Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:13 25.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: akonitin]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано23.09.01 02:34



:-)
Да намерим сила да променим звездите :-)
Благодарност и на теб...
бтв, връзвам ти се

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils!


Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: lady Marian]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано23.09.01 06:08



Много лирично!!!

Ще ми простиш Lady Marian, но всеки мечтае за другия свят (освен пълните идиоти, знаеш). Това е пътя на прогреса. Това, че ти или аз сме избрали да този начин да се крием, когато нещо не ни харесва, си е наш проблем. Това, че не намираме "интересното" тук и сега - също.

От опит мога само да ти кажа, че минава. За съжаление отнася със себе си и това, което ни кара да вървим напред. За някои (макар и с други мечти и недоволства) това е пътя към прогреса на човечеството. Ето, че ме зарази. И аз се "разчувствах".

Само един съвет! Не се отказвай от световете, драконите, честта (макар че според мен такова нещо няма, за теб май е важно), славата, приключенията... това също е прогрес. Не материален, разбира се. Духа, също като тялото, се нуждае от "храна". Може точно ти да си тази, която ще намери Отговора. Работата ти трябва да носи удоволствие, но не може и сигурна съм за теб няма такова значение. Тя служи на тялото, а тялото служи на духа ни (на някои, ако искам да съм точна, други го хранят, защото така е модерно).

И...ама я да се стягаш. Излагаш фронта, ние сме силни и как беше..."смели", "ние сме на всеки километър" и освен това непобедими.


Шефа е в отпуска и ние владеем вселената. ОК

Всички твои по-добри дела
във вода да се запишат!


Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: akonitin]  
Автор Jill (ifny)
Публикувано23.09.01 06:11



Ами кажи им, че ако не отидем в космоса ще си останем тук.

И кой знае какво ще измослим?!

Всички твои по-добри дела
във вода да се запишат!


Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: lady Marian]  
Автор DragonLord Valheru (непознат )
Публикувано23.09.01 07:12



Ne e zadulgitelno da sum suglasen s deistviqta na rasata si.



Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: Jill]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано23.09.01 12:08



Въпросът е, че на тях и тук им харесва, мижитурковското, вечно оплаквано, изцедено от емоции съществуване, не, пребиваване сред себеподобни, неспособни на самостоятелното решение да рискуват в името на абстрактни идеи като познание, стремеж към неизвестното. Въпроса ми бе зададен, явно от човек, смятащ, че си е отговорил на всички въпроси, задоволен с удовлетворителни за него обяанения на заобикалящият го свят. Тези хора, често казват 'Ами, всъщност много е просто решението на проблема...', те виждат света в черно бели краски и не приемат мнения несъвпадащи с тяхното, така, че да се обяснява нещо на подобни хора е безсмислено, само по себе си, занятие, освен ако докато им обясняваш нещо не те слушат и други, които все пак са способни да те разберат.

Не ми се връзвай.


Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: lady Marian]  
Автор Anelim (Вещица)
Публикувано23.09.01 17:06



Хей, горе главата! Има и много хубави неща в истинския живот на които човек да се радва...разбирам какво ти е, самата аз съм изпадала не веднъж в подобен копнеж да живея по друго вереме и по много по-вълнуващия, описан в книгите начин. И също така съм изпитвала ненавист към ежедневието, което за жалост по-често се проявява като скучно и сиво, отколкото изпълнено с емоции и вълнение. Мда, добре познат ми е контрастът между това да гледаш един много хубав филм (което явно важи за Knight's Tale, следващата неделя обезателно отивам да го гледам :) ), да се пренесеш за 2-3 часа в друг свят, след което екранът да угасне и да ти се налoжи по един доста бърз и рязък начин да се 'завърнеш' обратно . И всичко си е както преди, хората минават забързани около теб, а ти поне до края на деня виждаш нещата по по-различен начин...
Но пък и тук (в истинския живот) има неща, които не са за пропускане! Недей да губиш стремежа си да промениш нещата и да ги направиш такива каквито ти се иска да бъдат. Е, за съжаление съвсем реално бой с дракони например може и да не преживееш, но не е ли достатъчно хубаво това, че мечтаеш, четеш и си намерила други хора (демек нас ) с които можеш да споделиш това, да получиш разбиране и да пофантазираш, да се измъкнеш за малко от бъркотията и затрупващите те проблеми в работата? Това, че можеш да разчиташ на любимия човек (а само си помисли как някои още не са го открили и си пеят за любовта подобно на J.Lopez 'I just believe that somehow it wasn't meant for me' ;) ) е не по-малко важно и приятно усещане. Занимавай се повече с неща, които ти доставят удоволствие и се опитвай да реализираш мечтите си...същото се опитвам и аз да направя, а и много други хора около нас - както е казал Брус Лий "Yesterday's dreams are often tomorrow's realities"
И на мен ми се иска да опитам от толкова много неща, страх ме е като си помисля, че животът ми ще е скучен и безинтересен...затова дай да захвърлим негативните мисли и смело напред пък да видим какво ни очаква!



Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: akonitin]  
Автор Пивo (Екстремист)
Публикувано23.09.01 17:30



Абе, тоя човек да не съм бил аз ?

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема според някоинови [re: Jill]  
Автор Пивo (Екстремист)
Публикувано23.09.01 17:37



Човечеството е раково образование върху лицето на планетата.
Трябва ли то да се разпространява из цялата галактика ?

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Re: NE wi li e pisnalo?нови [re: akonitin]  
Автор Пивo (Екстремист)
Публикувано23.09.01 17:49



Искейпизма е хубаво нещо, но реалността е корава гад. Единствения начин да я промениш е да я изкривиш по свой образ и подобие. Освен ако не успееш да убедиш другите хора в правотата на твоите идеи.

Какво пък, случва се еднаж-дваж на поколение. Значи има надежда.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else


Тема Не! И пак не!нови [re: lady Marian]  
Автор Пивo (Екстремист)
Публикувано23.09.01 18:02



Някой беше казал, че живеем в най-добрия възможен свят.

И наистина, Светът е прекрасен! В него има толкова хубави и добри неща, изживявания и хора, че ако цялата тази красота се стовари върху дадена личност, тя ще остане без възможност за емоционално възприятие.

Около нас е пълно с хора които живеят в миналото. Има и много други които живеят в бъдещето. И трети, които макар и деца на времето си, търсят друга негова версия. Всички са недоволни. Това недоволство отличава човека от повечето животни. Не ти препоръчвам всичките ти мечти да се сбъднат. Тогава ще загубиш голяма част от силата която те тласка напред.

The state is the great fiction by which everybody tries to live at the
expense of everybody else



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.