Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:26 12.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Tolkin-Rouling  
Автор thegirl (!!!)
Публикувано30.01.02 10:46



С малко хумор започнах самата тема.Досега разглеждах постингите в "Хари Потър" и не ми стана понятно защо сравнявате Хари с Билбо,респективно Фродо?Хари Потър в самия си замисъл е книжка за деца.В началото на книгата е написано,че е посветена на 3 деца!Роулинг не е възнамерявала и най-вероятно дори не се е и надявала малкият Хари да се превърне в световно известен любимец на "малки и големи".Толкин не пише за деца,той пише фантастика,която е "предвидена" по-скоро за хората над 15 год. или приблизително в тази възраст.Не познавам деца на 12год.,които да са чели "Властелинът...".Сигурно има,но те са малко (за справка-аз съм почти на 15,а прочетох книгата на 13-тогава наистина малко от връсниците ми знаеха кои е Толкин,а ако знаеха-"а,да,виждал/а съм я на полицата вкъщи").Това дори леко прозвуча и като обида,но това е истината.А Хари Потър е книга,в която има много поучителни моменти,пресъздадени по детски начин.Книгата е великолепна и единствената прилика с Толкиновата е,че и двете се четат буквално на един дъх.
А вие защо сравнявате Толкин с Роулинг?
P.S.извинявам се ако има неточности в нещата,които написах.По-малка съм и съм чела много по-малко книги от вас.Това е моето виздане по въпроса,ще се радвам ако споделите и вие вашето.

Aut Caesar,aut nihil


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано30.01.02 11:29



Що не го оставите тоя Толкин да почива в мир? За каквото и да се говори във форума, все ще се намери някой, който да каже "Толкин това, Толкин онова". Аз не харесвам Толкин, въпреки че (всъщност точно защото) съм чел всичко негово, излизало на български. За филмчето "Властелинът на пръстените" пък да не говорим - по-слаб е дори от книгата. Но не си натрапвам мнението на всеки, който заговори за Толкин. Ако част от хората, които наричат себе си фентъзи-фенове, не могат да говорят за нищо друго, освен за Толкин, защо не си направят форум "Толкин" и да му се кланят необезпокоявани?
btw Това не се отнася конкретно за thegirl, просто се подразних от поредната тема, която има отношение към Толкин.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано30.01.02 12:15



Виж, не че някой всъщност се опитва да прави аналогии между Толкин и Роулинг. Просто някои хора смятат, че никой фентъзи автор не може да избяга от сянката на Толкин и затова непрекъснато го дъвчем този Властелин.
Това определено омръзва. Накратко - мрън!!!

To hear, one must be silent.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано30.01.02 14:57



Признавам, че едва удържах на изкушението да се разпсувам наляво и надясно за някои от думи ти... не го правя, само защото това единствено ще затвърди мнението ти за феновете на Толкин и т.н. И за да не се дразним повече ще подходя малко по-неконкретно...
... тук бях написала няколко прекалено лични неща, които в последствие реших да cut-на. Ще оставя само финала...
... това, че някоя книга е слаба (филмите са друг въпрос) за теб, това не означава, че тя наистина е слаба. И дали тази книга ще е на автор, който често ти цитират или на някой неизветен, няма никакво значение.

"Не съм ли ти казвал вече, че всичко започва и свършва в Библиотеката" Ютакалтинг


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Jill]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано30.01.02 15:10



И какво те спря да ме напсуваш? Това дали харесвам Толкин или не няма никакво отношение към това, което искам да кажа. Да оставим Негово Величество Премъдрия и Пресветъл Прародител На Всичко Писано Някога настрана и да се замислим за отношението към него. А то прилича досущ на онова на шопа "От Витоша по-високо нема, от Искъро по-дълбоко нема". А когато все пак се сблъскат с нещо по-добро, продължават в същия стил "Те таково животно нема!".
Един писател или една книга не могат да бъдат ничий еталон, аршин, мярка или нещо подобно. Всеки прави преценката сам за себе си и това, че ти или някой друг поставяте дадена книга на върха на личната си класация, не означава, че имате право да псувате тези, чиято любима книга е по-различна. А виждам, че дори и ти замалко да се поддадеш на това изкушение.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Tpишa]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано30.01.02 15:23



Ти не се ли досещаш как ще реагира един тийнеджър, ако му кажеш "Браво! Прочел си 1000 страници!". Ще си помисли (и то не без известни основания), че му се подиграваш.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
АвторFonManiac (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 18:35



Zashtoto, Bilbo Begins e knijka za deca! Pisana e za deca i se chete ot deca - kakto i Hari Poter. Zatova i se sravnjavat. Tolkin e bashtata na fentazito - estestveno e vseki koito pishe fentazi da se sravnjava s nego.



Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Jill]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано30.01.02 20:47



Jill, molq te!
Ya vij samo s kogo si zapochnala da sporish!
Ako za nego nqkoq kniga e slaba, tova awtomatichno oznachava, che naistina e slaba!
I ako toj ne iska da govori (zashtoto nqma kakvo da kaje) ili slusha po nqkoq tema, to tazi tema izobshto ne trqbva da se zasqga v tozi club, oshte po-malko povtorno li potretno!
Nqkak si ne moje da mu mine prez um, che kakvoto ne mu e interesno, moje da ne go chete i da ostavi horata da si se interesuvat ot nego! Nepremeno trqbva da moderira vkusa na horata spored sobstvenite si predpochitaniq!
Prosto ignore i tolkova!
I bez tova osnovnata mu cel e da opyva nervite na horata...

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано30.01.02 20:49



Blestqshto!
Poluchavash vsichkite mi aplodismenti za dnes!
I az mnogo se draznq ot sravneniqta i kategorizaciite, nezvisimo kakvo vkljuchvat i za kakvo se otnasqt!

