Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:24 25.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема хумора и половете  
Автор Amber (спокоен)
Публикувано06.08.02 09:45



Темата ми хрумна непосредствено от книгата на Хайнлайм "Луната е наставница сурова". Един самоосъзнал се суперкомпютър беше силно развълнуван от въпроса за смеха и причините за него. Най-добрият му приятел и главен обслужващ техник, периодично взимаше от него разпечатки с по 100 въпроса, които после оценяваше по съгласувани с дружката си критерии. На един етап се появи и неизбежния женски персонаж в книгата. Въпросната мадама научи за суперкомпютъра и неговите интереси в областа на хумора и сатирата. След кратък разговор и сравняване на разпечатки, се установи, че има вицове, които се смятат за изключително смешни от жените, но предизвикват в мъжа нищо друго, освен в най-добрият случай стрес. Налице беше и обратното явление - имаше проявления на мъжкия хумор, които оставаха напълно непонятни на женорята :Р
За всичко това се сетих относително наскоро, когато прочетох един виц, който предизвика в мен луд пристъп на смях. След като го разказах на няколко приятели установих, че момчетата си умират от смях, а момичетата стоят с каменни физиономии, или в най-добрият случай се подхилваха принудено. Това ми направи силно впечатление, което е и подтика за постването на тази тема.
Ще ми е любопитно да чуя и други мнения по въпроса, както и да разбера как гледате на идеята, че хората се смеят на вицовете, защото там винаги има някой прецакан, изигран, преметнат. От това биха следвали две неща: че или хората са истински титани на духа, който гледат на лошото с насмешка и намират забавното дори и в мъката (най-често НДМ (нечия друга мъка)) или са гадове, които с удоволствие гледат сеира на околните, че и се смеят за тяхна сметка.
Та така...


ПП. А ето и вица, на който се позовах по-горе:

Един мъж пита друг:
- Жена ти вика ли докато правите секс?
- Вика, та си ебе майката, не се трае - отвърнал запитания.
- Ама кога вика най-много? - продължил да любопитства първия.
- Ами като стана и го избърша в пердетата...

Beauty is in the eye of the beholder...


Тема Re: хумора и половетенови [re: Amber]  
Автор Firefox (мъгесничка)
Публикувано06.08.02 09:59



пиши ме в мъжката част
на мен ми хареса : ))))

" - Жив ли си? Ако не, предпочитам да не ми отговаряш..."


Тема Re: хумора и половетенови [re: Amber]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано06.08.02 10:41



Ами май е нормално страната, която е прецакана в даден виц да не му се радва много. Веднага се сещам за една от ретроспективните серийки на 'Том и Джери', а която гледаха в едно кино разни минали случки. Всеки се смееше на тези, в които другия е прецакан.
Аз например много обичам сексистки вицове. Честно казано, понякога тези, които осмиват жените, ми харесват почти толкова, колкото тези, осмиващи мъжете (има и някои, които дори са по-свежи). Много мъже се мръщят откровено на сексистки вицове за мъже.
Обаче, за мен важното в един виц е да е оригинален, интелигентен и стилен.
Сори, ама този, който си написал, за мен е откровено просташки (не се засягай). И не мисля така само, защото е 'мъжки' виц, а просто защото му липсва каквато и да било изтънченост и не демонстрира нищо друго, освен липса на елементарно възпитание.

П.П. Пиво изказа едно мнение за това по какво си падат мъжете. Ще го оставя сам да го напише. Обаче, ако не си го признае сам, аз ще го цитирам.

To hear, one must be silent.


Тема опровержениенови [re: Davie]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано06.08.02 12:54



Всичко което някои особи твърдят, че съм казал пред хора които не са присъствали да се счита за гнусна инсинуация

Ad astra per aspera


Тема Re: хумора и половетенови [re: Amber]  
Автор Ashaman (невидим)
Публикувано06.08.02 15:02



Eto ti nqkolko adresa na Chat Roboti.Probwai da gi razsmeesh.
Te ne sa super kompiutri ama :)
http://balder.prohosting.com/avtanski/cgi-bin/chat.cgi
http://alice.sunlitsurf.com/
A kolkoto po temata.Abe az ne sum se zamislql nad towa shte ponabliudawam tiq dni i shte widim.

БЕЗ ПАНИКА


Тема Това не е от най-добритенови [re: Amber]  
Автор Tpимypти (пекиненос)
Публикувано06.08.02 16:29



сексистки вицове, които съм чувал. Сигурен съм, че можеш повече.

Това е животът. Гаден е и е мръсен, но е много, много хубав.


Тема Re: хумора и половетенови [re: Amber]  
Автор denyamber (Tiger)
Публикувано06.08.02 16:31



Ами аз съм жена обаче вица ми хареса. Така, че не може да се говори за разлика между жените и мъжете, a по-скоро в характерите. Макар че ако някоя жена е попадала в такова положение, хич няма да и е смешно.
А по въпроса със смеха - Хайнлайн доста добре го е описал в книгата си "Странник в странна страна". Прочети я. Напълно съм съгласна с мнението му.




Тема Чувството за хумор...нови [re: Amber]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано06.08.02 17:36



...е може би един от талантите, които най-трудно се имитират.
Така че не го търси нито под вола, нито под биволицата...

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Хмпф... С риск да бъда груб...нови [re: Amber]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано07.08.02 02:45



но като прочетох тази тема се сетих за един изключително сексистки виц, на който се смеят представители и на двата пола... Може би защото са еднакво злепоставени... И по-точно:

Въпрос: Каква е основната разлика между мъжете и жените?
Отговор: Ами жените са патки с путки, а мъжете - путки с патки...

Та толкоз - който както го разбира...

P.S. Ех да ни видеше отнякъде чичко Фройд, щеше да е горд

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.


Тема Re: хумора и половетенови [re: Amber]  
Автор Defender (the last one)
Публикувано07.08.02 16:48



Бях написала един много дълъг постинг по темата, но за съжаление дирът пак се осра. Нищо, довечера ще си поговорим .

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.