Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:46 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: hmmmm.....oste niakoe predlojenie :)нови [re: Davie]  
Автор Par Omsford (Stranger)
Публикувано06.03.02 09:15



Чудя се защо никой от вас не се сети за "Stargate" (говоря за първата част) ?
Това е един от добрите филми и като идея и като изпълнение. Повечето филми, които Дейви е изброила ми харесват, но не мога да не отбележа един много голям плюс за "Екскалибур" и "Петият елемент". Присъединявам се също и към негативното мнение за филма "Дюн" с Кайл Маклоклън в ролята на Пол - след като гледах тоя филм окончателно намразих Дейвид Линч( не напразно фамилията му е такава според мен- линч за зрителя) и Кайл. В целия филм единственото свястно нещо бяха червеите... Ако ви се рови в темите на клуб "Фантастика" можете да намерите една много дълга дискусия по филма.
Иначе за другите филми ето какво мога да кажа по шестобалната система:
1. Уилоу - 6
2. Матрицата - 5
3. Междузвездни войни- 6
4. Лабиринт - 6
5. Изкуствен интелект - не съм го гледал
6. Хари Потър - не мисля и да го гледам, все едно да гледам "Титаник"...
7. Властелинът на пръстените - почнах го, но още чакам субтитри-за сега 5
8. Денят на независимостта - 6
9. Мумията- определено 3
10. Гатака - много постно изпълнение, хубава идея - 3+
11. Ескалибур - 6+ - непременно го гледай !
12. Петият елемент - 6
13. Реална фантазия - не съм го гледал
14. Окото на дракона (това се оказа българското заглавие на Dungeons & Dragons. Впечатления?) - и това
15. Сърцето на дракона (впечатления?) 4++
16. Червената планета (впечатления?) - за тоя не се сещам
17. 12 маймуни (впечатления?) - не съм го гледал
18. Армагедон - 4+ и 6 за музиката и за щерката на певеца :-))
19. Аполо 13 - 4+
20. Извънземното - 5+
21. Терминатор - 6 ( не човек, а желязо...)
22. Двестагодишния човек ???
23. Мъглите на Авалон (вчера видях, че вече е излязал и в Б-я на видео касети и DVD. Някой гледал ли го е вече? Аз не
24. Контакт (мрън, не ми хареса) 4+
25.Дюн- 2+ (само заради червеите)
26.Старгейт - 6
27.Конан - 6
28.Хищникът - 6

"Този елф има най-късия меч от всички мечове и най-дългия кинжал от всички кинжали ".


Тема Ощенови [re: Davie]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано06.03.02 11:19



Стар трек - цялата поредица вкл ТВ
ALien(с)
Жената на космонавта
Мъже в Черно
Event Horizon

Ad astra per aspera


Тема И още:нови [re: Пивo]  
Автор Boby_ (inflated)
Публикувано06.03.02 11:30



Една одисея в космоса през 2001
2010
Blade Runner
Вавилон 5
Воден свят (пълна смешка, но все пак е фантастика)
Портокал с механизъм (не съм сигурен за точното заглавие)
1984 (мнооого е стар и не представя Оруел в светлината, в която аз го виждам, но все пак го има)
Сатурн 5 (класика в жанра, макар че едва ли може да се нарече съвременен)
...

Adversus solem ne loquitor.


Тема Ихаааанови [re: Boby_]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано06.03.02 11:39



Всичките са много силни. Дори Водния свят

Ad astra per aspera


Тема Червената Планетанови [re: tyshu(tai-shu)]  
Автор Firefox (GAYA)
Публикувано06.03.02 12:25