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Пак ОТнови [re: Boby_]  
Автор Tpишa (голям заплес)
Публикувано30.01.02 21:41



Айде сега, все едно дяволът чете Евангелието... Разбра ме, не се прави на ударен

You are caught in a prison
Of your own devise


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано30.01.02 22:51



ima tolkien forum na .....



ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново

Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано30.01.02 22:54



Boby_, bqh ti go kazal vyv forum fantastika ako ne si spomnqsh trqbva da se porovish malko iz arhivite... Tolkien ne se razbira ..... toi se useshta.

ЛУД УМОРА НЕМА
Избери отново


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Malice]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано31.01.02 09:02



Това беше доста несправедливо изказване.
Не става въпрос тема, която не допада на някой (Боби или някой друг), да не се засяга в клуба, а за това, че непрекъснато/ отново и отново/ за хиляден път се натрапва от феновете на Толкин мнението, че той е Единствен, Неповторим и Недосегаем. Всяко различно мнение се атакува директно с ръмжене. Всички останали автори са ОК, ама на - не са Толкин.
Не е въпроса Боби (в случая) (или аз, защото и аз не съм от феновете) да остави останалите да се интересуват от Толкин и да го харесват (нека!), а на него да бъде оставен избора да не харесва 'Негово Величество' Толкин.
Всеки път, когато някой се изкаже неособено ласкателно за 'Негова неповторимост', се намира някой, който започва да обяснява защо трябва да го харесваме, разбираме, усещаме и т.н.
Ей Богу, въпреки цялото ми търпение, вече започва да ми писва! Както аз не обяснявам на никой защо да НЕ харесва Толкин, така и останалите биха могли да се въздържат от натрапване на причини да го харесваме (това при положение, че решат да проявят малко толерантност, де).
Въпреки, че атаките не бяха насочени директно към мен, се чувствам макар и непряко засегната и затова се намесвам.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Malice]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 09:29



Когато се сблъскаш с постинг, писан от човек, за когото имаш изградено негативно мение, четеш ли го въобще? Защото ако беше прочела постинга ми, щеше да разбереш, че не повдигам въпроса за качествата и недостатъците на произведенията на Толкин, а за отношението на феновете му към останалите.
Не е зле да започнеш да мислиш, преди да кажеш нещо.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема интересно изказваненови [re: thegirl]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 10:41



твърде зряло звучиш за 15 годишна...

Иначе съм съгласен с теб.

Ad astra per aspera


Тема е данови [re: Jill]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 10:43



сега понеже някой друг смята, че дадена скапана книга е прекрасна ние трябва да си траем и да приемаме, че проблема е в нас нали ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Gandalf]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 10:51



Защо ли ми се струва, че ти и голяма част от феновете на Толкин приемате книгите му като религия, а не като литература? Точно това е най-тревожният симптом.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: thegirl]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 10:52



Дайте ми по 1-2 причини да прочета 'Властелина..'

Зарибете ме, дет' се вика.

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
Автор Zod ()
Публикувано31.01.02 11:31



mi shtoto nqkoi hora kato sa pro4eli 2 knigi prez viwota si i s kakwo drugo da gi srawnqwat oswen edna s druga. i oswen twa kwo zna4enie ima wyobshte, na nqkoj mu hrumnalo da rysne neshto i ade, otodee, celiq forum iurush da sa 4udi ...

ne shta!


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 12:09



Аз не съм фен на Толкин, но ще ти кажа няколко възможни причини:
1. Твърде много хора я харесват. Ако не я прочетеш, няма да разбереш защо.
2. Наистина не е лоша книжка, даже е далеч по-добра от наводнилите пазара в последно време тухли от рода на Дожрдан, Фийст, Едингс...
3. Аз съм я чел, но мозъкът ми не се е размътил (напълно) от това.
4. Не ти ли се иска да се заяждаш с фанатиците от позицията на човек, който е чел "библията"?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Boby_]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 12:51



1. Твърде много хора употребяват наркотици и разправят, че е супер.
2. Може кокаина да е по-безвреден от хероина и да те кара да се чувстваш супер. Особено ако пудрата захар е в правилна доза.
3. Очевидно не си взел достатъчно дози. Или пък мозъка ти е кофти и не поема.
4. Не желая да споря с наркоманите от позицията на бивш такъв.

Аз желая доводи. Десетки пъти съм питал феновете на ДЖ.Р.Р.Т. какво казва тази книга, защо и как ?

Гандалф един път ми обясни че, всъщност нищо особено, но била ПРЕЖИВЯВАНЕ. Отново ще ме избие на дрогови сравнения, тъй че спирам.

Ad astra per aspera


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 12:58



А ти какво очакваш да ти казва едно фентъзи? Това, което ти казва Достоевски или Ремарк? Разбира се, че не казва нищо, но го казва по приятен за четене начин.
А аналогиите ти с дрогите не са коректни по отношение на която и да било книга (е, може би с изключение на Библията и Корана).

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Gandalf The Gray (strannik)
Публикувано31.01.02 13:35



Извинявай, обаче на теб коя е любимата ти книга, защото досега само чета как нищо не харесваш. Много лесно е да се говорят празни приказки без да се защитава собствена позиция.

Поздрави



Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор Gandalf The Gray (strannik)
Публикувано31.01.02 13:40



Здрасти,

Общо взето книгата казва тривиални неща, вечната борба между доброто и злото. Как понякога можеш да намериш достойни хора на най- невероятни места и т.н. Всичко това представено разбира се по прекрасен начин.

...Не всякое злато сияе,
не всеки скиталец е враг
Здрав старец не вехне докрая,
не жари слана корен як.
...

