Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:50 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Двете кули:)нови  
Автор tyshu(tai-shu) (ДРАКОН)
Публикувано21.12.02 22:02



Бива, бива...


Качеството на картината е прилично! Саунд-а бива...
Три часа здрав, секващ дъха екшън с познатите ни вече от
първата част фентъзи герои... Сценарият е изцяло по книгата.
Този път толкинистите ще останат доволни от стриктното
придържане към "светая светих".

Плюсове: (+)


Образът на Ам Гъл е показан в развитие. Душевна му
борба е нещо изключително и като спец ефекти и като психология.

Рохимите... приличат на нашите прабългари, което
погали и изглади шовинистичните гънки на моята
душевност булгарикус

Назгулите отново са на ниво:)

Армиите от УрукХай този път вдъхват не смях, а истински
ужас... Маршовата им стъпка разтърсва земята и гадовете
съвсем не искат да мрат като мухи... Хич не е като в първата
част...

Битката за Шлемово усое... ГУУУУУД!
Като визия, като стратегия и в нападение и в отбрана ВЕРИ ГУУД!

Минуси (-)
Атмосферата е много мрачна.
Няма още субтитри

Редактирано от tyshu(tai-shu) на 21.12.02 22:05.



Тема източникнови [re: tyshu(tai-shu)]  
Автор Бaян (княз)
Публикувано21.12.02 22:38



MPEG4 от Славейков,пробъбли...?

Предпочитам невъзможното,което убеждава,пред възможното,което звучи неубедително!


Тема Re: Двете кули:)нови [re: tyshu(tai-shu)]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано22.12.02 14:54



стига бе, кво придържане, кви пет лева
аз не че съм го гледал, ама разбрах от тия дет са ходили на предпремиерата, че в сравнение с туй първата част си е направо копие на книгата 1към1. примерно подочух, че фарамир няма нищо общо с оригиналния фарамир, ами е просто боромир Но2...блях. и че фродо ходи в осгилиат и среща там назгул...още по-блях. и че имало елфи в шлемово усое...блях. не че ми пука особено де - важното е екшън да става
атмосферата е много мрачна казваш....гут, гут



Тема Re: източникнови [re: Бaян]  
Автор tyshu(tai-shu) (ДРАКОН)
Публикувано22.12.02 16:21



*.dat

P.P.
Незнайни са пътищата на и-нета...

Редактирано от tyshu(tai-shu) на 22.12.02 16:25.



Тема Bravo , Agent Tyshu !нови [re: tyshu(tai-shu)]  
Автор Lancelot (непознат)
Публикувано24.12.02 23:38



Welldone , tyshu ! Dobre , 4e imame Agenti kato teb , 4e da se donastroim za Pustata Premiera , koqto ve4e ne znam kolko godini 4akam ...

= Nobilitas Obligat =


Тема Двете кули на КИНО :)нови [re: tyshu(tai-shu)]  
Автор Aлeфa (сиренце)
Публикувано25.12.02 19:53



В Благоевград в Синемакс дават филма вече втора седмица ;)... ВЪРХ! ВРЪХ! ВЪРЪХЪ!

За разлика от първата част, в която героите бягат като луди и току някой "хумористичен" назгул да ги млясне, във втората част може да си поотдъхнем от време на време (минутка за Чаша Вода).

Интересно е почти (съвсем) шизоидното раздвоение на Ам-Гъл (Голлъм ) ...

Ух, АМА Е ХУБАВ!

Имам си причини


Тема Re: Двете кули на КИНО :)нови [re: Aлeфa]  
Автор tyshu(tai-shu) ( "изтОчен воин")
Публикувано27.12.02 14:32



Браво на благоевградчани!!!
На мен ми е писнало от подлоги...
Докога "нещо"ще излиза някъде-някога, а
ние ще го получаваме някога-някъде след употреба!!!???

