Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:49 16.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Шрек !  
Автор Shadow Jack ()
Публикувано14.10.01 00:53



На запад излезе с гръм и трясък!
У нас засега апокрифно, но скоро и по кината. Гледах го и ми хареса много.
Не толкова прелесната анимация/не отстъпва на "Реална Фантазия/ колкото увлекателното действие, Веселите образи и хумористичните моменти/май беше обратното ама хайде/
Малко джокерче: Ще видите магаре ухажващо дракон, Принцеса която преди това е участвала в "Матрицата", Начина да убедиш вълшебното огледало да сподели тайните си с вас.Озвучава се от Еди Мърфи и Камерън Диас.
Според мен прекрасен филм, който би трябвало да зарадва любителите на Прачет и приказките изобщо....
Можем да го гледаме докато чакаме "Властелинът на пръстените" и "Добри поличби" по Прачет.
А там има какво да се гледа.....

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано14.10.01 12:29



i scenata w koqto princesata se nadpqwa sys slaweicheto e welika ;)



Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
Автор Anelim (Вещица)
Публикувано14.10.01 14:34



На мен също много ми хареса, даже си го изгледах 2 пъти
Затова останах малко изненадана, когато видях и няколко доста негативни изказвания в клуб Кино.



Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано15.10.01 10:11



Заинтригува ме.
Къде казваш може да се намери, значи?

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Шрек !нови [re: lady Marian]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано15.10.01 23:39



А, това беше и моят въпрос!

Всички твои по-добри дела
във вода да се запишат!


Тема Re: Шрек !нови [re: lady Marian]  
Автор Jurassic Park (forza)
Публикувано16.10.01 00:14



по кината :)


ferrari uber alles

Тема Re: Шрек !нови [re: Jurassic Park]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано16.10.01 10:42



Не ми се чака до кината
Ще си го потърся из веб-а :-РРРРРРРРРРРРРРРРРРР

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
Автор Fogger (фантом)
Публикувано16.10.01 13:46



Gledah nachaloto - syper iako. Tia dni nadiavam se da si zpisha i celia film. Oshte ot sega preduseshtam kak brymbarite v glavata mi zapochvat da viat ot kef

Трябва да правиш от злото добро, защото то не може да бъде направено по никакъв друг начин...


Тема Re: Шрек !нови [re: lady Marian]  
Автор Anelim (Вещица)
Публикувано16.10.01 19:44



А, много чакане и нерви е да се ровиш така!
Аз го имам записан на CD, мога да ти го пратя по брат ми в Клуба, тази сряда.



Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
Автор darkkingdom lord (Black Knight)
Публикувано16.10.01 21:27



Abe i az go gledah,ama ne sum mnogo dobre s angliiskiq puk nqmam bulgarski subtitri i to se gubi cqloto udovolstvie,a ina4e film4eto e ultra qko i opredeleno mi haresva pove4e ot Final Fantazy!



Тема Re: Шрек !нови [re: lady Marian]  
Автор Shadow Jack (- Undead -)
Публикувано17.10.01 01:45



О милейди Изгарям от желание да ви помогна!
Смятам че скоро ще го пуснат по кината. А дотогава смятам че можете да го потърсите в технолинк - майче се въргаляше една див-хикс версия. тя при мене попадна.
Приятно гледане - Фентъзи в действие! 3D !

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Re: Шрек !нови [re: Fogger]  
Автор Shadow Jack (- Undead -)
Публикувано17.10.01 01:51



Супер е ! И аз си имам в главата зоологическа градина!
Но обикновено вият от яд !

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Re: Шрек !нови [re: darkkingdom lord]  
Автор Firefox (неопитомена)
Публикувано17.10.01 10:36



Ултра яко?! Е мълчах, четох, но не, не мога да се въздържа! Филмчето е ултра яко ТЪПО! Плоски майтапи, детински сюжет, нещастна анимация (да имаше образи по качество неотстъпващи на тези от ФФ, но далеч не всички бяха на това ниво. По дяволите, филмчетата на Диабло ІІ са с по-висококачествена анимация!), една-две готини реплики, и Еди Мърфи е най-сладкото магаре, което съм виждала, но... Не стига. Да си го кажем: Shrek sucks!!!

