Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:22 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Я да ви видя дали знаете...нови  
Автор Lord Elric (Wite Wolf)
Публикувано15.09.02 09:21



...откъде ми идва ника



Тема Re: Я да ви видя дали знаете...нови [re: Lord Elric]  
АвторCorum (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 12:14



Elric of Melnibone? The Sailor of the Seas of Fate who is The Weird of the White Wolf in The Vanishing tower of The Bane of the Black Sword of Stormbringer at the End of Time?
A moyat togava otkade idva?



Тема Re: Я да ви видя дали знаете...нови [re: Corum]  
Автор armydreamer (torified)
Публикувано15.09.02 13:40



Corum - the Prince in the Scarlet Robe, the one with the Silver Hand?


arms remember when eyes forget~S. Delany


Тема Re: also...нови [re: armydreamer]  
АвторCorum (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 14:39



...and close friend to Erekosе, The Eternal Champion and Hawkmoon, The Champion of Garathorm and Duke of Koln, when all of them (Corum as well) are fighting Agag and Gagak in the town of Tanelorn in the Time of the Conjuction of the Million Spheres......with them the enigmatic time-lord Jhary-a-Conel and the ghost of the queen of southern ice...he-he



Тема Re: Я да ви видя дали знаете...нови [re: Corum]  
Автор Lord Elric (Wite Wolf)
Публикувано15.09.02 15:39



Агаг и Гагак не бяха в Tanelorn. Те май само си мислеха, че са намерили града, затова някои не се качиха обратно на кораба.

Та като стана дума за това - Armydreamer, Corum - моите поздравления към вас - очарован съм !!

И някой може ли да ми каже от къде мога да си дръпна последните три книги от The Elric Saga - Stormbringer, Fortress Of The Perl и Revenge Of The Rose. Умирам да дочета сагата - после ще прочета и новата трилогия

А пък ако направо можете да ми кажете самите книги откъде да ги намеря (на хартиен носител) - супер !!

Best regards from Count Urlich of the Frozen Keep and Renark Von Bek



Тема ahumнови [re: Lord Elric]  
АвторCorum (Нерегистриран)
Публикувано15.09.02 18:28



Ми що не си ги поръчаш от Амазон. Там вече има и втора ръка. Лично мой съвет е да потърсиш изданията на Гранада-Графтън (Panther books) от началото на 80-те, които са с прелестни корици. Иначе си е кеф да ги четеш. Ако питаш Армидриймъра сигурно ще ти препоръча да го правиш на фона на Кейт Буш - Бабушка, All we ever look for, Armydreamers, и другите. На мен ми се струва, че повече ще пасва Rainbow - "Man from the Silver mountain" или "Temple of the king".



Тема Re: ahumнови [re: Corum]  
Автор armydreamer (torified)
Публикувано15.09.02 19:00



Да, в Amazon предлагат много неща на Мууркок, включително и почти всички томове от поредицата на Orion - The Tale of the Eternal Champion.
Не знаех, че вече предлагат и книги втора ръка до България.
Единствената книга за Елрик, която имам в електронен формат, е The Sailor on the Sea of Fate - дадоха ми я, свалена от Нет-а. Сигурно има и други.
За музикалния съпровод - по-тежките работи пасват повече, наистина.
Мисля, че Blind Guardian също стават. Те имаха нещо за Танелорн май...
И все пак - Never For Ever... forever!

arms remember when eyes forget~S. Delany


Тема Re: Я да ви видя дали знаете...нови [re: Lord Elric]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.09.02 11:24



Не беше много коректно - освен серията Хоукмуун на български са излизали само още две неща от преражданията на Вечния победител (първата от трилогията за Корум и една повест за Урлик).
А вие, четящите Муркок на английски, ще ми обясните ли каква е идеята за Танелорн? Адски съм любопитен, а на български има само откъслечни подмятания в Трилъра ("Кралицата на леда" ??? - разказа за Урлик).

TANSTAAFL


Тема Dorian Hawkmoon, ама друг пътнови [re: Kopo]  
АвторCorum (Нерегистриран)
Публикувано16.09.02 15:02



За мен остана загадка защо не издадоха продължението на "Руническия жезъл" - The Chronicles of Castle Brass (Count Brass '73, The Champion of Garathorm '73, The Quest for Tanelorn '75). Тъкмо там се събират за да идат в Танелорн героите от 4-те серии - Erecose, Corum, Elric, Hawkmoon. Атмосферата на заключителната книга е брилянтна - изоставеният град из който се движат сенки на хора и чудовища от други измерения, приближаващото се Сливане на милиони сфери в една обща мултивселена, постоянното усещане за надвиснала страховита опасност...беше си страхотен кеф. Струва ми се, че сега никой не пише такова фентъзи.
Ама защо ли се чудя защо го няма продължението на бъргарски, като знам какви гладкомозъчни са всички издатели в БГ-то.



Тема Re: Я да ви видя дали знаете...нови [re: Kopo]  
Автор Lord Elric (Wite Wolf)
Публикувано16.09.02 19:25



Истина е, че тук на Мууркок са издадени някои от най-слабите му книги, като Перла В Черепа. И защо? Ако мен ме питате само защото там има един полуидиот на име Оладан, по произход от Българските Планини - леле колко сме велики, какви герои сме дали на фентъзито

Това е много неоправдано

Иначе за Танелорн - той е един от непреходните елементи - затова му викат и Вечния Танелорн. Други непреходни неща са Champion Eternal и неговия меч - Черния Меч или още Руническия Меч. Въпреки че Вон Бек не съм го виждал с меч.

Иначе идеята е, че вселената не е "единна", така да се каже. На английски е Universe, но Мууркок използва думата Multiverse - Uni-Multi. Та това е... как да го кажа - един вид има различни измерения, други светове... в момента ние сме в 21 век, но успоредно с това тук, на земята, има и други светове, които са невидими за нас, както и ние сме невидими за тях, но съществуват паралелно.

Да, паралелни светове като че звучи най-нормално. Някъде се казваше и колко са точно тези светове, но съм го забравил.

Иначе в The Vanishing Tower се разказва точно за такова пътуване между световете и то в крайно неподходящо за Елрик време - при обсадата на Танелорн.

Та значи - Танелорн е градът на мира, където често Eternal Champion намира спокойствие от битките. Той (Танелорн) е създаден от силите на Закона, което автоматично го прами цел за унищожаване от страна на силите на Хаоса. Градът е привидно слабо защитен. Въпреки това той никога не е бил превземан от силите на Хаоса.

Бих те посъветвал да кликнеш на сигнатурата ми и да видиш в този сайт какво пише за Тамелорн и пр. Сайтът е концентриран основно върху Сагата За Елрик, но има и странични неща.

А за Armydreamer - ако искаш виж там има и действието от първа книга - ти си чел The Sailor On The Seas Of Fate, което е втора книга.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.