Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:08 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: русофилинови [re: Mist]  
Автор Firefox (assassin)
Публикувано24.02.03 18:59



Мне, не е, ши~я Ахил е ши~н ахеец, гаден грък демек, с мазна лъщяща от зехтин маслинено черна коса, бяла или "маслинена" (малцинствена, мнали) кожа и влажни кравешки очи, които някакси не са... ябълкови, примерно.
Ся, да се разберем правилно, аз не казвам, че Хектор примерно е рус - не! Но пък той е известен със златния си шлем (те тракийците на страната на Троя са целите в злато, ама на тях тва като на пловдивски тузари, не им се признава), което е някак русо по характер : ), един вид, намерил е как да се изруси човека, в онази мрачна за битовата химия епоха.
То тоя "някой по-горе" (как интуитивно правилно си се ориентирал! ;) забелязва такива неща, ти недей! :)

Всичко Под Небето


Тема Re: русофилинови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 19:33



хъм, аре ся...нищо и няма то на интуицията ми, а и интуитивното прозрение седи в основата на цялата дзен-технология ;). пък аз в случая наблегнах повечко на логиката и допуснах, че шом пиша най-отдолу, всичко останало е по-горе :P
отделно от туй си в дълбоко принципно заблуждение относно ахейците. те понеже са водят дорийци главно, нали, пък дорийците принципно ги дават "високи и светли". не ги гледай гърците кви са сега, те са се мешали и мешали.
за ахил конкретно лесно ще проверим, са ше хвърля едно око...



Тема Re: русофилинови [re: Mist]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 19:47



ей на, от първа книга
енглиш:
"While he was thus in two minds, and was drawing his mighty
sword from its scabbard, Minerva came down from heaven (for Juno had
sent her in the love she bore to them both), and seized the son of
Peleus by his yellow hair..."

рашън:
"195 С неба слетев; ниспослала ее златотронная Гера,
Сердцем любя и храня обоих браноносцев; Афина,
Став за хребтом, ухватила за русые кудри Пелида, "

мда, на аглийски е с малко римлянизирани имена, ама иначе е същия текст :)
а докато си сърчех в текста мернах, че и за менелай изрично се споменава руса коса

и недей така с епитетите за гърците, че да не взема да се обидя с мойта 1/8 гръцка кръв



Тема Re: ау!нови [re: Mist]  
Автор Firefox (assassin)
Публикувано24.02.03 21:10



Ужас! Рус, а толкова противен, толкова противен...
Еммм,... косата не е всичко, явно човека си е бил кофти по характер.

Всичко Под Небето


Тема Тоя филм е хубав ..нови [re: Firefox]  
Автор Lancelot (Knight)
Публикувано25.02.03 08:11



Арманд Асанте беше Одисей, ама да ти кажа на мен много ми хареса филма. Че и тоя актьор много уважавам ..

= Nobilitas Obligat =


Тема Re: ау!нови [re: Firefox]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано25.02.03 15:21



1)За Верлен и Рембо - искаш да кажеш,че Лео не беше обратен?Явно съм се объркала много сериозно...
2)Един приятел,страдащ от нездравословен национализъм(по принцип национализма е полезен,но в този конкретен случай е малко прекален) ми развиваше теорията,че Ахил бил българин - уж в някой от вариантите на Илиада пишело "Ахил,предводител на мирмидонците-българи".Не знам дали е вярно,но ако е ,май нямаме големи поводи за гордост,супер неприятен е този тип
3)Драги Мисте,боговете може и да му се месят в делата,но винаги е било в негова полза.От друга страна,ако боговете не се намесваха периодично,войната едва ли щеше да продължи десет години.
И все пак,доста ми е чудно - Менелай се бие заради жена си,а Агамемнон заради брат си,обаче другите уроди за какъв Х кибичат там?!!!?Заради някакъв рогоносец,дето не им е никакъв???



Тема Re: Бау!нови [re: Бъдъмбa]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 15:40



хм, не съм мноо сигурен, ама си мисля, че Аполон имаше пръст в смъртта на Ахил, демек не му помагат само...
а ония как за кво кибичат бе -
1) обединението прави силата - да начупим каските на троянските hax0r-и
2) плячка. по много!
3) "тъй рече заратустра" (така де, боговете и те имат пръст;)
4) нали тряа все пак да стаа патаклама, иначе представяш ли си Илиадата: "миии Парис гепИ на Менелай жена му, той са разрева на брат си и отидоха двамата - набиха Парис, братята му и родата му и си прибраха Елената...ми тва беше в общи линии, да"



Тема Re: русофилинови [re: Firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.02.03 18:00



Фокси, ако не ме подвежда отново паметта Ахил е мирмидонец, а една от версиите за мирмидонците е че са тракийско племе.

TANSTAAFL


Тема Re: тракийцинови [re: Kopo]  
Автор Firefox (assassin)
Публикувано25.02.03 18:11



Е, и? :) И на мен ми е набита в главата представата за идеалната българска тройка - златокос славянин, смугъл прабългарин и кестеняв тракиец, ама не знам това (за тракиеца де) да се опира на някаква реална почва. Май по-скоро, на етническата група с най-неизвестни черти е приписан компромиса между другите 2, ей тъй, колкото да покрием цялата гама. Иначе, то даже е по-вероятно като се замислиш, тракийците да са тъмнокоси и белокожи като повечето коренни средиземноморски народи. При това (ако приемем версията за светлите дорийци на Мист), траките са си тука от по-рано. :)

Всичко Под Небето


Тема Re: тракийцинови [re: Firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.02.03 18:14



Фокс, тая тройка за идеална могат да я приемат само в "Спартакус".

В История имаше една интересна теза за траките - за дрвеногръцките автори това са били всички не-елински народи на балканите (аналог на по-късните обозначения хуни, варвари, българи и т.н.).

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.