Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Pak za Pratchett ,no za veshtici......нови  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано10.12.02 16:48



Abe hora dosega vidjah pone desetina temi svurzani s pratchet i pone az ne vidjah nikude da se spomenava neshto za veshticite a na men te sa mi edni ot ljubimite geroi/ki na Pratchett......vie kakvo mislite???



Тема Re: Pak za Pratchett ,no za veshtici......нови [re: divolverd]  
Автор Mescalito (маршрут)
Публикувано10.12.02 18:09



И на мен са ми любимите, определено повече от стражата (макар че Night Watch ми хареса повече, отколкото очаквах :)
Ама и те нещо се поизносиха, кого ще победи Granny сега, боговете?



Тема Re: Pak za Pratchett ,no za veshtici......нови [re: divolverd]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано10.12.02 18:15



Извинявай, но не смяташ ли, че не е особено удачно да се отварят нови теми за всеки тип герои при всеки автор?? Помисли си само колко много са авторите и как всеки от тях вкарва поне няколко типа герои/геройки в книгите си и си представи колко досадно ще бъде, ако седнем да ги коментираме всички поотделно.
Не може ли просто в темите, в които всички се кефят колко бил готин Пратчет, да споделиш, че освен X и Y, на теб любими са ти и вещиците?? Или поне все пак кажи защо толкова са ти любими. Защото, ако и останалите ти отговорят само в стил 'о, да, и мен ме кефят много', ще стане супер интересна тема, достойна за предучилищна възраст.
Извинявам се за резкия тон, но ти сам отбеляза колко много теми за Пратчет се подредиха напоследък.


П.П. Има едно малко нововъведенийце в родния дир, което ще ти позволи да пишеш на кирилица без да имаш инсталирана такава. В дясно над полето за отговор на постинг пише KREDOR. Избираш BP или BG в зависимост дали ползваш фонетична кирилица или БДС и готово. За улеснение излиза и схема на разположение на кирилските букви по клавиатурата. Много е хитро. И е ужасно лесно. Пробвай!

To hear, one must be silent.


Тема Re: Pak za Pratchett ,no za veshtici......нови [re: Mescalito]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано10.12.02 18:36



Как кого - нека се опита да победи леля Ог!

Редактирано от lkew на 10.12.02 18:42.



Тема osobenno za veshtici...... [re: divolverd]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано10.12.02 20:56



az mislja che pri Pratchett silno izjavena e myjkata strana na naselenieto na Diska a kakto znaem v Universitet-a ne se dopuskat jeni(s edno edinstgeno izkluchenie)tam te sa predimno perachki, chistachki i drugi takiva a majete... abe kvo li se pravja i az che razbiram.. otkazvam se ot komentar... ama vse pak pomisli ne e li neznachitelno prisastvieto im?!

Редактирано от radiodj на 10.12.02 20:56.



Тема Re: Pak za Pratchett ,no za veshtici......нови [re: Davie]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано11.12.02 11:47



Sorry грешката си е моя ще опитам zа напред да не поствам нова тема zа всичко което ме интересува но се учудих че няма наистина нито едно иzреченийце zа горките вещици а на мен са ми толкова интересни в техните персонажи никога не наляга скука (като в повечето герои на такива писатели като Пратчет) , но от друга страна не можеш да ме виниш погледни само колко други теми има zа щяло и нещяло....(поне zа мен са такива) а пък ако на теб не са ти беzраzлични ето ти го и отговора......поне на темата сами отговорили двама души zначи на някой му харесва ,но обещавам zа напред да не поствам такива единични въпроси......


П.С. мерси zа съвета zа кирилиzацията много помага малко са раzместени буквите но се свиква.....



Тема Re: osobenno za veshtici......нови [re: radiodj]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано11.12.02 11:54



Е не zнам какво да ти кажа аz лично не съм против женското присъствие (както виждаш) но може и да си права че преобладават персоните от мъжки пол.....но от друга страна почти в всяка книга има по една жена около която се върти книгата (внучката,дъщтерята на смърт....вещиците,мис крипслок,агнес.....и още доста има )но това нямя zначение според мен аz харесвам всички книги тъй че не ми пречи......



Тема abe vse si mislja che...нови [re: divolverd]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано11.12.02 16:42



...da... ima gi chastichno.. navsjakade(v knigite de) no v nachaloto Pratchett vaobshte ne gi e predvidil kato potencialni personaji a vposledstvie e reshil da raznoobrazi s neshto novo ne mislish li... a spored men tova raznoobreazjavane e ne do tam uspeshno zashtoto toj taka i taka ne im otrejda koj znae kakva rolja i ne sa tolkova smeshni kolkoto... abe kojto se setish ot majki pol... az njamam nishto protiv jenskoto prisastvie no ne e zaredeno s humoristichnata parodijna energija na Pratchett javno ne mu se otdava da pressazdava jenski ... neznam kade e problema i dali ima problem no spored men jenite pri Pratchett sa kato krapki na abiturentska roklja... i s tjah i bez tjah shte e ednakvo smeshno dori ako ne se gubjat stranici i misli po tjah a se otdeljat za druga cel kato naprimer tova da ni se pripomnja kakvo tochno predstavljava shapkata na Rinsi i kolko harbav e Erik i kakvo predstavljava dvijenieto na tjaloto mu kogato se opitva da hodi i razni takiva neshta... kakvo shte kajete?



Тема by the way:нови [re: divolverd]  
Автор radiodj (2BIG4U)
Публикувано11.12.02 16:45



na men temata mi dopada... ima kakvo da se kaje... imam mnenie po vaprosa.. i ako ne sam prav trjabva da razbera che e taka,... kakto i vie,...



Тема Re: Pak za Pratchett ,no za veshtici......нови [re: divolverd]  
Автор Jill (на война отново)
Публикувано11.12.02 16:56



Хех, и аз ги обичам вещиците...

Исторята се пишела от победителите!? Сред тях трябва да има много добри разказвачи!

Редактирано от Jill на 11.12.02 17:22.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.