Колегата Гандалф е бил наистина прав, трябва да се усети. Както и да е никой не може да те накара да прочетеш или направиш каквото и да било, ти решаваш.

Поздрави



Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Gandalf The Gray]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 14:00



Моята любима книга не е само една. Ще ти изредя само няколко от многото, като редът няма значение:
"Господарят на светлината" - Роджър Зелазни
"Гейтуей" - Фредерик Пол
"Хиперион" - Дан Симънс
"Човекът във високия замък" - Филип К. Дик
"Време на промени" - Робърт Силвърбърг
Харесвам и много други книги и автори. Както виждаш, не се ограничавам само с един писател. И съм твърде далеч от мисълта да кажа, че например Силвърбърг е по-добър от Толкин. А ти твърдиш, че Толкин е по-добър от всеки друг без дори за миг да се замислиш, че фантастиката и дори само фентъзито нито започва, нито свършва с него. Нямам нищо против някой сам да си постави капаци на очите, но защо трябва да се опитва да съди тези, които искат кръгозорът им да е малко по-широк от границите на Средната земя?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:03



Ако искаш да разбереш какво казва дадена книга най-добре е да я прочетеш.
Или толкова ти е трудно да разтвориш книга? По възможност без предубеждения. Но така като те гледам едва ли си непредубеден

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:08



А защо за миг поне не се замислиш, че човек може и да не смята че Fantasy и Sci-fi не започват и не свършват с Толкиен и пак да го смятат за най-добрия???

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Boby_]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:10



и Толкин ?

Ad astra per aspera


Тема и аз малко като Гоа-танови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:17



Щом сума ти народ ми хвали дадена книга твърде много ставам подозрителен.

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Gandalf The Gray]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:19



Човек има любима КНИГА в два случая:

1. Когато е чел малко книги
2. Когато страстта му към книгата има религиозен оттенък.

Много често 1 и 2 вървят ръка за ръка.

Аз веднъж пуснах в другия форум класация за най-добри книги. Груба грешка. Накрая се оказа, че имам поне 20 кандидата за личното си топ3.

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Johny Cage]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 14:21



Първо, никъде не съм казвал нещо за Sci-Fi. Говорех за фантастика като цяло. Но това са подробности. Всъщност, нямам нищо против това някой да смята, че Толкин е най-добрият. Мисля, че ясно казах, че ми е противна манията за уникалност и единственост, която е обхванала част от феновете му. Нека да е велик, но нека да не бъде единственият велик, какво ще кажеш?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема най-добрия какво ?нови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:22



Поет ? Защото ако целта е красота на изказа за това има форма - поетична.

Но да се твърди, че един писател е най-добър защото преразказва приказки на народите... смело твърдение.

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано31.01.02 14:23



Чак сега ми става ясно защо не можеш да разбереш как така феновете на Толкин се хвърлят да защитават любимото си произведение с повод или без.
Пак ще се повторя - няма значение чия работа е то, колко фенове има или няма... ще си позволя да те цитирам "...всеки прави преценката сам за себе си...".
Смешното е, че в постинга си си повторил почти точно същото, което ти казах и аз... с разликата, че не си го разбрал. А единствената причина за това може единствено да бъде тази, че никога не ти се е случвало някоя книга да те докосне по един толкова специален начин. Поправи ме, ако греша.

P.S. А, да! Нямаше да те напсувам за това, че любимата ти книга (имаш ли такава) е различна от моята. Подразни ме това, че ти обявяваш за слабо нещо, което на теб ти се струва такова, а двете според мен не са еднозначни.

"Не съм ли ти казвал вече, че всичко започва и свършва в Библиотеката" Ютакалтинг


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:24



Амм ако смятам че има и друг велик:) нямам нищо напротив, но докато не се убедя в това сте смятам Толкин за най-велик

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема : )))нови [re: Пивo]  
Автор Firefox (Всезнайка)
Публикувано31.01.02 14:24



Сериоооозно?!
Ми ти току що адски грубо отряза Зелазни, "шъ знайш"!
Та така.

Проблемът не е, че имам мнение за всичко. Проблемът е, че май съм права...



Тема точнонови [re: Пивo]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано31.01.02 14:26



... не съвсем, но ако предпочиташ...

"Не съм ли ти казвал вече, че всичко започва и свършва в Библиотеката" Ютакалтинг


Тема Re: : )))нови [re: Firefox]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:27



Чи аз кво, на Зелазни харесвам предимно "Господаря" и то не заради формата, а заради посланието. Ма де да знам, ако "Властелина" е поне наполовина "Господаря на светлината" ще взема да го прочета.

Ad astra per aspera


Тема Re: и аз малко като Гоа-танови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:27



Твое право. Човек винаги може да си мисли,че е по-велик от останалите... само че за такива има специализирани заведения.

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: и аз малко като Гоа-танови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:28



И аз така съм чувал.
Ама къде ще ги съберем феновете на Толкин не знам.

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 14:29



ама все пак, най-велик какво ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Jill]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 14:29



На въпроса за любимите си книги съм отговорил по-долу, а и Пиво го е казал доста добре.
Ако прочетеш долните постинги, ще забележиш, че всячески се опитвам да избягам от обсъждане на самия Толкин и се опитвам да насоча темата към отношението на неговите запалени фенове към останалите. Това е, което ме дразни, а не самият Толкин или книгите му. Както вече казах, мога да преглътна това, че някой смята Толкин за велик писател, но не и това, че го смята за единствения писател. Ти от кой тип фенове на Толкин си? Аз бях останал с впечатлението, че си от първите...

