Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 14.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема Хари Потър...нови  
Автор DavieМодератор (член)
Публикувано08.01.02 10:30



Преди известно време тук се завъртя за малко една темичка за Хари Потър. Като че ли мненията в малкото постинги бяха разделени на две:
- на тези, които бяха прочели Хари и бяха открили някакво очарование във въпросните книжки
- на тези, които не бяха чели Хари, но бяха твърдо против подобно ‘детско’ четиво (ей така, предварително, по принцип)
Е, вече мина доста време откакто започнаха да издават Хари и в Б-я, излезе и филмчето (някои щастливци даже вече са го гледали)... Та, любопитно ми е дали вече Роулинг е успяла да си създаде аудитория дори и сред тези, които смятаха, че са прекалено Възрастни и Сериозни, за да четат приказки.
Аз лично смятам Хари Потър за най-приятната изненада за 2001 г. Едно от малкото неща, които съм изчела на един дъх. Без да се оплаквам от блудкаво или затлачено действие. Без да откривам заемки от нечие чуждо писание. За мен това си беше една от най-красивите приказки, които съм чела (а и приказки съм чела доста) и от най-истинските (е, може би имам изкривена представа за истинност, но то това от много четене на фантастика и фентъзи). Отдавна магията си ми е слабост и точно затова чета повече фентъзи напоследък. Е, в Хари магията и магьосниците отговаряха изцяло на детските ми представи - островърхите шапки, магическите пръчици, заклинанията, отварите, трансфигурацията (даже вече не се сещам за друг синоним на тази дума), разпределителната шапка, достолепния вид на Дъмбълдор, самото училище, живите портрети, подвижните стълбища...
Прекарах сравнително много време в сайта на Хари Потър (

). Минах си през разпределителната шапка (от нашите съм – Грифиндор), избрах си магическа пръчка, потренирах малко за търсач (има едни гадни сови, дето все ми се мотаят из краката, т.е. из метлата).
Чакам с нетърпение да дойде някой си февруари (ако знаете кой точно, моля кажете), за да изгледам и филма.
И така, надявам се да видя и вашите мнения...


To hear, one must be silent.

Тема Re: Хари Потър...нови [re: Davie]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано08.01.02 11:06



Samoto oformlennie na korcite, vida na plakatite na filma prsoto me kara da draiffam. napomnqmi na vrementa kogato bqh 2-3 klas i ma karaha da 4eta na sila razni tupni.

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Вече го гледахнови [re: Davie]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано08.01.02 11:17



Филчето е хубаво и свежо, но далеч не е някакво незабравимо чудо, както го рекламираха. Лично на мен Шрек ми хареса повече.
За съжаление обаче не съм чел книгата, мисля че щеше да ми хареса. Фен съм на Тери Пратчет, а това (не го знам на кого е) е доста близо до неговия стил.
Ако нямаш търпение мога да ти го запиша, но както се досещаш пред компютъра няма да е като на кино.


Това си струва

Тема Re: Вече го гледахнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор DavieМодератор (член)
Публикувано08.01.02 12:01



Хм, ми май това е проблема с големите очаквания. Сумати и филми са ме разочаровали, защото от анонсите съм получавала по-друга представа за тях. (Сещам се веднага за Епизод I...)
Не мога още да коментирам качествата на филмчето - решила съм да си тренирам търпението и да чакам официалната премиера тук (но после мога да се възползвам от предложението ти, ако не успея да го намеря). Само мога да кажа, че поне актьорите отговаряха на моята лична представа за това как трябва да изглеждат героите на Роулинг (това е авторката). За останалото - по-късно.
Хм, хайде ще си призная на всеослушание, че не съм чела Пратчет (т.е. започнах веднъж да чета нещо преди години, но така и не продължих). Но от това, което знам за Пратчет, не би трябвало да се търсят никакви аналогии като стил. Определено мисля, че си струва да прочетеш книгите за Хари - абе, детето в мен мноооооого ги хареса.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Хари Потър...нови [re: De_Vor]  
Автор DavieМодератор (член)
Публикувано08.01.02 12:11



Репликата ти за оформление на кориците, някак извика в съзнанието ми книгите на Пратчет. Ами аз намирам за тотално непривлекателни кориците на неговите книги. Ако реша да съдя за книгата само по корицата, значи никога няма да прочета нищо на Пратчет. Опитвам се отново да ти кажа, че май подхождаш предубедено... Ама право на личен избор и т.н.
Като се завърнеш, ако приемеш още едно насилие по отношение на книгите, ще ти дам да прочетеш поне една книга. Ако пак не я харесах, ще реша, че явно наистина съм убила всичко детско в теб (като казах, че не ща псувни и лични обиди в клуба).

To hear, one must be silent.

Редактирано от Davie на 08.01.02 12:24.



Тема Re: Вече го гледахнови [re: Davie]  
Автор Johny Cage (spitting camel)
Публикувано08.01.02 12:21



az pak nikoga ne sam si predstavql Harmajni Dzindzar po toq na4in:(
Nito ... daskalkata po transfiguracii(kotkata :) )
Zabelqzvam 4e imam golemi prospuski v pametta po otnoshenie na HP i ste trqbva da gi opravq. Za smetka na tova Dalambor po si prili4a s moqta predstava, otkolkoto Gandalf :)). Btw i 2-ta filma gi ima na free.techno-link.com :)

Johny Cage

------------------------------------------------
DOOM Will Never Die, Just The Players


Тема противнови [re: Davie]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано08.01.02 12:56



тази история, филм+книга, е голям блудкаж за мен. Само вземи merchandisе-а за пример. Всички филми, дето не струват от рода на джрасик парк 1587 печелят повече от това, отколкото от билети и права. Което не може да се каже за спасяването на редник раян, гладитор, смело сърце и други. Вярно, че все пак са друг жанр...
загубена история е това за мен...

:: No one lives forever ::



Тема Re: Вече го гледахнови [re: Johny Cage]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано08.01.02 13:20



Знам че ги има и отдавна щях да съм изтеглил LOTR, ако ония скапаняци не филтрираха външните IP-та.


Това си струва

Тема LOTRнови [re: Лaнc Линk - тaйният]  
Автор SEAL (снайперист)
Публикувано08.01.02 13:22



LOTR go ima i na lirex
sega shte pogledna za url...

eto: http://irc.lirex.com/film/lotr.avi
663mb

leko to4ene:-)

:: No one lives forever ::

Редактирано от SEAL на 08.01.02 13:27.



Тема Re: LOTRнови [re: SEAL]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано08.01.02 13:30



10x, но след като го има на 3 CD-та няма да се задоволя с едно


Това си струва


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.