Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:18 30.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема fotw.hit.bgнови  
Автор Johny Cage (biting dog)
Публикувано08.05.02 13:02



или какво правят хората от форума на Бард. Тука малко го позанемарихме тази работа, но надявам се това предизвикателство да ви ... ами предизвика :)

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: fotw.hit.bg [re: Johny Cage]  
Автор Lord of the Rhymes (Stranger)
Публикувано09.05.02 12:14



Някой може да го е занемарил, но аз правя

и чакам съдействие от хората в клуба

"С як ... и дълъг език всичко се постига".

Тема ужаснови [re: Lord of the Rhymes]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано09.05.02 17:21



вземи намери някой дизайнер, който да ти направи един темплейт, пък ти после си го попълвай, че това дето виждам е ужсано грозна. Довери се на преценката на човек, който се занимава професионално с това от доста години

:: No one lives forever ::



Тема конструктивнонови [re: Johny Cage]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано09.05.02 17:27



напишете си едно пхп и го качете извън хит.бг, щото това "кажи на приятел" в сегашния си вид е безмислено.

и оправете малко тези стрелки горе и долу, с лошо качество с в момента

:: No one lives forever ::



Тема Re: ужаснови [re: SEAL]  
АвторLOTR (Нерегистриран)
Публикувано10.05.02 09:12



Ами ако си навит, направи го ти, защото аз съм дилетант в тая област и това съм го направил за собствен кеф, а не за да се изявявам като уеб-дизайнер. До сега многократно съм искал помощ от по-знаещи, ама всеки се прави на глух и само дава акъл - характерна черта за българите. Не си ли съгласен ?



Тема Re: конструктивнонови [re: SEAL]  
Автор Johny Cage (biting dog)
Публикувано10.05.02 10:49



първо мерси за критиките. Има нужда от такива.
сега малко по-конструктивно.
ами пхп не знам ... за момента. виз ако знаеш някох сървер, който предлага jsp и sql сха сам ти много благодарен:)
тва "кажи на приятел" е безмислено само ако нямаш дефаултен майл клиент
картинките ... ами на пайнт са правени. само тва имах под ръка когато ги правих, но вече си имам помагачи, които разбират от работата си :)
Ще се радвам на още критики

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема конструктивно 2нови [re: Johny Cage]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано10.05.02 12:17



e чак пък SQL за какво ти е?
по принцип това с безплатния хост вече е много спорен въпрос. В дни когато един домейн е 20-25лв на година мисля, че всеки, който иска да има по-сериозно присъствие в нет-а може да си го позволи. След това има 3 варианта:
1. Да ползваш услугите на ДНС редиректори. Това са сйтове, които ти предлагат БЕЗПЛАТНО когато някой напише www.azsumsupergotin.com да го препратят към твоята страница, която е на безплатен сървър
2. Да си платиш и за хостинг. В момента гледам едни предлагат домейн+хостинг(само 3гб трансфер на месец обаче) за 80лв.
3. Някой пък предлагат за около 15$ домейн + 500кв(или от горе долу толкова, но важното е, че е малко) пространство за файловете ти. Тоест ти можеш да сложиш само един html(shtml, php или както там си го направиш) при тях и да редиректваш самите графики и всичко друго голямо от фри хост-ове

Всичко зависи от това, което искаш да постигнеш, от парите, които си готов да вложиш и не на последно място от потенциалната аудитория и предвиждания трафик.

а за сайта-не е върха на сладоледа, разбира се, но предполагам не ви е и такава целта. Иначе е приятен, лек. Виж например портфолиото на http://www.soffadesign.com. Имат много приятни и стилни неща. Ако ме запалиш с идеята мога да ти направя design concept и template-и, пък ти да си ги попълваш периодично. Но по принцип това е много discussible, всяко хубаво нещо трябва да се обмисли внимателно: какви са целите на сайта, за кого е, каква информация има, как ще е структурирана тя, ще има ли често ъпдейт и т.н. и т.н. Пример за това как не бива да се прави сайт е www.ndk.bg

хайде успех. Аз приветствам всеки, който е решил да направи нещо, за ентусиазма му.

:: No one lives forever ::



Тема така енови [re: LOTR]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано10.05.02 12:25



ами по принцип си прав, но аз си работя като уеб дизайнер и си получавам заплата за това, което правя. Тоест, за да направя нещо качествено, трябва да загубя доста от платеното си време. Все пак говорим за нещо хубаво и безплатно. Та както казах и на johny cage, някой трябва да ме запали с идеята, трябва нещо да ми е голяма страст, да е за благородна кауза или нещо такова. А понеже аз не съм някакъв голям фентъзи фен, сам разбираш...

а и в момента правя голям редизайн на един мой сайт, отделно работата, която си имам във фирмата, чакат ме и едни мнооооооооого изостанали изпити през юни...

но виж, ако тръгнете да правите сайт на любители на оръжия или пък на любителите на блондинки-разчитайте на мен

:: No one lives forever ::



Тема Re: конструктивно 2нови [re: SEAL]  
Автор Johny Cage (biting dog)
Публикувано10.05.02 12:57



е СЯЛ-а ша е за по-други неща. пък и нищо не пречи да се записват главите в няква база. след тва лесно и приятно :)
идеята за даване на пари ... ами хич даже не съм навит :)
все пак това е нещо ... ами странично и леко.

запалване на идеята ... ами мене ме запалиха хората, които пишат. харесаха ми някой писания и реших да ги сложа някаде. засега им постоянен упдейт. От вчера си имаме и дизайнер да помага така че сайта ще се оправи. Преди аз бях правил дизайна и му личеше:)
мерси за пожеланието.
пак ако си навит да се вклучиш... ще ми е интересно да присъствам на споровете ви с другия дизайнер. Да знаеш че хич не е лесна :)

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: конструктивно 2нови [re: Johny Cage]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано10.05.02 16:22



а, не, спорове няма да има, вие си го правите, вие си решавате.
а впрочем кой е дизайнерът? може да го познавам ако се занимава с това от малко повече? Ник можеш да ми дадеш, че името едва ли ще ми говори нещо

:: No one lives forever ::




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.