Малко сме... изчезващ вид сме,
но още ни има


Тема Re: Двете кули:)нови [re: Mist]  
АвторФeн (Нерегистриран)
Публикувано30.12.02 11:11



Ми аз го гледах и въпреки, че ме изкефи, не може да се отрече, че пак има много различия с книгата. Какви бяха тия елфически стрелци в Шлемово Усое?
И Фарамир в оригинал дори и за миг не се блазни от пръстена.
Не ми хареса, че замъка на Теоден беше просто като една голяма къща, а града на рохимирите ми приличаше на тъпо село. Представях си го по-внушителен. И не дават изцяло битката на Гандалф с балрога, само до момента в който падат в подземното езеро. Няма нищо за Корубана, има битки дето в книгата ги няма - с урук хай яздещи нещо като грамадни хиени(там Арагорн е ранен, пада в някаква река, всички го мислят за умрял, но той се появява в Шлемово Усое после).
Има доста хумористични моменти с Гимли.
Като цяло е добре, даже много. Компютърна анимация като тази за Смеагол , досега не съм виждал! Евала! Но който е чел книгата, не може да не отбележи, че филма е доста по слаб. Но обикновено така е с хубавите книги, които се филмират. Айде сега чакаме вече краля да се завърне другата Коледа!



Тема Всъщност... [re: Фeн]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано31.12.02 19:10



около 90% от "хумористичните моменти" с Гимли си ги има и в книгата... А Корубана ще е в "Завръщането на краля", все пак надявам се че всички са чули как Ам-Гъл говореше за "Нея" ("She") :) А иначе наистина има много забежки - ездачите на вълци въобще не са там, да не говорим за падането на Арагорн в реката (което си е измислица). Забежките към Осгилиат също ги зачеркваме, както и представянето на Фарамир като един алчен тъпак... Но... филми заслужава това да го преживеем :) Нека си признаем - едва ли някой щеше да се справи по-добре от Питър Джаксън...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: Всъщност...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано02.01.03 16:25



и аз го гледах туй най-накрая (и надолу има яко спойлери, бтв)
това с фарамир и осгилиат наистина дразни, да не говорим, че е напълно излишно. единственият смисъл на цялата тая работа май е да си покажат назгулът отблизо..ха, или пък са си направили компютърен модел на осгилиат и са се чудили къде да го набутат :). абе явно сценаристите/режисьорът са страдали от всепоглъщаща мания за демонстрация на графични ефекти, щото и моментът с варгите може да се вкара в същата категория. елфите в шлемово усое пак могат да минат в тая графа - показност до дупка...или пък хмм - възможно е американският зрител да не може да живее без 200-300 броя елфи на епизод ;)
пък за гимли не знам, но най-истеричен смях в залата изтръгнаха два момента с леголас - качване на кон в движение ала "матрицата" и пързаляне по стълбище върху щит. плюс изпълненията на гимли и арагорн в стил "двама души задържат 10-хилядна армия на мост"...или по-скоро човек и половина.
айде като съм почнал да плюя да добавя и попрекаляването с арвен и цамбуркането на арагорн в реката. орките пък явно са били изпаднали в див ужас, щот падаха кат снопи само като ги пипнеш. хаха, особено весело беше когато нашите 5-6 чуляка на коне излизаха от крепоста - горките урук-хаи направо се хвърляха от моста, щом тия минаваха край тях
обаче въпреки тия бозавости филмът ми хареса де...на първо място смеагол рулез - мда, имаме си един чудничък малък ссссмеагол в тоя филм, даже само заради него си струва. битката за шлемово усое също беше впечатляваща в по-голямата си част, особено края с изсипващата се роханска конница (друг въпрос, че по такъв наклон и при такъв галоп конете май по-скоро ще се затъркалят надолу )
само се чудя как ще успеят да набутат всичко дето остава в една серия. ако запазят скоростта на развитие от тая, може и 4 часа да не им стигнат...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.