Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:17 30.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Fantast-to e tam kudeto go namerite!нови  
АвторFree Men amp; Dark Angel (Нерегистриран)
Публикувано05.10.02 22:02



Neznam kolko ot vas igraqt PC igri,no as posveshtavam tazi tema na scenaria na Warcraft III,koito mozhe da se surevnovava s mnogo ot tui-narechenite Fantasyta:Jordan,Eddings,Fiist i dr.V Loarderon(kontinenta na horata)pristiga neznaen Prorokkoito dava neveroqtniq suvet na kralq da vzeme vsichkite si hora i da se prehvurli prez okeana na drevnia kontineti Kalimdor inache durzhavata mu shte bude razbita ot The Burning Legion(loshite Demoni).Kralqt prenebregva tazi zaplaha....posle izprasha sina si-mladiq Arthas da razsledva tazi zaplaha.Sled izklqchitelna poredica ot bitki(v koqto razbirase nie pechelim)Arthas pochva da se promenq i ot galantniq rizar-paladin se prevrushta v kasapin sa svoi i chuzhdi(taq fraza e na Free Man) i preminava da stranata na vraga.
T'va e purvata ot 4-te chasti na igrata,koito sushto imat interesen scenarii.Igraeiki q seedno chetete nqkoe interesno Fantasy.Samo che vie ste glavnokomandvashtiq na armiqta.


The End
Ideq:Free Man
Napisal i redaktiral:Dark Angel



Тема Фенъзито е там, където!нови [re: Free Men amp; Dark A]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано05.10.02 22:40



Всъщност, аз бих посочил за пример Soul Reaver, където сюжета Е НАИСТНА първокачествен... само на моменти отстъпваше на бруталният екшън (във вторта част)... (т.е. - цялото беше едно дивашко меле) . Не знам защо обаче като идея и неино поледуещо развитие повече ми допаднаха две стааааари, но златни РПГ-та за Светият Генезис и Суперското нинтендо : съответно Phantasy star 4 & Chrono Trigger. (и да има правописни грешки, не ми пука) Всъщност, като помисля за сюжет ПЪРВО се сещам за тях, а после за Риивъра...
А за Крафта - историята е доста повече от това, което го казваш, но забележи:
От къде идват орките - Р.Фиист със Студенокръвните си воини (като начин на прииждане и обща характеристика), нестъплението на демоните, отнасящи като куцо пиле- домат човешките владения - пак от там, Култовият момент със смърттта на Гром съм го чел поне 5 пъти, и съм го написал и аз веднъж, да не остна по назад, а и "духовното израстване " на Артус го виждах някъде (навсякъде едва ли не) (не, не мога да дам пример).
Всъщност, това не пречи! Книгите обаче се стараят да оставят колкото си може по-малко на въображението... Или по-скоро те лишават от възможността да мислиш.
Говоря във най-добрия смисъл! Да речем, когато четох за ковачницата на сенките, във един момент се усетих, че не дишам... а усещах погледите на жадните вампири, навсякъде във мрака около мен, чувах скърцането на зъбите им, а разумът ми се беше смалил до нищожно петънце някъде далече...
Усещането беше невероятно. Докато по време на кампаният на Крафта (за WACR3 govorim!, dokato igrah Starcrafta, eheeei!) съм треперил, ядосвал се, дори в сцената, в която Гром фърли топа сериозно реших да намеря всички демони и да ги върна във ада - по най болезненият начин, но не беше същото...
О, да- адреналин може да има, наистина е сладък вкусът на победата, но това си е там - на монитора...

Доброто фентъзи те задушава, добрата игра те задържа достатъчно за да я превъртиш, това е.
E, когато виртуалната реалност се фактилизира, ТОГАВА какви фентъзи игри ще има...


Накратко? Фентъзито значи мечта. Фантазия. А тя поне при мен не може да живее на монитор.

ХА! Щеше да бъде смешно, ако не беше!