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: най-добрия какво ?нови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:30



А защо се опитваш да наложиш мнение на хората кое е най-добро и кое не е.
Може на някоий да им харесва да четат преразказани приказки на народите и да го смятат за най-великото нещо на света.
Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: и аз малко като Гоа-танови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:32



предполагам в Толкин Фен клубове ;)

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 14:33



Амм питай Boby_ той подхвана темата :)))

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Бе,...нови [re: Пивo]  
Автор Firefox (Всезнайка)
Публикувано31.01.02 14:37



Бе, Толкин РулЗззЗ бе!
Вземи го попрочети...

(уффф, днес въобще не мога да мисля - друг път ще се аргументирам : ) )

Проблемът не е, че имам мнение за всичко. Проблемът е, че май съм права...



Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано31.01.02 14:39



Е, да смяташ някой писател за "единствения" си е чиста проба капаци на очите..., a и аз друго имах в предвид, когато започнах този разговор.

"Не съм ли ти казвал вече, че всичко започва и свършва в Библиотеката" Ютакалтинг


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Gandalf The Gray (strannik)
Публикувано31.01.02 16:03



Извинявай, обаче никъде не съм казал че толкин е по- добър от всеки друг. Просто казвам че страшно много ми допада. Трето мразя определенията, така че можеш да ми ги спестиш, щото все гадни думички ми идват наум. Може би ще е добре ако започнеш да се вслушваш в това което казват и другите, а не само в това което ти казваш. Повтаряш едно и също навсякъде, стегни се де.

Поздрави



Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Gandalf The Gray]  
Автор Gandalf The Gray (strannik)
Публикувано31.01.02 16:06



П.П. Хиперион е една от най- скучните книги които съм чел, другите стават горе долу.



Тема точнонови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 16:16



точно обратното!!
Някои други се опитват да натрапват мнение кой е най-велик и какво трябва да се чете. Аз да съм ти казал какво трябва да прочетеш ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Gandalf The Gray]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.01.02 17:09



Значи не си в категорията, която критикувам и не би трябвало да се засягаш.
btw А кое е това едно и също, което повтарям?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: точнонови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 17:36



че аз да съм ти казвал?

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: точнонови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 17:42



Каза на Боби. На мен друго ли ще кажеш ?

Ad astra per aspera


Тема Re: точнонови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 18:02



Я даи линк към това мое казване, че му изгубих връзката

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: точнонови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 18:20





Ad astra per aspera

Тема Re: точнонови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано31.01.02 18:32



браво тоя път ме уби направо. Ако ми кажеш каде натрапвам моето мнение на някого ще те призная ... Това че съм си изказал мнението в никакъв случай не означава че го натрапвам на когото и да е. Това предполагам ще го признаеш

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: точнонови [re: Johny Cage]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано31.01.02 19:12



Самият факт, че обявяваш някой за НАЙ-велик е натрапване.

Казва негласно на всички останали - "това което цените е втора категория".

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Boby_]  
Автор Gandalf The Gray (strannik)
Публикувано31.01.02 19:42



Нищо, не се притеснявай, в лошо настроение съм и се чудя с кого да се заяждам.

Поздрави



Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Tpишa]  
Автор thegirl (!!!)
Публикувано31.01.02 23:14



blagodarq za podkrepata...
Благодаря;-).
Идеята,с която пуснах този постинг беше породена от друг постинг,който ме накара да се смея от сърце:-).Някакво налудничево твърдение,че момчетата четат по-малко от момичетата и т.н.Ако направя малко сравнение между половете в класа ми ( 13 на 13 сме) -момчетата четат повече и почти всички са прочели "Хари..." (единствено аз съм чела "Властелинът...",но едно момче започна да я чете преди няколко дни).
Много се дразня от сравненията (попринцип).Сравненията често губят ендивидуалността!
FonManiac,Билбо Бегинс не е "книжка" за деца-това ти го гарантирам.Едно 8 годишно дете може да си загуби мислите по пътя и да се обърка,а 1000 страници не изглеждат чак толкова малко в неговите очи!

Aut Caesar,aut nihil


Тема Re: интересно изказваненови [re: Пивo]  
Автор thegirl (!!!)
Публикувано31.01.02 23:24



Пиво,благодаря,надявам се,че не би трябвало да го приемам отрицателно,а и не го приех така:-).
А за причините-прочела съм някои книги само защото са класика и имат милиони привърженици по целия свят.Хора от различни раси,различни виждания за живота,различни религии,но обединени от няколко книги.Мисля,че затова си заслужава!Може Толкин да не ти хареса,но определено няма да загубиш.А защо хората по света са чели "Ромео и Жулиета" или "Сън в лятна нощ"?

Aut Caesar,aut nihil


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Davie]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 02:28



A sega shte tikaja koe se otnasq direktno za men. Az ne obicham da se govori tolkova za Tolkien. Az sym ot fenovete mu, no ne po-malko me drazi tazi maniq i tova "obojestvqvane".
Drazni me, zashtoto nikoj ne go zaslujava. Tolkien ne e nishto poveche ot pisatel, kato visichki ostanali i vseki ima pravo da ima kakvoto si iska mnenie za nego, stiga da e go e chel, razbira se.
Ne natrapvam na nikogo mnenieto si za Tolkien i iskreno sychuvstvam na tezi, na koito im go natrapvat. Tochno za tova sym napylno syglasna s the girl.
I da si priznaq chesno, kogato vidq tuk porednata tema za Tolkien se izchervqvam che i az sym ot fenovete mu. Losha rabota s drugi dumi.
No molq te, nedej da se postavqsh na mqstoto na Boby, nikoj ne go zalujava tova mqsto


Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Поздравления!нови [re: Malice]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано01.02.02 09:10



Много се радвам на подобни разумни мнения.

To hear, one must be silent.


