Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:55 16.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Ценностната система на съвременната цивилизациянови  
Автор Remmius (Liberator)
Публикувано02.04.02 14:46



Искам да ви питам според вас не й ли куца нещо на съвременната ни технически напреднала циливилизацийка?

Не сме ли прекалено консуматорски настроено общество забравило чест и достойнство, приятелство и преданност?

На мен лично ми се струва, че технологичния ни напредък е далеч по-бърз от духовното ни развитие. Дори смея да твърдя, че имаме регрес по втория показател.

Разбира се осъзнавам екзотичността на подобно заявление направено със средствата на модерните технологии. Но аз не съм против тях. А против това могъщи сили да попадат в мизерни душици.

Направо ми е доста чудно как още не сме се гътнали в някой ядрен апокалипсис

Сигурно защото мизерните души и безстрашните фанатици се страхуват за живота си и понеже няма (за сега) печеливша стратегия се дебнем изпод фалшивите думи за мир.

На времето генералите са били лидери защото са били начело на войската, днес удобно пафкат в бункерите.

Действително прекалих май с този офф топик, но ми е интересно какво мислят хората четящи фантастика и фентъзи.

На прав път ли сме?

Arte et Marte

Редактирано от Remmius на 02.04.02 15:15.



Тема Re: Ценностната система на съвременната цифилизациянови [re: Remmius]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано02.04.02 14:57



На път ли сме ?
Според мен по-скоро сме вълна.

Ad astra per aspera


Тема А тя в каква посока се движи?нови [re: Пивo]  
Автор Remmius (Liberator)
Публикувано02.04.02 14:59





Arte et Marte


Тема Re: А тя в каква посока се движи?нови [re: Remmius]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано02.04.02 15:05



Концентрична.

Ad astra per aspera


Тема Точка за тебнови [re: Пивo]  
Автор Remmius (Liberator)
Публикувано02.04.02 15:07



Като от камък хвърлен във вода а?
Харесва ми алюзията

Arte et Marte


Тема Re: Точка за тебнови [re: Remmius]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано02.04.02 15:13



Да, само че вълната не е равномерна, а и май расте вместо да затихва.

И освен това не мисля, че има такова нещо като 'съвременна цивилизация', просто защото не живеем в монокултурен свят.

Ad astra per aspera


Тема Мисля че не си правнови [re: Пивo]  
Автор Remmius (Liberator)
Публикувано02.04.02 15:18



вече сме далеч по-глабализиран свят, от когато и да е било преди, и макар да има някои запазени характеристики на конкретния бит, народност и т.н., като цяло всеки е доста потопен във вълната . Друг е въпроса дали е във върха, средата или към основата й.

Arte et Marte


Тема Re: Ценностната система на съвременната цивилизациянови [re: Remmius]  
Автор Пoлъp (пилигрим)
Публикувано02.04.02 15:20



Изобщо не се притеснявай за екзотичността на заявеното от тебе виждане.
Защото подобна теза е била лансирана още в началото на миналия век.
Е, друг е въпросът, че сега контрастът е много по-силен, и противоречията се виждат по-добре.
Връщане назад не може да има, разбира се и никога не е можело.
А удържането на положението се крие в осъзнаването, че колкото и да е трудно да хванеш тигъра за опашката (моля tiger да не се засяга ), истински страшното започва след като го пуснеш.



Тема Re: Мисля че не си правнови [re: Remmius]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано02.04.02 15:21



Значи монокултурността е в процес на ставане, но все още не е.
В момента човечеството е по-скоро като водната повърхност след изсипването на дузина камъни на различни разстояния .

Ad astra per aspera


Тема Re: Ценностната система на съвременната цивилизациянови [re: Пoлъp]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано02.04.02 15:26



Това мнение страшно ми хареса! Не, че съм съгласен с него или че засяга същината на проблема, но е много интересно формулирано!

Adversus solem ne loquitor.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.