Тема Re: Фенъзито е там, където!нови [re: lkew]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 15:31



като стана дума за Фийст - той беше писал сценария на Betrayal at Krondor - изключително яко за времето си рпг - колко се мъчих навремето с един бъг дето не даваше да продължа ;) - после пичът дори написа книга по тая игра. Клайв Баркър пък беше писал сюжета на Undying - само една дума е достатъчна за тоя гейм - атмосфера - веднага те поглъща, затиска и всичко в нея беше подчинено именно на атмосферата.
А самият WC3 не беше лош - даже първите 2 части с Arthas си вървеше много добре, ама нещо към края (последните 2 кампании) историята взе да ми затъпява нещо. Е, ще дочакаме експанжъна да видим кво става все пак с тоя младеж - той определено беше най-кефещия герой.
Иначе има доста готини игри с фентъзи сюжет дето се сещам. The Longest Journey например - адски интересна история - 2 паралелни свята - на магията и на технологиите, светът (или по-скоро световете :) на ръба на унищожението (хех, за кой ли път :), дори космическо пътуване си имаше в края и естествено не свърши така както очаква човек ;))...абе с две думи препоръчва се на всички - определено ме впечатли, пък и показа че quest-ите не са на умиране :). А личният ми фаворит сред компютърните рпг-та е Planescape: Torment - много некомерсиална, много мрачна и много завладяваща - пък и главният герой е undead и безсмъртен...хмм, или поне беше преди да свърши играта ;). Или пък Gabriel Knight 1, 2 и 3 - една от малкото серии дето не стават по-зле с всеки следващ епизод :)
Последната игра, която изиграх - Syberia, също може да се класифицира като фентъзи (е, с уговорки :). Имаше някакво особено очарование в нея - едновременно готическа и с тия механични играчки - още от началното филмче с погребението и куклите ми влезе под кожата ;).
Абе изобщо вярно е туй с превъртането - обаче има игри дето ги запомняш, както има и книги дето ги запомняш...то в наше време и игрите и книгите са индустрия вече, тъй че една яка игра и една яка книга по доста неща си приличат - най-малкото по това, че са рядкост...



Тема Off- topic Бележка до Мист!нови [re: Mist]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано06.10.02 16:21



Така е, кат не си влизаш със профила, бележките ше ти поствам така :(
1. Онова за крондор имаи продължение - Retur to Krondor - и двете части обаче не мога да ги намеря (за даунлоуд) . Ако знаеш някое саитче, на което са (или поне 1-вата част) - кажи !
2. (беше отрязано при редакцията, мързи ме да изтеглям номерацията)
3. Зн Ъндаинг си прав, тая игра още ми стои на хард-диска, нищо че въви със 3 кадъра във секунда! (ама еи ся като доиде 19-ти ме чака ъпгреид, та ще видим после :)) Ако знаеш преведени да бг книги на същият Писач - казвай да търся!
4. Планетскеип... дай повече инфо! Да не е случайно онази игричка, която се играе само чрез интернет; група ли ръководиш или единичен труп, и ако отговорът на първият въпрос е "не", от къде мога да си я намеря/ на колко диска е?
5. И мен и допадна Сиберия (демото), но за жалост, кямах пари да си я купя... ( а и още нямам де.) Но някой ден ще я превъртя, даааа... Не съм куестаджия, но май има нещо във този жанр ("Мист" да речем:))
6. Ако може да помрънкам малко: Прав си човече! Адски си прав! На къде върви света... Ех... А някога какви игри правеха! То не бе "Танк С", то не бе супер Марио.... Или пък Негово Кралско Височество Понг!
КАКВИ времена бяха... Игрите бяха истински игри, жените(/момичетата) бяха истински жени(/момичета), а малките космати същества от Алфа Кентавър бяха Истински Малки Космати Неща от Алфа Кентавър...

А сега какво? Сега игрите са като Дум 3 - само ефекти и НИЩО, а книгите са като на Джордан ( с малки изключения...). Всъщност най- добрата книга, която ми е попадала напоследък беше книга, написана преди десет години...

А и на всичкото отгоре ме дисконектна 3 пъти докато го напиша тогва отгоре! И интернета не е както преди... :-(

ХА! Щеше да бъде смешно, ако не беше!