Тема Re: : )))нови [re: Пивo]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:23



Pivo, ne go cheti, molq te!
I bez tova veche imash opredeleni predrazsydyci i ochakvaniq.
Prosto gledaj filma s naglasata, che e edno golqmo okepazqvane na knigata. Tova shte ti pomogne po-dobre da si q predstavish.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Пивo]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:29



A puk az si vodq klasaciq periodichno. Edna e N1, dokato ne procheta nqkoq, koqto da q izmesti i t.n.
Prosto LOTR ne myrda dosta godini ot tam, no tova ne znachi, che cheta malko.Vse pak N2 i N3 mnogo dinamichno se smenqt.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:34



Veche ti kazah, che spored men ne e dobre da q chetesh. Nqma da ti haresa, zashtoto shte q chetesh tochno s tazi cel, da se zaqjdash s fenovete ot poziciqta na chovek, kojto q e chel, kakto kaza Boby.
Osven tova, mislq che nqma da ti haresa, zashtoto ne mi izglejdash takyv tip, kojto bi se radval na emociite, koito knigata predlaga.
I nepremenno shte se iznervish ot tova, che e mnogo dylga i na momenti shte umirash ot skuka.
Naj-dobre e da se vsluchash v moq syvet, nezavisimo kakvo kazvat drugite(oshte ne sym go prochela), zashtoto az se opitvam da si predstavq kak shte izglejda ot tvoq gledna tochka, a ne ti kazvam na men kak mi izglejda.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Zod]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:40



Koi sa tvoite dve knigi, deto osven che si gi chel si gi i sravnqvash edna s druga?
Shtoto ochevidno ne sa tezi, za koito stava duma v tazi tema...

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Harry - Neverwhereнови [re: thegirl]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано01.02.02 09:44



Az iskam da kaja i neshto drugo. Na men Harry Potter prez cqloto vreme mi prilichashe na "Neverwhere".
Kakto se okaza v posledstvie, ne samo az sym napravila tochno tezi analogii.
Oshte kato spomenaha mugulite za pruv put, a posle kak se otiva na Diagon-ali...i vyobshte, stila e mnogo shoden, humora...
Uf, vse si mislq, che nikoj ot vas ne go e vidql po tozi nachin, no za men Harry hich ne e detska kniga i mnogo me drazneha glupavite belejki pod liniq, prednaznacheni za 7 godishni. Hich ne bqha na mqsto.
Ta kakvo mislite, na vas prilicha li vi?

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: точнонови [re: Пивo]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано01.02.02 10:04



wow всяко изразяване на мнение е натрапване. Ами тогава давай всички да мълчим да не би случайно да натрапим нещо на някого. Почвам да се замислям защо се е развил говорният апарат при хората.

Иван Окафезеният

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема Re: Harry - Neverwhereнови [re: Malice]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано01.02.02 10:22



Хъх! Ами съвсем наскоро прочетох Neverwhere, пък и доста харесвам Хари...
Хуморът в Хари е някак приветлив и сравнително детски - в смисъл, че е някак... палав (ох, не мога да намеря точна дума). Докато този при Геймън беше мрачен и някак по-сериозен. Въобще емоционалния заряд на действието и на описанията е съвсем различен.
Мъгълите? Затова, че забравят проявленията на магията, които са видели ли? Ами, мъгълите все пак не бяха ли по някакъв начин омагьосвани от магьосниците, за да забравят? А при Геймън самите хора от Долен Лондон бяха някак невидими (по-скоро незабележими). Въпреки че и в двете книги единия свят не знае за съществуването на другия.
А пътуването до Диагон-али... Ами май не приличаше на пътуването между Горен и Долен Лондон...
Абе, може и да си права - имаше някакви прилики, но не особено преки не много съществени...

To hear, one must be silent.


Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Malice]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 10:50



ааа
Ти си хитър фанатик от АгитПроп .

Много хубав отговор, признавам.

Ad astra per aspera


Тема ех, филманови [re: Malice]  
Автор Пивo (коммунист)
Публикувано01.02.02 10:53



ше ми хареса нали има екшън...

Ad astra per aspera


Тема off-topicнови [re: Malice]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано01.02.02 12:56



Дай да си изясним нещата. Това, което сме си казали в бележки или в други форуми, не би трябвало да има отношение към разговорите в този форум. В почти всяко твое мнение, касаещо тема, в която съм се включил и аз, се промъкват "Боби това" или "Боби онова" и все в отрицателен аспект, при това без никаква връзка с темата. Аз също мога да кажа доста неща конкретно за теб и за някои твои откровено смешни твърдения, но се опитвам да се абстрахирам от тях и да не те обиждам публично. Бих оценил високо всеки твой опит да се въздържаш от класификации и епитети по мой адрес. Не че се засягам, но не ми е много лесно да поддържам добрия тон при положение, че ти си позволяваш да го нарушаваш.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Malice]  
Автор Zod ()
Публикувано01.02.02 13:38



1-wata e "nary4nik za deidiotizirane na maloumni pita4i",
2-rata e "liubopitnici wyw sos ot sobstweni gluposti" ... ama twa maj beshe ot meniuto za obqda maj, taka 4e maj sym 4el samo 1 kniga ...

ne shta!

Редактирано от Zod на 01.02.02 13:56.



Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор ultimate_bad_madafaka (непознат )
Публикувано01.02.02 13:58



ako shtesh go cheti. tvoya si rabota.



Тема Re: Harry - Neverwhereнови [re: Davie]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 16:56



На мен просто атмосферата на Хари на моменти ми напомня на "Neverwhere"(първо прочетох нея), все едно Хари е нещо като весел вариант, но на съвсем същия свят.
Но това е просто асоциация, която аз съм си направила. Асоциациите са винаги такива - съвсем лични и обосновани напълно само за човека, който си ги е направил .
Колкото до "Neverwhere", не знам защо всички са намерили нещо предимно мрачно в тази история. На мен ми се стори много ведра ...

