Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:13 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: burli]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.10.01 12:27



Обикновено има друга възможност... и като цяло на това разчитам
Но в случай, че наистина няма, не бих се поколебала да направя своя избор....

И тъй като темата е "Iarostta da oceleesh:", наблягам на яростта да откриеш тази друга възможност...
По дяволите, начин винаги има!

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: Corwin]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.10.01 12:45



Току що препрочетох темата и осъзнах, че не става въпрос само за умиране, а за безчестие като цяло....
Е, какво да ти кажа... войната като цяло е гадно нещо, много хора умират и пр... но ти май имаш предвид по-скоро "лична война".
Винаги съм смятала, че целта на "личната война" е да научи водещият я на нещо... И ако това нещо е как да пази Достойнството и Себеуважението си, толкоз по-добре за него.
И още нещо много важно: Тябва да уважаваш врага си!
Ако не той не заслужава уважение, не заслужава и да бъде твой враг и можеш с чиста съвест да му теглиш майна, без тва да се отрази по какъвто и да е начин на Честта ти или Себеуважението ти или на някой друга добре звучаща думичка, от тия, дето имам навика да ги пиша с главна буква.

Тези, дето са смели и благородни и пр. , но се озлобяват срещу всичко, имат нужда от терапия....Или от някой, който да им припомни какво е истински важно в живота.
Другите пък (дето побеждават за сметка на всичко) са си чиста проба маниаци. Не че е лошо, но нали идеята не е крайният резултат, а начинът, по който се стига до него!

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: lady Marian]  
Автор burli (гадняр)
Публикувано02.10.01 13:57



А би ли пожертвала детето си?

всяка нова гадост ми доставя радост


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: burli]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.10.01 14:06



НЕ!
Като говоря за жертви, имам предвид собствения си живот, а не чуждия....
Не бих пожертвала чужд живот за нищо на света. Без значение дали става дума за детето ми или за последния непознат от улицата.

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: Corwin]  
Автор burli (гадняр)
Публикувано02.10.01 14:07



Мисля че тези които могат наистина да се озлобят до степен на самозабравяне са в повечето случаи хора които са загубили всичко дали в нормалният живот или на бойното поле, че просто освен собствения им живот нищо друго не им е останало и съзнателно или не те търсят смъртта, защото тя им изглежда единствения изход от кошмара в който СЪЩЕСТВУВАТ, наблягам на думата. Затова казват че:"мъртвите нямат чест" защото те също се смятат за такива и Лейди е права на такива хора им трябва лечение, защото те вярват, че спрямо тях е извършена несправедливост която е толкова голяма, че би могла да оправдае всичките им действия. Такива хора са способни на всичко, за да постигнат отмъщението си и живота на невинните за тях няма никаква стойност.............
Има и една друга група на религиозните фанатици, но ако се замислиш и при тях нещата се покриват в някаква степен с гореописаните...........

всяка нова гадост ми доставя радост


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: lady Marian]  
Автор burli (гадняр)
Публикувано02.10.01 14:14



Виждаш ли всяка жертва има граници, незнам дали е точно или аз грешно съм разбрал случая, но май в самолета който се разби в Пенсилвания е имало баща с три месечно дете, който е говорил в последния момент с жена си(по телефона) и й е казал че ще се борят с похитителите макар да нямат шанс......
Не ми излиза от главата тази ситуация, все си мисля че това е едно от най-ужасните неща които могат да се случат на човек...........

всяка нова гадост ми доставя радост


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: burli]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.10.01 15:13



По повод единственият изход от кошмара - Лесно е да се умре. Трудното е да се живее!

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: burli]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано02.10.01 15:16




Тук нищо не мога да кажа.....
Ужасно е.

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils.


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: lady Marian]  
Автор burli (слушател)
Публикувано03.10.01 13:45



И аз така си мисля, но обикновенно на тези хора първо трябва да им се докаже че са още живи и че живота има смисъл дори само за да напишеш мемоари за него............

преди да проговориш трябва да се научиш да слушаш, това и най-трудното в говоренето


Тема Re: Iarostta da oceleeshнови [re: lady Marian]  
Автор burli (слушател)
Публикувано03.10.01 13:48



Съгласен на човек обикновенно не му се иска да мисли за такива неща и май е по-добре, но това не значи че трябва да ги забравя.......

преди да проговориш трябва да се научиш да слушаш, това и най-трудното в говоренето



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.