На края на света, където лъвовете плачат...


Тема Re: Шрек !нови [re: Anelim]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано17.10.01 11:30



:-)
Много мило и много ще се радвам...
Гледам, че не всички отзиви са позитивни, ама докато не го гледам, няма да си съставям мнение....

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Шрек !нови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 12:52



znachi mrazq da srawnqwam kwoto i da e shtot winagi wodi sled sebe si wyrwolica ot msg-i "za" i "protiw" obache shrek me izkefi mnogo poweche ot final fantasy...i nqma nishto losho w tuj che filmchetata na diabloto sa po-qki ot nego (makar che mozhe da se spori i wyrhu tuj...az lichno ne sym ubeden)
i wzemi pod wnimanie che w sluchaq na shrek nikoi ne se stremi da prawi realistichni modeli...ne mu e tam celta
syshto taka sjuzhetyt bil detinski - ami wqrno taka e, w kraq na kraishtata e zaimstwan pochti izcqlo ot prikazkite mama mu stara (da me proshtawat malkite deca za ezika, ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqt ;) ...obache i twa ne mu e celta

istinata e che twa e edna ako ne ULTRA QKA, to pone QKA parodiq na mix ot mnogo neshta...nepretenciozen film (za razlika ot FF) i si ima dostatychno swezhi momenti



Тема ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Mist]  
Автор Firefox (неопитомена)
Публикувано17.10.01 13:20



Първо, постингът ми не беше предизвикан единствено от споменаването на Файнъл Фентъзи - филмът наистина не ми хареса и след толкова розово-сладникава боза от превъзнасяния просто не се въздържах да постна и едно отризателно мнение. Малко съжалявам, че ме мързи в момента, но бъди сигурен, че мога да го обоснова.
Все пак ще мога да отделя от ценното си време за едно две изречения още:
За филмчетата на диабло не ми се спори, просто няма място за спор! И сюжетно и графично са по-добри.
В случая на Шрек някой СЕ стреми да прави реалистични модели иначе нямаше да впряга сумати маса компютри, а щеше да си седне на задника и да сътвори някоя по-класическа по форма анимация. Същия този някой се е постарал да направи реалистичен образа на принцесата и си е играл да направи магаренцето пухкаво изпипвайки и последният косъм ( нали и във ФФ се хвалеха са коси), но адски е претупал всички останали. Май е нямал 2 години за разработка като онези луди японци от другия филм, което може и да е сносно извинение, но все пак - немарливостта не може да бъде толерирана.
А сюжетът въобще не е детски в смисъла на приказките, от които трябвало да черпи и уж да пародира. Сюжетът е дебилски, идиотски, плосък и с ужасно лековато послание достойно за Скъпа Смалих Децата, но не и за интелигентен филм за интелигентни хора.
А дали свежите моменти са били достатъчно... Е, явно някои се задоволяват и с по-малко...

На края на света, където лъвовете плачат...


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Firefox]  
Автор Corwin (Amber)
Публикувано17.10.01 13:53



Basi nagloto. E, kysmet, che ne sym ot drugata strana na barikadata. Kysmet za teb imam predwid!

I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals...!


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Firefox]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 17:00



eto na znaeh si che taka she stane...za kwo li izobshto go postnah predniq msg
ama kato sym se hwanal na horoto shte go igraq...