Тема Re: Off- topic Бележка до Ikew! ;)нови [re: lkew]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 17:43



споко, може и на профила да ги постваш...аз от дъжд на вятър се логвам - ей на преди малко се логнах да драсна нещо във фантастика, ама докат прочета тук вече се бях логоффнал - та затуй ти отговарям по същия начин - щот пусти мързел, не ми се логва пак ;)

1) знам ги продълженията - едното се казваше Betrayal at Antara (туй съм го пробвал и е боза), за другото - Return to Krondor - съм чувал по някоя добра, дума, обаче цялостното впечатление е по-скоро негативно - затуй и не я пробвах изобщо, но ако много държиш може и да я издиря от някой :)
3) ами от Баркър съм почти сигурен, че нищо не е превеждано...май из нета има някакви негови неща, ама вероятно са все на англ., освен ако няма нещо на руски де
4) бъркаш се с масив-мулти играта Planetside на Sony вероятно, а аз говоря за Planescape - тя е на Black Isle и е правена с енджина на балдур'с гейт, но като история и атмосфера е светлинни години напред, иначе можеш да играеш и сам или с група - аз лично препоръчвам с група - просто всичките играеми персонажи са абсолютни изроди ;), пък и имат отношение към главния герой...на 4 диска е, аз я имам, но не е в София...макар че предполагам и тук мога да я издиря
5) туй ми е в наличност :) (не се кефя особено на Myst-type куести, бтв)

хех, като стана дума за "най-добрата книга, попадала ми напоследък" - моята е от преди 30 години ;)


п.с. за да не пишеш по X пъти дълги постове - просто прави селект и ctrl-c на туй което си писал преди да кликнеш "продължи"- ако се скапе нет-ът, пействаш и чиста работа :)



Тема Re: Fantast-to e tam kudeto go namerite!нови [re: Free Men amp; Dark A]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано06.10.02 18:20



Ako shte si govorim za WC#,to za men da pobedish dva kompyutura si granichi s Fantasyto.

"Ako imash dve ribi..."


Тема Re: Off- topic Бележка до Ikew! ;)нови [re: Mist]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано06.10.02 23:08



Клайв Баркър - "Обречени на Ада", изд. к. "Плеяда" 1998г.

Купих си я на предпоследния търг в "Ефремов", още не съм я чел. Афала каза добри думи за книгата.

TANSTAAFL


Тема Re: Off- topic Бележка до Ikew! ;)нови [re: Kopo]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано06.10.02 23:28



ами пропуснал съм я значи
е, като я прочетеш кажи струва ли...той и Кинг беше разправял добри неща за Баркър, обаче освен undying друго негово творение не съм виждал



Тема Re: Off- topic Бележка до Мист! ;)нови [re: Mist]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано07.10.02 00:14



Абе така е по-забавно :)

1. Не чак много... но ако така СЛУЧАИНО то попаднат... :)
3. Е, ся. Руски. КЪДЕ си жиждал тиинеиджър да говори руски?! :))
(е, говоря де, но съвсем малко - след година две може)
4. Ами може да я поиздириш малко, нямам пари за 4-дискова игра... По ценита на слвейков или оригинал.
5. Ами хубаво, че е в наличност. :) Доста хубаво даже. Ти си във София, нали? Така де, проста питам.... :)
6. ( и да няма, какво?) Абе Мист-а го пробвах, ама беше много сложен... ВСЕ пак някой ден ще я превъртя... А ти щом не си Мист-ър, откъде ти идва името бре?!


относно п.с.: Ми аз пиша веднъж. Цонтрл + ц, и давам Предвртлн Пглд. Поглеждам го, редактирам, цтрл +ц, и пак. и така толкова пъти, колкото си трябва за да пропусна копито, и тогава става то каквото става :(


Мда. Тва е , в общи линии.

ХА! Щеше да бъде смешно, ако не беше!


Тема Re: Off- topic Бележка до Ikew ! ;)нови [re: lkew]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано07.10.02 00:40



1) мии добре...ако СЛУЧАЙНО ми попадне... :)
3) ами учи руски тогава, нъл знаиш - голяма част от пиратските текстове са на руски, пък и ще можеш да четеш руски автори дет на други езици ги няма ;)...както каза един пич дето после му видяха сметката в един култов руски филм "а мама казваше - учи английски" (репликата се казва тежко и с въздишка ;) - в твоя случай - руски :)
хе, мен по едно време ме беше обхванала мания да уча суомески само и само да прочета "Кантелетар" щот на никой от езиците дет чат-пат знам не беше превеждана изцяло ;)
4) ще видим кво може да се направи по въпроса
5) в софия съм дам... ;)
6) тайна, майна ;P

на скийш ли ся, като не се логвам нямам предварителен преглед и не стават такива мизерии като при теб




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.