Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 02.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Джордън феминистнови  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано29.01.03 20:59



То не бе Женски кръг, то не бе Силата, която може да се използва само от жените... Жените по-силни от мъжете във всяко отношение. А и мъжете ги изкарва едни тъпи...

Той Джордън или е феминист, или има проблеми със секса...

Говоря за Колелото на Времето, както обикновено...




Тема Re: Джордън феминистнови [re: Hell Spirit]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано29.01.03 22:57



Всъщност жените при него не са принципно по-силни. При овладяването на силите на земята и огъня мъжете нямат равни. Отделен въпрос е че имат малък проблем с полудяването. То между другото също е предпоставка мъжете да не могат да развият своите способности при боравене със силата.
Определено при него жените са по ... хмм ... как да го кажем ... независими и бойни (там разни девици на копието и т.н.) от средно статистическите понятия в днешно време (в България поне). Има доста неща които могат да се тълкуват като феминистични - когато описва отношенията в семействата и т.н. А защо казваш че изкарва мъжете тъпи? Такъв елемент не съм забелязал.

Не ме ебе как е Вуте, аз гледам да съм си добре.


Тема Re: Джордън феминистнови [re: Hell Spirit]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано30.01.03 08:41



Ето, забравих за Девите на Копието, които се отказват от мъжете заради войната. Че поне тях да ги беше спестил. То верно че Толкин няма ни един женски образ добре описан във Властелина, ама това по-малко се забелязва от пренатрупването на Джордън. Сега разбирам какво им е на негрите когато в някой филм не видят чернокож.

А защо изкарва мъжете тъпи ли? Е доре, той описва действията им, кой какво прави и накрая като се появи някоя (Нинив например) и като изтърси нещо от рода "мъжете са толкова тъпи, толкова глупаво действат" и направо всичко, което (Мат например) е направил миг преди това отива в небитието. Започвам да се замислям дали наистина не е тъпо. И дали следващия миг героят да не действа инстинктивно и да го очистят някъде, та да го отърват от мъките.

Не знам, може би преувеличавам и то немалко.




Тема Re: Джордън феминистнови [re: Hell Spirit]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано30.01.03 15:17



Абе то не че изкарва мъжете тъпи,ами женските образи са с най-гадните характери,които някога съм срещала на книга.Това като жена го казвам.Не знам дали има наистина такива кучки в живота,но ако има - горките мъже!Особено Нинив и Егвийн!Само обикалят наоколо и крещят грозно на околните или правят презрителни забележки.На фона на това поведение мъжете наоколо в действителност проявяват нечуван стоицизъм.Или може би прекалено кавалерство...Не знам дали Джордан е феминист,но сигурно е имал някое доста плашещо сексуално изживяване в пубертета...
(не съм чела всички книги,не можах да издържа)



Тема Re: Джордън феминистнови [re: Hell Spirit]  
Автор Firefox (Fu Kin Su Pah)
Публикувано30.01.03 15:41



Не е феминист бее! Джордан е феминистка! : )))




---------
Сесия - Оле!

"Ние тук сме гладни, закалени, смели и лукави! Нас Червеното Знаме Роди Ни, бе ей!"


Тема Re: Джордън феминистнови [re: Бъдъмбa]  
Автор Firefox (Fu Kin Su Pah)
Публикувано30.01.03 15:47



"В тези светли времена, в тази златна епоха на възход, когато всички превъзнасят психологията като Божи дар за нашата бедна духом, прикрепена към задниците си човешка раса и дори президентът на Съединените Американски щати смуче валидолчета преди лягане, без съмнение е настъпил най-сетне дългоочакваният момент да се отървем от тези досадни Старозаветни грехове, дето непрестанно ни стискат за гърлото като развалено ядене, с което сме попрекалили. Речеш ли веднъж, че баща ти те мрази от малък, можеш спокойно да запалиш къщата на съседа, да изнасилваш или да пръснеш няколко глави и пак да се надяваш на опрощение в края на историята. "

СТИВЪН КИНГ - "Ярост"

"Ние тук сме гладни, закалени, смели и лукави! Нас Червеното Знаме Роди Ни, бе ей!"


Тема Re: Джордън феминистнови [re: Firefox]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано30.01.03 19:51



Е, в това отношение Джордан е спокоен - само книги пише (вярно, в обезпокояващо големи количества, но все пак).

Не ме ебе как е Вуте, аз гледам да съм си добре.


Тема Re: Джордън феминистнови [re: Бъдъмбa]  
Автор Hell Spirit (dark legacy)
Публикувано30.01.03 20:36



За такива кучки гледай "Секс Игри" и двете серии.




Тема Re: Джордън феминистнови [re: Hell Spirit]  
Автор Пивo (naive)
Публикувано31.01.03 10:35



Човека няма проблеми със секса. Сигурно не е и феминист.
Проблемът му се казва political correctness. Издири си значението в интернет.

Ad astra per aspera


Тема Re: Джордън феминистнови [re: Пивo]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано31.01.03 13:40



казано на прост език, това е когато не казваш на "жената" - "жена", на слепия - "сляп", и най-вече на прасето - "прасе"...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.