ta znachi:
1) twyrdq che sjuzhetyt na fimchetata na diablo e prawolineen i iztyrkan, pyk nqkoi ot tiq filmcheta nqmat izobshto sjuzhet i twa NE im e nedostatyk shtoto na taq igra ne i e glawnata ideq w silniq sjuzhet...chowek ako iska igri sys sjuzhet shte igrae naprimer planescape: torment ili pyk baldur's gate 2...ili pyk kwoto i da e - to powecheto igri imat po-smislen sjuzhet ot diablo2
oswen tuj pak powtarqm che ne sym ubeden che grafikata na diablofilmchetata e po-dobra...neiniqt stil e po-razlichen i nqma kwo da gi srawnqwame, po-skoro mozhe da srawnqwash FF s diablo-filmche
2) sjuzhetyt na shrek e plosyk i prawolineen nqma spor (koeto e qsno shtot e inspiriran ot prikazkite, kyde ti slozhen sjuzhet w prikazka...wse pak prikazkite sa za deca)
3) sjuzhetyt ne e detski...prawilno...to celiqt Shrek ne e detski film (nai-malkoto shtoto ima prekaleno mjnogo nasilie...spomnete si momentyt sys slawejcheto...weliko ;))
4) ako ti na towa magare i na taq princesa im kazwash realistichni neshto mai byrkame ponqtiqta...za men opit za realistichnost e d-r Ros ot FF, a princesata i magareto i koito i da e ot Shrek sa prosto opiti za GOTINI modeli, no ne i FOTOrealistichni
5) sjuzhetyt bil idiotski, ami mozhe i taka da e...prosto nqkoi hora se kefim na idiotski neshta...shtoto ni e pisnalo ot NEidiotski takiwa...to za mnogo hora i Monthy Python e idiotizym taka che...
6) ne mi puka za poslanieto...ako iskam poslanie nqma da gledam Shrek, a nqkoi tezhyk intelektualen film



Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Mist]  
Автор Corwin (Amber)
Публикувано17.10.01 17:09



A we pich, idi pii edin fenobarbital. Pregledai si 2 i 3 tochka i shte umresh ot sram:

"sjuzhetyt na shrek e plosyk i prawolineen nqma spor (koeto e qsno shtot e inspiriran ot prikazkite, kyde ti slozhen sjuzhet w prikazka...wse pak prikazkite sa za deca)
sjuzhetyt ne e detski...prawilno"

I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals...!


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Corwin]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 18:59



pich ti toq film gledal li si go ??
shot ko si go gledal she si umresh ot sram zaradi predniq post...ta zemi pij edin fenobarbital po sluchaq
shot az ne wizhdam nikwo protiworechie...ti ko wizhdash zemi mi obqsni

na ednoto mqsto se kazwa che e prawolineen i plosyk shtot obiknoweno takiwa sa prikazkite, pyk toi e ot prikazki inspiriran...ma twa ne znachi che e detski...pone az ne wizhdam nqkyde da e kazano takowa neshto ?!

pitai wseki koito go e gledal i toi she pootwyrdi:
1) sjuzhetyt e prikazen i prawolineen
2) ne e detski

tyj che sledwashtiq pyt cheti wnimatelno i umnata...



Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Firefox]  
Автор Shadow Jack (- Undead -)
Публикувано18.10.01 02:43



Тука не съм съгласен.
Уважавам правото ти на мнение и свободата ти да го изявиш, Ама ме дразниш.
За филмите на близард лошо не може да се каже - освен това че са късички.Ама хич не ми хвали диаблото -едно е 5 мин 5 филмчета, друго е час и половина филм. За финал фантазито сюжета много лошо няма да казваш - не си играла игрите. Ако пробваш да пресъздадеш стотици часа игрови сюжет в час и половина , ми се обади. Ако превъртиш някоя от тях и гледаш пак филма пак ще си поговорим. Има си смисъл, ама в контекста .
За Шрек - това си е чиста ебавка с Холивууд, ама брилянтно изпипана от техническа гледна точка. Такива физиономии не съм гледал от години.
Та кат си неопитомено добиче/лисица на скара в свободен превод/ не ми обиждай толкова дръско темата. Щото и на мен ми се чеше езика!

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Corwin]  
Автор Shadow Jack (- Undead -)
Публикувано18.10.01 02:46



Коруин май си избрал грешната страна на барикадата!
Каширай се там щото тука ще се стреля!

- И ти ли се смееш, сянко на сянката?...


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Mist]  
Автор Corwin (Amber)
Публикувано18.10.01 12:43



Kakto zawyrshwashe edin ottuk prisystwashtite: nai-trudno e da ubedish glupaka w glupostta mu. Ami az dori i niama da se opitwam da te ubezhdawam.

I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals...!


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Shadow Jack]  
Автор Corwin (Amber)
Публикувано18.10.01 12:44



Kashirai se? Prikazno, shte go kazha na syotbornicite si - DoKashona, IzOtzadze i IzOtgore...

I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals...!


