Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 27.05.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кой чете фентъзи?нови  
Автор Jill (ifny)
Публикувано03.10.01 13:39



Това по-повод последната разправия, която си имах.
Та ще цитирам един разговор, които провед напоследък и мненията на хотара, които...как да кажа...ми нещо ме боднаха яко и...
"-...фентъзи ли обичаш? Как ги четеш тия глупости?!" аз естествено постъпвам разумно и се ядосвам само мъничко и казвам:
"- защо глупости, ти чел ли си някога?", при което получавам следния отговор;
"- не съм чел и не ми трябва, някакви измислици, детски приказки. Повече си падам по сериозната литература..."
Та в този момент, колкото и да съм си спокойна иначе, побеснях, извадих вълшебния си меч и го утрепах...
Та, въпроса ми е: Ясно е, че не сме глупаци, щом четем фентъзи, но какво ще отговорите на хората, които мислят така (освен да ги напсувате, 'щото то не помага, а само потвърждава мнението им)?
Аз лично се улавям, в моменти на слабост, че започвам да гледам отвисоко на противниците на фантастиката...и така?

Всички твои по-добри дела
във вода да се запишат!


Тема Re: Кой чете фентъзи?нови [re: Jill]  
Автор Пивo (Екстремист)
Публикувано03.10.01 13:55



" Ясно е, че не сме глупаци, щом четем фентъзи" - от какво е ясно?

Пък и фантастика и фентъзи са две различни неща нали ?

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: Кой чете фентъзи?нови [re: Jill]  
Автор burli (слушател)
Публикувано03.10.01 13:57



Темата е благодатна и не само за псуване..........
Ще ти кажа - фантастика и фентази четат хората които продължават да мечтаят, а не (както е казал Маилс) да надрастват мечтите си, това са хора които искат да видят мечтите си осъществени в една или друга форма и те движат света напред се само науката и технологиите, но и начина на мислене на хората и мисля че фентазито работи точно в тази посока. Нека само спомена че почти не съществува фентази без поне три вида раси, това не е ли възпитане на расова толерантност..........

преди да проговориш трябва да се научиш да слушаш, това и най-трудното в говоренето


Тема Re: Кой чете фентъзи? [re: Пивo]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано03.10.01 14:11



Имах в предвид по-принцип фантастика (тя включва и фентъзито) и не е необходимо да се хващаш за израза, моля...
А ако ти се смяташ за глупак, това си е твой проблем...
Не казвам, че сред нас няма и глупаци ;-)), а само че почитател на фентъзи не е равнозначно с това да си тъп...

Всички твои по-добри дела
във вода да се запишат!


Тема Re: Кой чете фентъзи?нови [re: burli]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано03.10.01 14:12



благодаря и аз това исках да кажа...
но кой да слуша?!

Всички твои по-добри дела
във вода да се запишат!


Тема Отговорченови [re: Jill]  
Автор Davie (непознат)
Публикувано03.10.01 14:14



Аз чета фентъзи. И не съм дете (поне на години). И съм достатъчно сериозен човек в работата си и в ситуации, които изискват зряло отношение.
И считам, че фентъзито и фантастиката ми помагат да мечтая и да не си ограничавам мисленето в границите, които ежедневието ми налага. А това при равни други условия си е предимство. Ако това означава, че съм дете или че съм глупава - well, so be it!!

А на онези, които смятат, че фентъзито е глупост им кажи, че всеки има право на погрешно мнение и лош вкус . Нетолерантността към чужди мнения и предпочитания не е проява на зрялост, а говори единствено за ограничен мироглед.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Отговорченови [re: Davie]  
Автор burli (слушател)
Публикувано03.10.01 14:19



Ау какъв съвпадък, май трябва да си смея послеслова че току виж сме станали като Джордан и Гудкайнд, кой от кого ъ-ъ-таковатъ нали разбираш.......
Но за останалото съм съгласен с теб и ми хареса лафа за погрешното мнение и лошия вкус............

преди да проговориш трябва да се научиш да слушаш, това и най-трудното в говоренето


Тема Re: Отговорченови [re: burli]  
Автор Davie (непознат)
Публикувано03.10.01 14:24



Тъкмо мислех да ти пращам бележка с поздравче за единомислието.
Най-малко пък аз имам желание да плагиатствам. Просто реагира много бързо, въпреки, че като прочетох темата нямаше никакви отговори...

To hear, one must be silent.


Тема Re: Отговорченови [re: burli]  
Автор Davie (непознат)
Публикувано03.10.01 14:28



Сега да не кажеш и нещо за мотото ми. То ми е от по-отдавна . Не е мое, но е на любимата ми авторка.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Аз чета фентъзи!нови [re: Jill]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано03.10.01 14:43



Да ти кажа доста често се зблъсквам с хора, които след като разберат, че чета фентъзи започват да ме мислят за детенце, недорасляк или тъпак. За първото само се усмихвам и си го признавам (сещате се що, нали?!), за второто поглеждам лаконичко, а на третото заповам да отвръщам с въпроси от сорта на "Защо реши, че съм тъпак след като чета фентъзи или пък играя на РПГ (което си е същото)?" обикновенно следва отговор от сорта на "Ми щото това са глупости или небивалици". Стандартен отговор е "А ти гледаш ли фантастика? Или чел ли си поне едно фентъзи? Успял ли си да разбереш смисъла му?!" Нормалният отговор е "Не ми и трябва да чета глупости, а филмите не са същото" при което започвам една дълга лекция защо фантстичните филми не се различават от фентъзито много и за това, че след като не е чел поне едно фентъзи или само едно, което е пълна боза (почти сигурно) не трябва да говори за неща които не разбира. А ако се заслуша започвам да му обяснявам какво е фентъзито всъщност, какво трябва да разбира и какво испуска при положение, че не чете такова. Че всъщност фентъзито е бягство от действителността, че отиваш някъде където няма политика и проблеми с реалният живот. Където има само две, рядко три враждуващи страни и всякакви интриги може да се получат...
А бе такива неща... Просто трябва да се импровизира. Понякога питам какво чете той и започвам да го контрирам по същият начин, като накрая поне го принуждавам да каже "Всеки си има вкус и предпочитание"

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът."
"На всяка звезда, живот има." - Гьоте



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.