.03 2003 - 5:24 PM


Фокус... Джордж Буш.



(Клати глава)


ооох.

(клати глава още повече)

Оооооохххххххххх....

(много бавно поклаща глава.)

Как.... как МОЖЕ?!

(в очите му блестят адски огньове)

КАК МОЖЕ НИКОЙ ДА НЕ МИ КАЖЕ ВСИЧКО ТОВА!?

Абе, некадърници?! За какво ви плащам бе, синчета мамини!!!! Какво правите с тая шпионска мрежа бе, тъпаци бездарни смачкани, да ви го наКлинтам!!!!!! Я вижте колко неща са се случили от СВЕТОВНО значение, и никой не ми каза!!!

НЕ ПРИЕМАМ ОПРАВДАНИЯ!!! Марш, преди да съм размислил! Главите ви ще са добра окраса за камината ми!

А ти, бръсната главо, ще ми донесеш подробен доклад за този... Лъки... до довечера - явно е във връзки с Икю&Мист. И искам утре сутринта да го намеря в мазето - в състояние, подходящо за разпит. ЖИВ най-малкото, тикво!


А сега се махай. И кажи на другите да проучат репликата "ама теб не си спомням да съм те виждал там" и евентуална връзка между Мист и Лейди. Приемете, че (1) Мист знае как изглежда Лейди [за което не пише в НИКОЙ доклад!!!!] и (2) я познава, и разузнайте положението. Имате 30 минути, и ако не успеете... е, по-добре се постарайте!


Ама вие още ли сте тук?! Айде, че конкуренцията не спи!





_____________________________________________
Записът бе любезно предоставен на Ikew & Mist inc. от :
"Осама Талибана ООД"

Всичко на Небето...


Тема спокойно,бе женанови [re: Firefox]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано26.02.03 18:28



Аз от нищо не се възмущавам,просто правех коментар,както е обичайно тука...
Тия работи с еднотипните богини и на нас са ни ясни,и ние сме чели Фрейзър
Ако смяташ,че на гърците камбанарията е много висока,ти пък погледни на Гор Видал Сътворението,там да видиш персите какво мнение изказват за прехвалените елини...Нищо чудно,че като привнесат нещо,изпитват нужда да го опростят
И моля те не ме приемай чак толкова на нож



Тема Изявлениенови [re: lkew]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.02.03 18:48



Наш'та партия отрича всяка връзка с горните събития и категорично не поема отговорността за нито едно от тях.

От преЗцентъра ще ви кажат, невинни сме! И отричаме всякакъв контакт физически или друг с лицето Мист, както и отричаме то да знае как изглеждаме! Това са долни инссинуации, Прешъс!

Освен това се разграничаваме от действията на лицето Атина и отричаме да сме поставяли каквито и да било перихидролни продукти в козметичните препарати, ползвани от въпросната.

Ние не сме от тук и сме за малко, а освен това сме малки и тъпи, освен това отричаме да сме консумирали, с кетчуп или без, лицето Лъки, под каквато и да било форма.

Амин!

Бъдете милостиви - пускайте на мъжете!


Тема Re: Изявлениенови [re: Лeйди]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 22:45



ние също отричаме всякакви контакти с лицето Лейди. не знаем и никога не сме знаели, че адресът му е ул. Х Но. У, ICQ номерът му е ZZZZZZZZ, и имейл адресът - NNN@MMM.com

освен това заявяваме най-отговорно пред Дружеството за Защита на Гевреците, че въпросният Лъки, мир на праха му [origwane], се самоопределяше като котка. следователно всякакви намеци за нарушени конституционни права на гевреците са неуместни и манипулативни.

----------------------
Алф: The only good cat, is a stir-fried cat.



Тема Re: Помня!нови [re: Mist]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано27.02.03 00:37



Много знаеш ти за Мардук и Тиамат и за анки!! Абе цялата работа беше, че Тиамат си падаше малко садо-мазо кучка и искаше да ни затрие всички, а Мардук беше едно жадно за власт копеленце, дето много се отваряше на бой... Питай ме мене, аз бях там! Имаче кви купони стават при Один, не е истина. Тези валкирии... ехххх....

I'm the night, I'm the night, I'm the dark in the light



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.