Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 15.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Дъглас Адамс vs. Тери Пратчетнови [re: Davie]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано02.12.02 22:26



vij sega i az tochno tova kazah che spored men ne mojesh da sravnjavash nikoi ot tezi tvorci zashtoto e vse edno da sravbish purjola s pupesh v smisul i dvete sa hubavi no osven che i dvete sa za jadene pochti njamat drugi dopirni tochki a shto se otnasja do putevoditelja az go chetoh nego na angliiski i mi beshe interesno zavisi ot nastroikata za chetene a za asprin ne znam kvo da kaja ne sum chak tolkova navutre preporuchai mi neshtu negovo pls inache shte se radvam i na tvoite mnenija po vuprosite mersi!!!



Тема Re:нови [re: Mist]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано02.12.02 22:40



abe chovek ti mnogo mi se shte da razbera koi nabor si shtoto kvo da ti kaja na addams purvata kniga e 79' a na pratchett e 83' taka che ne znam kvo olkova tursish neshtu za zajajdane kato se ima iznaredvid che tova koga e izdadena kniga ne dava garancija koga e napisana tja (mejdu drugoto pratchett e po vuzrasten ot addams s 4 godini amam tva ne e pokazatel nali) taka che chetet si gotinite knijki i gi ostavete tija pripirni koi e po velik VELIKI SA VSICHKITE......



"The truth is the kindest thing we can give folks at the end ...." a istinata e che i Pratchett i Addams sa mnogo istinksi i veliki bih kazal az ....



Тема Re:нови [re: divolverd]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано02.12.02 23:47



"chovek"-ът вероятно има впредвед простичкият факт, че Адамс е преведен на БГ доста преди да се появят Пратчетовски книги на родният пазар.
И между другото, никой от този клуб (ако четеше чуждите постинги, щеше да видиш) не се опитва да изкара единият от двамата по-велик.

А Мист не твърди, че единият е по-велик, на него му харесва единият. И Исус е велик, но много хора не го харесват, ако ме разбираш.

__________________________________________________________________

Коя книга на Пратчет излиза 79'? Просто ми е любопитно.

Дълбина- дълбина, не съм твой, пусни ме, Дълбина...


Тема Re: Хумористична фантастиканови [re: Davie]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.12.02 09:15



Към Пратчет и Асприн трябва да се добави тандема Шекли&Зелазни с трилогията "Донеси ми главата на принца", "Ако с Фауст не успееш" и "Просто шеметен фарс".
В "класа" на Адамс е Робърт Ранкин (не мога да кажа, че дори го и доближава като класа), а може би тук трябва да се причисли и Азимов със сборника "Азазел".
Саймък и "Резервата на таласъмите" влиза и в двете "катетгории".

Ранкин -

. Тази не съм я чел, в момента чета "Най-прекрасният човек на света", но засега не съм особено впечатлен.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 03.12.02 13:08.



Тема Re: Хумористична фантастиканови [re: Kopo]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано03.12.02 09:38



Шекли/Зелазни не ги намесих, защото тази трилогия я възприемам по-скоро като лека хумористична забежка, а не като постоянна тенденция в творчеството им.
А Ранкин не го споменах, защото не го познавам. Но защо останах с впечатление от анотацията на 'Най-прекрасният човек на света', че това е по-скоро фентъзи, отколкото фантастика? Не че е мога да съдя за всичките му книги по една анотация... Дай малко инфо, плийз, че искам да знам какво да очаквам от книгата, която си купих.
Азазел беше дяволче, нали? Тази книга не я дочетох навремето и спомените ми за нея клонят към нула. Беше ужасно нетипична за Азимов и някак не можах да харесам. Но имаше ли нещо в нея, което да причисли тази книга към фантастиката, а не към фентъзито? (Уточнявам, че говоря за научната фантастика, макар, че когато става въпрос за хумористично четиво, някак сърце не ми дава да използвам 'научна' пред фантастика.)

To hear, one must be silent.


Тема Re: Дъглас Адамс vs. Тери Пратчетнови [re: divolverd]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано03.12.02 09:56



Абе смисъла на първия ти постинг беше по-скоро 'и двамата са богове, не ги пипай', но anyway... Сега вече виждам какво имаш предвид.
Иначе за Асприн... Ами какво да ти кажа. Първата книга беше почти свежа (поне в началото). Във втората книга хитроумните изрази почти липсваха. Сюжетът е ясен - глупавия млад магьосник пак оплесква нещо и се насажда в голяма каша в първите 50-60 стр., след което предстои измъкване от кашата в останалите да кажем 200 стр. като междувременно оплесква и още нещо. Честно казано, не харесах особено Асприн. Тази му поредица май включва около 10 книги, от които съм виждала на български 4. Но не успях да довърша дори втората. Ако искаш пробвай поне първата - може и да ти хареса.
Но пък, ако не си чел Шекли/Зелазни, по-добре мятай тяхната трилогия.

П.П. Мога ли да те помоля да слагаш по някой друг препинателен знак, защото с тази латиница и с липсата на начало и край на изреченията си малко трудно четим.

П.П.П. И естествено забравих да ти кажа как се казват тези книги на Асприн, за които говоря. Още един прекрасен мит, Митични представи, Митично подвеждане, Митична бъркотия. Останалите трябва да са: Myth-ing Persons; Little Myth Marker; M.Y.T.H. Inc. Link; Myth-nomers and Im-pervections; M.Y.T.H. Inc. in Action; Sweet Myth-tery of Life; Something M.Y.T.H. Inc.

To hear, one must be silent.

Редактирано от Davie на 03.12.02 10:14.



Тема Re:нови [re: lkew]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано03.12.02 10:29



Choveko ne si me razbral 79' godina izliza 1ta kniga na Addams ,a na Pratchett 1ta e 83' inache mersi za mnenieto de za men tezi hora naistina sa mnogo veliki no kakto kazvash ti ne vsichki gi haresvat az gi obicham napravo ....mersi pak
sf.movieblaster.org e mnogo interesen sait i 6te ti haresa ako iskash go vij chao za sega ...



Тема Re: Дъглас Адамс vs. Тери Пратчетнови [re: Davie]  
Автор divolverd (Veseljak)
Публикувано03.12.02 10:31



Mersi mnogo za infoto...mnogo blagodarsko.I sorry za pravopisa ama ucha v Avstrija i tuk njamam bg bukvichki i za tova e taka mersi za knijkite deto si mi predlojil njakoi ot tjah sum chel ,no vse pak.....aide vsichko hubavo chao ti za sega shti drasna pak kogato izmislja neshto.



Тема off topicнови [re: Kopo]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано03.12.02 12:13



ЗНАЕХ СИ!!!
ИМА и трета част!
И аз си я купих!
И я дадох нса един приятел (кой обаче беше питам аз?!?)

и сега, когато си я поисках обратно, всички викат: "Пич, тая поредица има само две книги!"

Дълбина- дълбина, не съм твой, пусни ме, Дълбина...


Тема ум царува, ум робува, ум белия делфиннови [re: divolverd]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано03.12.02 13:08



споко бре, пич, недей са тръшка така
теб мое и да та кефят еднакво двамцата, мен пък адамс ме кефи маалко повече, точно заради някак по-небрежния си подход...пък ся са сетИх и нещо друго - знайте ли на кво ми мяза "малките богове" - ми на "параграф 22" (естествено параграфът е с класа отгоре :Р), като послание и прочие двете са много близки (мда, наистина го мисля тва ;), само дет параграфът е по-скоро в адамсов стил - такъв един лек, небрежарски и ненатрапчив




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.