Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:03 15.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Дъглас Адамс vs. Тери Пратчетнови [re: fukla]  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано26.11.02 17:32



Дайте ми достатъчно отдалечена опорта точка и ще преместя Земята. Някой измъдрил някога си подобна мисъл. Опорната точка за сравнение на Адамс с Пратчет определено не е в нашата Галактика, така че мисля си в грешка!

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема Tova e .......нови [re: fukla]  
Автор divolverd (непознат )
Публикувано02.12.02 15:28



Kak ne te e sram humanbeen tova e svetotattvo i to ne sreshtu edin bog a dvama kak ne te e sram samo ma tkiva hora ne se postavjat edin sreshtu drug a se naslajdavash i na dvamata a ako pribavim oshte njakolko kum tjah (tolkin,Azimov....) prosto stva neshto bojestveno vzemi procheti vsichki tvorbi na Pratchett i na Addams posle prehvurli tolkin i azimov ama ne gledai tupi filmi a cheti puk posle pak sedni i napishi neshto takova da vidim dali shte ti dade surce ....Tova e ot men nadjavam se da ne sum te zasegnal s neshtu tova e moe mnenie....



Тема Re: Дъглас Адамс vs. Тери Пратчетнови [re: 4arovniqPrinc]  
Автор divolverd (непознат )
Публикувано02.12.02 15:32



i na men mi beshe mnogo interesen ako si chel nekoi drugi na addams ili na pratchet shte ostanesh mnogo dovolen ako gi prochetesh i vsichki ostanali



Тема Имам само две думи коментар:нови [re: fukla]  
Автор Jill (на война отново)
Публикувано02.12.02 16:49



"Малки богове"

Исторята се пишела от победителите!? Сред тях трябва да има много добри разказвачи!


Тема Re: Дъглас Адамс vs. Тери Пратчетнови [re: divolverd]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано02.12.02 16:51



Наистина ли харесваш и петте части на Пътеводителя??
Първите 2 бяха ок - оригинални и свежи. Третата не ми допадна, вероятно И заради превода (но не само заради него). Четвъртата беше много накъсана и хаотична (макар, че имаше няколко свежи момента). А петата просто не можах да я дочета...

Между другото, лично на мен това противопоставяне не ми се струва удачно, не защото и двамата били велики, а защото са жанрово несъпоставими. Нищо, че и двамата са хумористи. Сравнявайте Пратчет с Асприн, ако е наложително. Или Адамс с... ами не се сещам за друга хумористична фантастика в момента, ама все някой ще се е пробвал.

To hear, one must be silent.


Тема а аз една:нови [re: Jill]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 17:05



"Пътеводителя"



Тема Re: а аз една:нови [re: Mist]  
Автор Jill (на война отново)
Публикувано02.12.02 19:17



Хех...
Никога не успях да реша, коя е по-добра... Знам обаче коя ми харесва повече - ти позна! Печелиш голямата награда!

Исторята се пишела от победителите!? Сред тях трябва да има много добри разказвачи!


Тема Re: а аз една:нови [re: Jill]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 19:29



така е то, "който играй - пичели, който не играй - не пичели"
пък "пътеводителя" ме кефи повече, щот не ти натриса нищо у главата - за разлика от "малки богове" (дето бтв най я тача измежду пратчетовите), която нещо много поучително го дава...абе направо се чудя понякога как може да има хора, дето да разправят, че ""малки богове" им преобърнала представите за религията", ебаси кво доживяхме...пратчет да гради мироглед...



Тема Re:нови [re: Mist]  
Автор Firefox (паленце)
Публикувано02.12.02 21:28



гради го разбира се.
всички книги които четем го правят.
това - в добрия случай.
иначе защо?




"just like everything even good love has to die
what was once holy water, tastes like bitter wine"


"Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език" - Пророк Ишкибъл


Тема Re:нови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано02.12.02 21:44



амиии де да знам - сигурно прекалено крайно се изказах, ясно е че човекът е вложил смисъл вътре - туй е чудесно и т.н., само че тва в края на краищата е преди всичко забавна литература
абе просто ме удиви това, че тази книга "преобърнала представите за религията", май хелън го беше писала това...просто се чудя какви са й били дотогава представите и изобщо кви по-различни представи може да има един човек на 18+ години...мен книгата ме кефеше, щото _съвпадаше_ в голяма степен с моите представи, тъй че нищо преобръщащо нямаше там...та такива ми ти работи и понеже аз не се мисля за някакво изключение, значи е логично на всеки средно-статистически пич да му е такова гледището :)
пък при адамс е съвсем друга работата - и там има идеи и прочие, но всичко е изложено по много по-ненатрапчив начин...абе кво да се лъжем, адамс когато съм го чел, дори не съм чувал за пратчет ;)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.