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Corwin]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 13:11



taka e pich...kogato ti swyrshat argumentite se pochwa s prostotiqta...twa e qsen priznak za qwnoto ti bezsilie da kazhesh neshto smisleno i po temata
ta zatuj az bih perefraziral "nai-trudno e da ubedish Corwin w glupostta mu", shtot glupakyt mozhe i da se ubedi ama Corwin - trudno



Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Mist]  
Автор Corwin (Amber)
Публикувано18.10.01 13:15



Trudno e ia, kato niama takawa. Wizh ot teb blika kato pylnowodna reka. A i argumentite sa ti edni takiwa mygliwi. Po - chestichko shte triabwa da wikash "so ho".

I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals...!


Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Corwin]  
АвторMist (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 16:30



ti ne mozhesh da kazhesh ima li, nqma li shtoto si pristrasten...obache po pisaniqta she gi poznaete sa kazali drewnite, a argumentite mi sa si mnogo qsni za tiq deto znaqt za koi film stawa duma, a ti qwno ne si ot tqh pich



Тема Re: Шрек !нови [re: Firefox]  
Автор darkkingdom lord (Black Knight)
Публикувано18.10.01 21:25



Ami v4era go gledah i sus subtitri na bulgarski(3 puti ura),dnes 6te go gledam pak, v subota ili nedelq pak....Ama naistina e veliko......



Тема Re: ama nqkoi nedomisleni izkawaniq naistina draznqtнови [re: Firefox]  
Автор Kzint (zabat)
Публикувано19.10.01 00:44



След първите 1000 филма вярвам ще имаш по-добро виждане за всеки
нов трик,но след вторите няма да ти пука.

(_)]+(_)] =


Тема Уф, най-сетне!нови [re: Shadow Jack]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано20.10.01 18:45



Гледах го!
ХХЕХЕ!
Сега и аз ще се карам!
Няма само вие да се карате я!
Искам и аз!
На мен ми хареса. Само дето не рзбрах за кого е. Не е за Деца 100%, въпреки че като я знам днескашната младеж......Ама не е и за Сериозни Възрастни, от където стигнах до Гениалното Умозаключение, че е за МЕН!
Ми кво да прая, като филмчето е сладурско и е просто прерфекто за мързелив съботен следобед.... Нещо като "Смотаняци" за анимацията, ама малко по-качествено... Не знам дали поумнях нещо от него (то при мен няма как и да стане, ама... не щото нема накъде повече, а щото 0 по квото и да умножаваш, пак си е 0 ). Не знам и дали станах по-добра...(мечтайте си!). Но не си чуствам следобеда загубен, а и качеството беше много добро...
Като анимация не беше чак като ФФ, но аз не съм взискателна в това отношение, ама хич. Филмчетата на Диабло не съм ги гледала, но има ли значение?
И саунда ми хареса, т.е. - аз съм палец горе.

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
Автор Naypier (not very normal)
Публикувано23.10.01 18:29



Da vi kaja dosega Shrek go gledah 6 puti !!! Mda - 6. I pak shte go gledam :). Tova moje bi me pravi nai-golemia fen na filmcheto no znae li chovek. Verno che dva puti go gledah dokato mu popraviah angliiskite subtitri( shtoto niakoi gi beshe osral ) ,a opredeleno filmcheto zaslujava gotini subtitri. Uploadnal sum gi v dvd.box.sk. A mejdu drugoto ako niakoi ima subtitrite naistina ot DVDrip na Eng ili BG molia da mi se obadi , shte sum mu mnogo blagodaren. I estestveno shte gledam filma za poreden put :)



Тема Re: Шрек !нови [re: Shadow Jack]  
АвторKopyин (Нерегистриран)
Публикувано24.10.01 12:43



Много ми хареса!
Интерпретацията на приказките, лафовете на малкото магаренце, а музиката перфектно подбрана. А бе въобще 10х



Тема СУБТИТРИ !!!нови [re: Shadow Jack]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано24.10.01 13:30



В www.dvd.box.sk - в търсачката на subtitles пишете Shrek и изкачат на куп езици вкл. Bg и Engl

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: СУБТИТРИ !!!нови [re: lady Marian]  
Автор Naypier (not very normal)
Публикувано24.10.01 14:04



ama tam ne sa ot DVD rip, i sa s mnogo greshki, az iskam istinski subtitri.