Значи закачих се само за това - НЕ, НЕ Е фантастика от класа (освен ако не уточним "ниска" преди това). Всъщност филма поне според мен гравитира някъде между смехотворна жалкост и пълна боза!
Все пак има някои попадения, по-скоро дължащи се на източниците, на които почива - трилогията за тераформирането на Марс ( Червеният, Зеленият и Синият Марс). Примерно КК"Арес", с който нашите се замъкват до планетата е почти 1:1 с описания в книгата, с тази разлика, че във филма никой не си позволява да покаже 6+ месечното пътуване на 100 души екипаж, за да може да се фокусира върху глупостите на колко? 3-ма ли бяха пратени от Земята?... Бе не помня, важното е, че всички научно-експедиционни архетипи бяха спазени - стар фанатизиран учен, млад якъчък тъпанар за главната роля (който метафорично да потупа по рамото зрителя-идиот с посланието, че виждаш ли не са нужни знания, стига ти да си подкрепен с "разкрепостено съзнание" стил кой да е сериал и конвенционален морал зает от десетина произволно избрани екшъна, за да си по-адекватен от "старите консерви" във всяка ситуация, за която те всъщност са отдали целият си живот да се подготвят ама нищо...), съответната "кака" за нашия - винаги трябва да има жена за главния герой, нали?! - пак евтино маскирана като... ммм... какво беше тук?... май класическото "компютърен специалист и навигация" или пък "биология", бе нещо съвсем стандартно - колкото да може според авторите да се върши от жена и едновременно с това да звучи важно; и това май бяха всички - ако е имало други, то те не играха никаква роля извън тази на удобен фон и необходимо пушено месо за масовките - в случая разни там ефекти при приземявания и необходимите за повишаване на адреналина на зрителя животозастрашаващи аварии с честота, която отдавна би хлопнала кепенците на НАСА...
Бе - пълна пародия! Боклук и т.н.
Единствено ми хареса май сцената със смъртта на стария. Там където обясняваше, че е посветил живота си за да открие онова камъче във вселенат, на което пише Made by GOD...

There's a war out there. No one is young anymore...


Тема от друга странанови [re: Firefox]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано06.03.02 12:42



"Мисия до Марс" на мен много ми хареса !!

Ad astra per aspera


Тема Re: hmmmm.....oste niakoe predlojenie :)нови [re: Davie]  
Автор Umbriel. (shadowangel)
Публикувано06.03.02 14:14



Kum "onya" spisuk mozhe da pribavish i Devetata porta.Ne e tvurde dinamichen,no na men mi haresa finala.I poslanieto;)
A kum "tozi" Wishmaster 2.Za suzhalenie ne znam 1 kakvo predstavlyava,no za 3 sus sigurnost ne si gubi vremeto.

"Istinata strada ot tvurde mnogo analizi."


Тема Re: hmmmm.....oste niakoe predlojenie :)нови [re: Davie]  
Автор Marzia (невидимка)
Публикувано06.03.02 14:45



А "Ангелско сърце" има ли го в другия списък?

"Ескалибур" - много ми хареса. Мнението ми страда от недостатъка, че не съм нито чела, нито гледала "Мъглите на Авалон". "Е" ми хареса, защото с оказа тема с продължение. Като го гледах първия път някои неща не ми станаха ясни. Едва по-късно, когато гледах "Краля на рибарите", който пък от своя страна ме накара да прочета Wasteland на Т.С.Елиът, както и есетата му. Тогава ми се навърза логиката и картинката просветна. Пък аз си падам по всеки филм/книга, които ме замислят за дълго и постепенно откривам отговорите. Смесването на два древни мита "Граала" и "кралят на рибарите/Артур" води до някои неяснотир но като се поровиш, откриваш, че микстурата е съвсем логична.

"Сърцето на дракона" - умрем за интелигентен сюжет, фабула с чувство за хумор, завършеност и дракони!

Coming through the rye


Тема Re: hmmmm.....oste niakoe predlojenie :)нови [re: Marzia]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано06.03.02 15:15



'Ангелско сърце'? Това с Робърт де Ниро ли беше? Нищо не ми говори заглавието...
'Краля на рибарите' - хм, това май трябва да го гледам отново, че не мога да се сетя какво ми беше впечатлението. Помня само добрия актьорски състав Робин Уилямс и Джеф Бриджис бяха там, нали?)...
Хм, абе май всички освен мен са гледали този 'Ескалибур'... Засрамих се.

To hear, one must be silent.


Тема Re: hmmmm.....oste niakoe predlojenie :)нови [re: Davie]  
АвторMarzia (Нерегистриран)
Публикувано07.03.02 11:22



"Ангелско сърце" - режисьор Алън Паркър /"Пилето", "Стената", "Мисисипи в пламъци", и т.н./, с Мики Рурк и Робърт де Ниро.
Щом не си го спомняш, значи със сигурност не си го гледала. Това не се забравя! Ако искаш да разбереш как може да ти настръхне косата при вида на някой, който си бели твърдо сварено яйце, гледай го!

"Кралят на рибарите" - режисьор Тери Гилиъм /един от идеолозите на Монти Пайтън, "Животът на Брайън" *****, "Бразилия", "Приключенията на барон Мюнхаузен", и.т.н./ - дори да се пренебрегнт всички други достойнства, финалът си струва.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.