Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 28.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Книги-игри-сайтът!нови  
Автор Бaян (киберпънкар)
Публикувано26.12.02 00:20



Сайтът е почти готов-дизайнът е супер,но материалите:
електронната поща ми е:

nonsense@mail.bg</a>
1)В заглавната страница мисля да сложа нещо като преглед на развитието на жанра,но не мога да намеря достатъчно информация-знам, че жанра е създаден в САЩ преди 25 години под името "which-way" books,но повече незнам...Ако някой може да напише нещо като интро ще съм му благодарен.
2)Чудя се дали да слагам нещо като кратки биографии на авторите,придружени със снимка и библиография...Според вас удачно ли е това и ... откъде да намеря материали?
3)Направил съм раздел, в който аудиторията "пише" книга-игра-тя определя вариантите и т.н. Добре ли ви звучи?
4)Как стои въпросът със картинките и илюстрациите?(Въпрос към Елена Павлова)-трябва ли да ровя мейли и телефони и да говоря със десетки хора?
5)Отново не ми стана много ясно как стои въпросът с авторските права(това донякъде е разширен 5) въпрос)-ако някой да ме светне
6)За момента няма,но дали трябва да се прави дневник на приключението? Удачен ли е той в електронен вариант?
Ами...това е-за идеи и предложения,както вече казах:nonsense@mail.bg</a>
На отзовалите се-благодаря.Ако някой друг(известен или не) автор на книга/и-игра/и чете това,моля да ми пише.
Благодаря за вниманието

Предпочитам невъзможното,което убеждава,пред възможното,което звучи неубедително!

Редактирано от Бaян на 26.12.02 00:29.



Тема Re: Книги-игри-сайтът!нови [re: Бaян]  
Автор Roger Wilko (Принцът Герой)
Публикувано30.12.02 01:46



Дай URL де !



Тема Zipнови [re: Бaян]  
Автор Бaян (киберпънкар)
Публикувано31.12.02 00:03



Oshte ne e publikuvan,a kato go napravya file-ovete .zip ne mi izkarva fona,makar da sa v edna dir-q...
Vse pak koito iska moga da mu izpr. vsichki file-ove-da gi sloji v edna papka i da gleda

Предпочитам невъзможното,което убеждава,пред възможното,което звучи неубедително!


Тема Авторски праванови [re: Бaян]  
Автор AfalaМодератор (Мокиди - хого)
Публикувано01.01.03 18:21



За авторските права: по мое мнение - задължително.
Въздъх... какво да се прави...
Не са чак толкова много хора.
Личният ми съвет е да говориш с ИЗДАТЕЛСТВАТА, не с отделните хора: теоретично всеки автор и художник си има договор за правата, които отдава за 5 или 10 години на издателството. Така че... пак въздъх.
По-добре този въпрос да е надлежно уреден и да можеш да твърдиш, че имаш разрешение за публикация на всичкото, отколкото в последствие да възникват непрестанни проблеми.
От тази гледна точка, мисля, че на първите ми игри, издавани от "Плеяда", вече са им изтекли правата, но трябва да проверя в архива. Май бяха за пет години (плеядските де). В такъв случай можеш да ползваш най-старите книги, без съгласието на издателството (но пак ти трябва съгласие на автора... сори).
Туй то.

Delenda Vratatis!


Тема Re: Авторски праванови [re: Afala]  
Автор Roger Wilko (Принцът Герой)
Публикувано01.01.03 20:22



BTW, забравих да спомена нещо...
Когато МЕГА изчезна в "небитието", първата ми работа беше да говоря с Петър Станимиров за разрешение да направя МЕГА Света в И-нет вариант. Отговорът му тогава беше нещо от вида - " прави каквото си искаш" , така че разрешението поне за това го има.
Джордж също се съгласи, а Елена , спомням си - нямаше нищо против (нали така )
Друг е въпросът, че се полигавихме със Фогър и Сара близо 6 месеца, без да направим нищо и идеята също потъна...
Така че, Баяне :) хубаво е това нещо дето си решил да го направиш, ама за всеки случай питай Петър Станимиров. Може и да е забравил, все пак доста години минаха...



Тема Баяне, Баянеее... :-)нови [re: Бaян]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.01.03 20:56



Хайде да се обединим, бре!
Щото всеки прави сайтове а келепир - нанай...
Ами - аман от самодейничество, бре!

Колкото хора, толкова мнения!


Тема И аз съм с него...нови [re: Mag]  
Автор Xyxaвeл (Мегаманиак)
Публикувано03.01.03 20:48



Ние двамата ще правим заедно сайта

Книгите-игри... Начин да живееш в един по-различен свят!!!


Тема Един поглед...нови [re: Бaян]  
Автор Бaян (киберпънкар)
Публикувано04.01.03 23:14



Скоро ще се разберем (най-вероятно) за авторските права.


Срам ме е от него...засега
Кажете как е...
предложения за външния вид...
чудя се за графики...има ли смисъл...пък и къде да ги сложа...
Мани,мани! !"_"!

Предпочитам невъзможното,което убеждава,пред възможното,което звучи неубедително!

Тема нещо подобно...нови [re: Бaян]  
Автор Бaян (киберпънкар)
Публикувано04.01.03 23:38



един подобен сайт,само че е само за една книга....



Предпочитам невъзможното,което убеждава,пред възможното,което звучи неубедително!

Тема Аз не съмнови [re: Бaян]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано06.01.03 04:59



сигурен, че сайт за КНИГИ ИГРИ ще има някакъв успех, като изключим чисто творческата идея и ентусиазъм на 10-на 20 човека. По принцип в днешно време хората и младежите наблягат повече на насотлните ролеви игри от сорта на DnD, Fusion, Ендивал ДнХ, Аксиом 16 и т.н., отколкото на книги. Все пак разликата е голяма, а самата книга-игра си е чисто и просто само едно разказче с няколко края, като нямаш насока за личен избор, а само това, което ти е предоставил автора. Но както и да е, ако искаш можеш да вмъкнеш в сайта и нещо за самите ролеви игри.
По настоящем има сайт-форум на така нареченото "Българско ролево общество", което по-скоро е една доста голяма група ентусиасти, играещи предимно на настолни ролеви игри, но все пак идеята е една. А и има хора, които поназнайват доста за книгите-игри както тук в Бг, така и назапад (все пак от едно място е тръгнало всичко). Ако искаш влез в

, поогледай се малко и задай въпрос, но все пак да те предупредя, че там хората имат един доста голям скептицизъм към книгите игри. Така че внимавай как питаш, за да ти отговорят правилно :)
ако искаш помощ някаква иначе кажи :)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.