Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:37 02.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Питанканови  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано25.06.02 09:43



Опитвам се да си намеря отнякъде:
- Марион Зимър Брадли - цикъла за Авалон. (Моля, кажете ми кои са заглавията на книгите в този цикъл.)
- Урсула Ле Гуин - Хейнския цикъл (без Лявата ръка на мрака, Градът на илюзиите, Планетата на прокълнатите). Тук пак не знам всички заглавия.
- Роджър Зелазни - Роза за Еклесиаста и още нещо, ако могат да ми препоръчат по-върлите му фенове (Лейди Мериан и Амбър, разчитам на вас). Имам май почти всичко от по-популярните неща на Зелазни, но тази Роза не ми е попадала досега. Сигурно има и други, неизвестни на мен.
Възможно ли е да се намерят всички тези книги в нета на български или английски? А като печатни издания намират ли се още?
10х

To hear, one must be silent.


Тема Розатанови [re: Davie]  
Автор Бykвитe (Журнал)
Публикувано25.06.02 11:19



като печатно издание я има издадена заедно с "Островът на мъртвите"
он-лайн ще я търся, ако не, тия дни ще я сканирам и OCR

Българската литература


Вече на една година

Тема Re: Розатанови [re: Бykвитe]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.06.02 12:15



Има я и в "Четири истории от утре" и в "Алеята на прокълнатите".

TANSTAAFL


Тема Re: Питанканови [re: Davie]  
Автор Гaбpиeл Oмap бaтиcтyтA (легенда)
Публикувано25.06.02 13:09



Авалон е от 4 книги, мисля. Мъглите на Авалон, Горският храм на Авалон, другите ми се губят в момента, но ги имам записани като заглавия. Ще проверя.

Урсула: Четири пътя към прошката, Грънчарското колело на Рая (за него не съм сигурен дали беше от цикъла); май имаше още, обаче сега не се сещам. И за тях ще проверя. Горните две са на "Аргус". Колелото дори се появи на търга на Таласъмията, никой май не я купи.

----------------
Таванът се върти,
потъвайки надолу.
А някой къса люляк...


Тема Re: Питанканови [re: Davie]  
Автор armydreamer (one-boy army)
Публикувано25.06.02 14:08



От поредицата за Авалон у нас има 3 издадени романа (в четири тома) - тези, които Гоа е написал + Повелителката на Авалон. Има още една книга, която излезе в края на миналата година - Priestess of Avalon, а в началото на 2003 ще пуснат и Ancestors of Avalon. Двете последни книги са дописвани от Диана Паксън.
Хейнският цикъл е труден за проследяване, но ти май нямаш Четири пътя към прошката, Освободеният, Светът на Роканон и Светът се нарича дъбрава от нещата, които са преведени на български. Иначе има още, които са непреведени: Fisheman in an Inland Sea, The Telling, The Birthday of the World (най-новата й книга: сборник с разкази).
Грънчарското колело на Рая е много силна книга, но не е към нито една от поредиците на Ле Гуин.
За съжаление, аз не съм попадал на нито една от тези книги в Интернет. Имаше преди един сайт, на който бяха качени първите четири романа от за Землемория (заедно с още куп други книги в оригинал), но той вече не съществува. Ако нещо изпадне (на хартия или в електронен формат), ще се свържа с теб.

You and whose army?


Тема Re: Питанканови [re: armydreamer]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано25.06.02 14:44



Много мерси!
Бях забравила Четирите пътя към прошката (май я имам и нея).
Намерих още едно заглавие на Ле Гуин, но не съм 100% сигурна дали е от Хейнския цикъл - Vaster than Empires and More Slow (1971). От там ли е и превеждано ли е на български?

To hear, one must be silent.


Тема Re: Питанканови [re: armydreamer]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано25.06.02 15:06



Zemlemoria ja ima na bulgarski v neta kato vruzki kum neja ima ot njakolko sita-a.
naprimer www.liternet.bg
ima li drugi knigi ot taja poredica osven Магьосникът от Землемория, Гробниците на Атуан, Най-далечният бряг i Техану? e, i dvata razkaza de.

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"


Тема Re: Питанканови [re: Grimalkin]  
Автор armydreamer (one-boy army)
Публикувано25.06.02 15:17



Да, има две нови книги - роман и сборник с разкази.
The Other Wind
Tales From Earthsea

You and whose army?


Тема Re: Питанканови [re: Davie]  
Автор armydreamer (one-boy army)
Публикувано25.06.02 15:18



От цикъла е.
Май го бяха превели като Бавно като империите и дори по-бавно от тях, или нещо такова.

You and whose army?


Тема Re: Питанканови [re: armydreamer]  
Автор Grimalkin (kotka)
Публикувано25.06.02 15:22



koito obache ne sa prevedeni na bg?

"Kogato u nas e vreme za chaj v Genua e vtornik"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.