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: off-topicнови [re: Boby_]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано02.02.02 17:41



Приемам забележката.
Беше невероятно тъпо от моя страна, но не можах да се въздържа.
Правила съм го само още един път май, откакто проведохме "разговора" на бележки.
Въобще Боби, аз се старая да пропускам постингите си, чета само тези, които ми се врат в очите. Все пак съм доволна, че се засегна (50 :1 - резултатът все още е в твоя полза, но аз вече не съм на 0) - това беше просто тъп майтап.
Колкото до "смешните" ми твърдения, и аз мога да цитирам много твои нелепици. Но от такова нещо няма смисъл, само ще се отегчи аудиторията, а и никой от нас няма доказателство, защото бележките са изтрити.
Не мисля, че бих могла да поддържам добър тон с теб, затова ще се опитам да не те чета. Все пак признай си, че стилът ти на писане е окровено провокативен в повечето случаи.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: off-topicнови [re: Malice]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано04.02.02 09:18



Моят стил бил провокативен? Да, в повечето случаи е така.
Но щом смяташ да пропускаш постингите ми, за какъв резултат говориш?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: off-topicнови [re: Boby_]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано05.02.02 19:36



Az maj ne sym mnogo v chas...
Prochetoh 2 pyti pstinga si, no ne namerih nishto za nikakyv rezultat.
Ti kakv tochno me popita vsyshtnost?!?!?

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: off-topicнови [re: Malice]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано06.02.02 08:54



"50 :1 - резултатът все още е в твоя полза, но аз вече не съм на 0" - Това си го писала ти два постинга по-горе. Но хайде да не се хващаме за думата, защото разговорите между нас или започват, или завършват с недоразумения.
Хайде със здраве!

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Malice]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано11.02.02 15:18



Да, така е, "Мечо Пух" е значително по-сериозна книга.

Ad astra per aspera


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Пивo]  
Автор Malice (gimli)
Публикувано12.02.02 21:12



Serioznostta ne e edinstveniq aspekt za sravnenie na dve knigi.
kakwato i da e razlikata mejdu tqh, te sa razlichni i ot pryv i ot vtori pogled, tochno kakto Harry i LOTR.

Malice through the looking glass
Dusk... And Her Embrace


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
Автор VampKiller (Sniffer)
Публикувано12.02.02 21:22



Моето виждане е, че отдавна не е имало нови приказки за
лека нощ и затова Хари Потър се прие толкова добре.......
Рекламни трикове и масова "църковна" истерия спомогнаха
за феномена.......

Маааааму как можах да изхабя 2 CD за тоя боклук


No security for you!
I am here!


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
АвторLord ice (Нерегистриран)
Публикувано16.02.02 17:44



az lichno sum na 13g i proshetoh gospodaria na prustenite kogato biah oshe na 11-12g as sum suglasen che knigite sa nesravnimo razlichni hari e detska prikaska i as lichno ni bih ia prochel pak





Тема Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: thegirl]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано16.02.02 18:55



Не е предполагала, че Хари Потър ще стане Хари Потър - Суперзвезда?
Хм...
В първата книга - "Хари Потър и философският камък" в първата глава - "Момчето, което оживя", на първите страници - цитирам по памет:"Той ще стане прочут... ще стане легенда... Не бих се изненадала в бъдеще днешният ден да е известен като деня на Хари Потър... Ще се пишат книги за Хари... всяко дете по света ще знае името му!"
Наистина, във всяко интервю мадам Роулинг, без да я питат вметвала, че И ХАБЕР СИ НЯМАЛА, че един ден книгите й ще са толкова продавани. Но... как тогава да си обясним долкова твърда увереност, отразена с толкова непоколебимо многословие в ПЪРВАТА книга, ПЪРВАТА глава, на ПЪРВИТЕ страници (преди още да е станало ясно накъде ще твърне действието в главата, за книгата и за поредицата - да не говорим!
Четох темите за Х. П. в клуба. А - бе... Изглежда има само два вида учасващи в разискванията - такива, дето са чели тия книжки и ги харесват и такива, дето не са ги чели и не ги харесват. Как е възможно последното - виж, това не знам, но във всеки случай - аз съм от трети вид - от тия, дето са ги чели и не ги харесват! Нещо повече - рядко съм попадал на по-реакционни и мракобеснически книги от тези за Х. П.! Но за това - ще напиша една доста дългичка статийка... Нека го направя отделно, а?



Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Lord ice]  
Автор lronMaiden (Dethroned)
Публикувано16.02.02 21:11



С удоволствие бих прочела отново ВЛАСТЕЛИНЪТ на пръстените, също с удоволствие бих изгледала и филма отново. Книгата е такава, че не ти се иска да препрочетеш определен момент, иска ти се да я прочетеш отново цялата!

Eleven saintly shrouded men, come to wash my sins away...


Тема Апропо...нови [re: thegirl]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано17.02.02 16:48



Пише се:
"Joanne Rowling"!




Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
АвторFrodo Begins (Нерегистриран)
Публикувано18.02.02 03:19



На ли знаеш какъв е лафът...

Фентъзи започва и свършва с Толкин...

