Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:20 30.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо за далечен Китайнови  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 02:02



Такааа.....
Сядам и аз да понапиша нещо.Не,няма да е приказка или нещо друго,нещо заядливо.Просто едно проучване за една книжка,серийка на Бари Хюгарт.Може би вече някои от вас се досетиха:става дума за "Господаря Лй".Не,че е кой знае какво литературно достижение(не е нито "Властелина",нито пък "Хрониките на А.")ала и тя си има чар.Не си спомням тук ли беше или във Фантастика,ама имаше един,дето се размотаваше с цитати на Лао Дзъ.Бих искал да чуя мнението му.Ще се радвам и на всеки друг,отделил малко от ценното си време,за да драсне ред,два.
Айде и със здраве!
P.S.Извинявам се най-искрено на модератора.Ще се регна с тоя прякор,ама по-нататъка!



Тема Re: Нещо за далечен Китайнови [re: XXX]  
Автор Shadow Jack (- Undead -)
Публикувано30.12.01 02:29



Първо - Книжката се казваше "Осем ловки демона" .
Второ - тя е много свежа. Ако се вземе в предвид че става дума за нещо от 4-5 хил години/ маитап - загубих си календарчето/.
Приятно написана от човек - специалист в източната култура.
Занимателен сюжет, динамичен език, няколко демона за пикантност и свежо чувство за хумор.
Има нещо детективско в нея, няма нищо общо с "Шогун' и стилът донякъде напомня за Зелазни./на мен всичко хубаво ми напомня за него/
Накратко - Източно детективско фентъзи с демоничен привкус. - Ммммм.....да..
...Става за четене...

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Re: Нещо за далечен Китайнови [re: Shadow Jack]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 02:38



...та тези "Осем ловки демона" си имат и предистория,описана в "Мостът на птиците" и "Легенда за камъка".Така вече се образува трилогия."Мостът...." е по-добрата от двете.
Мерси за мнението!



Тема Re: Нещо за далечен Китайнови [re: XXX]  
Автор Shadow Jack (- Undead -)
Публикувано30.12.01 02:52



Аз се докопах само до 3-тата и ламтя за другите 2.
ако знаеш откъде мога да ги източа - пиши !

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Jack....нови [re: Shadow Jack]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано30.12.01 21:29



....нещо странно се случи.Тъй като си ми адски симпатичен,реших да се поразровия из нета и да ти открия другите две,ама...В българските библиотеки изобщо не са го чували Хюгарт,а в извесните на мен руски само го споменават тук таме,за download да не говорим.На английски пък хептен се отказах да го търся(нали всичко става с $ при тях).Тъй,че не ти остава нищо друго,освен библиотеката или кашоните на Славейков.Там би трябвало да ги има.Мога и аз да ти ги дам,ама знае ли се...Може да сме на два срещуположни края на България.
Всичко добро и успех в търсенето!



Тема YAHOOOOOOOOOOOOOOOOOO!нови [re: XXX]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано31.12.01 09:00



Тва е СЪДБА!
Чета въпросното произведение в момента и влязох с идеатя да драсна няколко реда за него
За сега прочетох само Мостът на Птиците и Легенда за Камъка :-)
Почвам и Демоните :-)
Направо бях във възторг от Мостът. Второто не ме накефи толкова, може би защото бях вече свикнала на хода на мислите на автора и можех що-годе да предвидя кой кой ще се окаже ;-) Ама ми харесаха и то много :-)
КАто прочета и третото, пак ще намина за обсъждане!

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: YAHOOOOOOOOOOOOOOOOOO! [re: lady Marian]  
Автор Boby_ (fiend)
Публикувано31.12.01 10:42



Много готини книжки, наистина (и трите)! Чел съм ги преди доста години и съм ги позабравил, затова за съжаление не мога да коментирам по-подробно.

Lasciate ogne speranza, voi ch'intrate.


Тема Re: YAHOOOOOOOOOOOOOOOOOO!нови [re: lady Marian]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.12.01 11:10



Радвам се, че са ти харесали. Наистина са готини - "Древен Китай, какъвто никога не е бил."
Според мен са и нащо като фентъзи-пародия на поредицата "Китайски загадки" на Робърт ван Хюлик.

TANSTAAFL


Тема Re: YAHOOOOOOOOOOOOOOOOOO!нови [re: Kopo]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано31.12.01 13:07



Не съм запозната със въпросната поредица. Господарят Ли наистина мяза малко на пародия, но е и доста повече.....
Ех, защо не бях отново само на деветдесет години....

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: YAHOOOOOOOOOOOOOOOOOO!нови [re: lady Marian]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано31.12.01 13:39



И на мен ми се ще да имах повече перчем и по-малко диоптри, но...

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.