O God, please don't let me die today, tomorrow will be much better


Тема Re: СУБТИТРИ !!!нови [re: Naypier]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано24.10.01 14:12



На мен ми свършиха добра работа. И без това са само за подсещане.....
Не знам за други....

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: СУБТИТРИ !!!нови [re: lady Marian]  
Автор Naypier (not very normal)
Публикувано24.10.01 20:13



e viarno e che vurshat rabota, no poneje iskam da si go zapisha tova filmche
( za spomen na pokoleniata taka da se kaje :) ) zatova mi triabvat istinskite subtitri. Shte pochakam oshte malko, oficialno DVDto izliza na 12 noemvri, edin moi priatel si go e poruchal ot Amazon, taka che se nadiavam kum 20ti da go imam i az :)

O God, please don't let me die today, tomorrow will be much better


Тема Re: СУБТИТРИ !!!нови [re: Naypier]  
Автор Бorдaнoв (Странник)
Публикувано29.10.01 09:33



Ами ще чакаме
щото тези субтитри в DVD.box.sk не бях асъборазени с моето филмче, че вчера си играх да ги оправям по време и кадри

Врето не променя въпросите.То променя само отговорите!


Тема Re: СУБТИТРИ !!!нови [re: Бorдaнoв]  
Автор Nurr (gad nezemna...)
Публикувано01.11.01 15:45



ako si uspql zashto ne gi uploadnesh v dvd.box.sk???



Тема Re: СУБТИТРИ !!!нови [re: Naypier]  
Автор SHARK (Fast as a SHARK)
Публикувано07.11.01 14:38



Ami zapishi si filma nishto ne ti pre4i ...,prosto ne zatvarqi diska kato .. popadnesh na dobri subtitles .. prosto she gi dobavish.. i she zatvorish diska ...

"Da ne ti puka ,dokato drugite se shashkat"


Тема Re: Шрек !нови [re: Mist]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано17.01.07 17:56



всъщност не знам защо съм си правила труда да изброявам причини, като една стига: Шрек е апология на посредствеността и просто за пореден път призовава към примиренчество, само в по-шарени картинки.
Няма никакво значение колко е забавен (на места е :) ) - просто е wrong!



Wikipedia - The Googler's Guide to the Galaxy

Тема Re: 6 години по късно?!нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано17.01.07 19:34



Я раздуй, кое е посредственото в тази пародия?

TANSTAAFL


Тема Re: 6 години по късно?!нови [re: Kopo]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано17.01.07 20:43



мариана е виновна :) днес я беше ударило на некрофилия и изравяше постинги от стари теми :)
and i was just happy to read me :D

Wikipedia - The Googler's Guide to the Galaxy

Тема Re: 6 години по късно?!нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано18.01.07 19:43



А, некрофилията й не е само днес.
И на мен ми беше забавно да те препрочета, ама не си права, ша знайш.



TANSTAAFL

Тема Re: 6 години по късно?!нови [re: Kopo]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано19.01.07 03:50



И аз мисля, че никак не е права. Шрек беше толкова шеметно-добър, че след като го гледах, повярвах, че Пратчет може да бъде филмиран. За мен филма е точно от ранга на най-добрите книги на Тери.
Пълен с интелигентни игри на думи, препратки към 1001 книги, приказки и легенди, умело включени в сюжета... Просто шедьовър.

А това за примиреността??? Да не би да говориш за ".... and the lived ugly ever after." ? Щото аз друг момент близък до примиреност не виждам. А и това е Far Far Away от примиреност. Напротив, просто показва, че не външната, а вътрешната красота matters. Сигурен съм, че си съгласна с това :) :)

Та, я си кажи критиките, че ми стана интересно :)

П.П. Remember! Ogres are like onions!

Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.


Тема Re: 6 години по късно?!нови [re: Paganel]  
Автор Пpинцътkoйтoбecилa (знам и мога)
Публикувано19.01.07 18:03



Аз не съм съгласен. Сигурен съм, че и ти не си съгласен, квото и да ми говориш!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.