А останалите нека се кефят на ментета като Хари Потър




Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Fat Jim]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано18.02.02 08:58



А да си се замислял, че Роулинг е имала предвид, че Хари ще стане прочут в магьосническия свят, а не в реалния???
Нещо повече - рядко съм попадал на по-реакционни и мракобеснически книги от тези за Х. П.!
Това горното наистина ще е добре да го обясниш. Та, чакам с нетърпение 'доста дългичката статийка'.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Davie]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 10:33



Ha! V koia ot knijkite se 'pishat knigi za H. P.'? V koia ot knijkite 'VSIAKO dete po sveta znae imeto mu'? Ta - koi ot svetovete se ima predvid?
Kolkoto do statiikata - niama li da ia iztriesh, moderator?
Vprochem - mislia da ia pusna kato nova tema, no purvo neka filmut da subere edna goliama-goliama publika, che posle da se pomucha da raziasnia na zritelite kakvo tochno sa gledali.
Inache - istoriite sa mnogo interesni, ne shte i duma! Tova obache izobshto ne e dostatuchno za da bude edna kniga stoinostna, osobeno kogato e prednaznachena za deca. Namiram poredicata ne za beznravstvena - ne, ne - ZA OPASNA za suznanieto na edno dete. Ne sum sreshtu izdavaneto na tezi knijki - naprotiv - CHETETE GI, za da se nauchite da se branite ot podobna 'literatura', za da se nauchat da se braniat i decata vi.
No - pochakaite statiata - sega niama da davam jokeri.



Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Fat Jim]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано18.02.02 11:02



Мисля, че ще е полезно да препрочетеш още веднъж първите няколко глави. Не за друго, а за целите на самия спор/ диалог - просто, за да можеш да се позоваваш по-добре на книгата.

Сам казваш, че в първа глава на книгата е написано, че Хари ще стане прочут и всички ще знаят името му. Идеята е, че в книгата Хари Потър ще бъде може би най-известното име в света на магьосниците. Че детето Хари Потър (онова, живеещо в книгите) ще стане легенда. Мисля, че ако бъдеш честен пред себе си, ще се сетиш, че още в самото начало, когато за първи път Хари стъпва на Диагон-али, всички вече знаят неговото име. Хари става известен още след смъртта на родителите си, защото оцелява след сблъсъка с Волдемор.

Защо да трия статийката? Ако спазваш добрия тон и просто изкажеш своето мнение, няма причина да те трия. Та, чакам най-търпеливо да ми обясниш защо е 'опасна' книгата. Всъщност не виждам причина да чакаш повече. Филмът отразява почти едно към едно книгата, така че гледането му няма да промени нищо. (А откъде това самочувствие, че зрителите изпитват силна необходимост да им разясняваш какво точно са гледали???)

To hear, one must be silent.


Тема реакция ?нови [re: Fat Jim]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано18.02.02 11:35



срещу какво ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Репликанови [re: Davie]  
Автор VampKiller (Sniffer)
Публикувано18.02.02 11:42



много се впрягаш
Естествено е ,че е така както казваш - опонента ти просто
извърта фактите за да вади аргументи!
Няма нужда да я препрочита, тия работи ги знае
не по зле от теб

No security for you!
I am here!


Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Davie]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 12:15



Извинявай, Davie, не уточнихме какво точно е "добър тон". И така - за мен той се ограничава в реч без обиди, цинизми и вулгаризми, ругатни и т н. Ако и за теб това е така - то проблеми няма!
Само че в статията ми се отразяват убеждения, които биха се сторили на някого също толкова мракобеснически (макар, че уверявам те - това е само на пръв поглед - за да приемеш или да отречеш каквото и да било, най-напред трябва да го опознаеш), колкото на мен ми се струва учението, стоящо зад Хари Потър. Наистина, мадам Роулинг е положила невероятен труд да го прикрие, но все пак - не му е изменила.
Има и друго - ти си на 15 години, някои от посещаващите клуба - все още деца. Не мога да обвиня когото и да било, че не е чел книгите, които прочетох аз, преди да ми попадне Х. П. И когато пиша критика - пиша я като за пред родители, не като за пред деца. А после нека родителят сам да намери пътя към детето си - той най-добре би трябвало да го познава.

Първи джокер: Някой да е чувал за Талмуда?



Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 12:18



Човече, защо не оставиш глобалнозаговорническоизмекярски насочените си разсъждения за хора, които биха им обърнали някакво внимание, вместо да ги хабиш за такива като нас?

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Дейви на 15 ??нови [re: Fat Jim]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано18.02.02 12:23



Дейвииииии, ще трябва да черпиш Джим доста солидно за това подмладяване...



Ad astra per aspera


Тема Re: Дейви на 15 ??нови [re: Пивo]  
Автор VampKiller (Sniffer)
Публикувано18.02.02 12:24



А мойта кака
- мамата си трака...

No security for you!
I am here!


Тема О-о-о... Пак ли ти бе...нови [re: Boby_]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 12:27



... Ритаща Птицо?
Защо, ти на какво би обърнал внимание?



Тема Защо пак?нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 12:31



На нещо смислено.
И ако може да е обосновано логически, а не да прилича на съшито с бели конци, ще е още по-добре.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Дейви на 15 ?? - Sorry!...нови [re: Пивo]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 12:33



... Ако съм засегнал някого
Обърках се с thegirl. Тя започна темата.
Но щом модераторът е пълнолетен - това тушира доста от обзелия ме напоследък скептицизъм.
Виж - някой ден може и да се почерпим!



Тема Re: Дейви на 15 ?? - Sorry!...нови [re: Fat Jim]  
Автор VampKiller (Sniffer)
Публикувано18.02.02 12:36



Аз би ти поискал удовлетворение, ама нейсе ............
може и да ти се размине

No security for you!
I am here!


Тема !&^@%$&^%!*&@$^!!!нови [re: Fat Jim]  
Автор DavieМодератор (ентусиаст)
Публикувано18.02.02 12:37



Човече, какво пиеш?
Подмлади ме с мноооооооооого години. О, Боже!!! 15!?!?!?! (Някой друг пък ме беше набедил, че имам дъщеря) Ако някой още не е разбрал - нито едно от двете твърдения не е вярно.
Имаме еднакви представи за 'добър тон' така че давай смело. Започва да ми става все по-любопитно какъв заговор/ манипулация или нещо друго си открил точно в Хари Потър.

To hear, one must be silent.


Тема модераторкенови [re: Davie]  
Автор Пивo (комуунист)
Публикувано18.02.02 12:45



Що не постенеш едно CV тук, че да премахнеш подобни спекулации ?

Може и на мен самоа на лична бележка

Ad astra per aspera


Тема Re: !&^@%$&^%!*&@$^!!!нови [re: Davie]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 12:49



Ех, Davie, мисля, че все пак представите ви за добър тон не са съвсем еднакви, защото господинът ме нарече щраус и си позволи да се обърне към мен с бе. Направи го в ето

си постинг.
Затова и аз ще си позволя да го нарека параноик, пък ти сама си прави изводите що за статия ще изтипоса по повод Хари Потър. Дано да греша и предубеждението ми да е безпочвено, но вече съм си наравил някои изводи относно начина на мислене на Fat Jim.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.

Тема Re: !&^@%$&^%!*&@$^!!! Ех, Боби!нови [re: Boby_]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 12:56







Тема Re: !&^@%$&^%!*&@$^!!! Ех, Боби!нови [re: Boby_]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 12:57




Ритащата Птица е име на един от най-високопоставените вождове на шайените. Прочети малко история, в края на краищата!
Зоология и география - също. Къде в Северна Америка щрауси?



Тема Re: !&^@%$&^%!*&@$^!!! Ех, Боби!нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 13:01



... и понеже езикът на шайените е приет като основа на метафоричното общуване в България, ти можеш да го използваш без риск да бъдеш разбран погрешно, така ли?
Ами хубаво, само че неща като това, че "неудачник" е най-изтънчената похвала за житейските успехи на член от племето М'Буара от централна Африка, е добре да се казват предварително. Иначе рискуваш да станеш за смях. Отново.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Ех, Боби, Боби!нови [re: Boby_]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано18.02.02 13:08



Най-добре се смее оня, който се смее без последствия!

И какво сега - да те нарека "неудачник" ли, за да сме в тон с племето М'Буара от Централна Африка. Няма, пък!



Тема Re: Ех, Боби, Боби!нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано18.02.02 13:22



Нямам никакво желание да ме наричаш неудачник. Използвах тази дума по съвсем друга причина, но предлагам да не навлизаме в полемика по този повод, защото накрая може и аз да се подведа по твоя пример и да използвам обидни епитети.
Вземи пусни тази статия, вместо да преливаме от пусто в празно. Вече имам някои предположения какво в общи линии ще се съдържа в нея, но ще изчакам и после обещавам да си призная, ако съм сгрешил.
А, между впрочем и аз знам поговорки:
"Който се смее последен, загрява най-бавно!"
Тъй че ако смяташ да се смееш най-добре, внимавай как изглеждаш отрстрани.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: Апропо...нови [re: Fat Jim]  
Автор thegirl (!!!)
Публикувано19.02.02 22:07



blagodarq za utochnenieto:-)

Aut Caesar,aut nihil


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: Frodo Begins]  
Автор thegirl (!!!)
Публикувано19.02.02 22:08



Зная самия лаф,но не съм кой знае колко съгласна с него.

Aut Caesar,aut nihil


Тема Re: Tolkin-Roulingнови [re: thegirl]  
Автор Ckrivko (lovly)
Публикувано20.02.02 01:53



KAk shte ne e Bilbo za deca???????????
Ili LOTR!!!!!!!!!
Vie ludi li ste?????????//
Az chetoh vlastelina 2ri klas i me vpechatli strahotno!!!
I za Toli n se govori tolkova mnogo zashtoto e edin strahoten(da ne kaja genialen avtor)
Toi e edin vruh,koeto ne oznachava ,che nqama i drugi veliki pisateli de...



Тема Re: за всички fan(atic)s на Толкиннови [re: Пивo]  
Автор Ckrivko (lovly)
Публикувано20.02.02 02:03



Mnooooooooooogo neumestno sravnenie!!!CHesno
1.Polanie:Ako si chel LOTR ne bi trqbvalo da pishesh takiva gluposti
KAkvo shte kajesh za izkushenieto??
Silata na lubovta??
B;agorodstvoto??
Katarzisa i mnogo drugi i to v edna strahotna forma.
Neznam dali si chel afrikanski prikazki,no te sa na svetlinni godini otkum polsanie
Abe ne mi se govir.NQkoi beshe napisal ,che horata po chetso predpochitat da umrat otkolkoto da pomiqlt.A te i taka praveli(napisah go ujasno,no mai si e taka)



Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Fat Jim]  
АвторПитaнka (Нерегистриран)
Публикувано22.02.02 10:38



Докога да чакаме въпросната статия ?



Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Питaнka]  
Автор Fat Jim (волният ездач)
Публикувано22.02.02 10:53



Поне до средата на идната седмица. Дотогава няма да е лошо да се посети www.istok.ru и да се попрочете това - онова от там. Поне да не използвам неизвестни или малко известни факти



Тема Re: Не е възнамерявала и не се е надявала ли?!!!нови [re: Fat Jim]  
Автор Mithrandir (вълшебник)
Публикувано26.02.02 10:45



Uvajaemi Fat Jim,

sayta e chudesen i polezen!
Blagodarya za informaciyata!
Molya vi da predlojite i drugi polezni izvori, koito ste
otkrili v mrejata!

P.S.
Beshe lyubopitno da procheta debata vi...

the truth shall make you free.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.