Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:28 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Jack]  
Автор Anelim (Вещица)
Публикувано22.09.01 18:23



Решителност определено е едно от качествата, които ценя у героите и тук веднага се сещам да спомена Баба Уедъруекс :) Имайки предвид същото това качество бих могла да посоча и Еовин. Друг любимец ми е Сам (отново от Властелина) - толкова простоватичък и наивен, а в същото време изпълнен с добри намерения и храброст (макар той самия да не би го признал, понеже е твърде скромен).
Чувството за хумор и самоиронията също не са за пренебрегване.
Харесват ми герои изпълнени с мрачната решимост да поемат дълга си и да вървят по пътя, който им е предопределен, независимо от това къде ще ги отведе той (тук ми идват на ум Ранд и Лан от Колелото на Времето, една поредица, която в началото високо ценях и следях с удоволствие).
Не мога да се сдържа да не спомена Смърт, който така искрено се опитва да разбере хората...около него сякаш витае някакво усещане за печал и самота, а едновременно с това и мъдрост (любим цитат - НЕ СЪЩЕСТВУВА СПРАВЕДЛИВОСТ, СЪЩЕСТВУВАМ САМО АЗ.)
Изобщо толкова много са любимите герои! (примерно от Властелина едно поне 50% бих могла да вклуча в тази графа ).
Много хубава тема отвори, вкопчих се за нея като удавник (сред морето на безумието заливащо ни напоследък) за сламка .



Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Jack]  
Автор DragonLord Valheru (непознат )
Публикувано22.09.01 20:28



liubimiqt mi geroi e druida Allanon. Za6toto e mogu6t,mra4en,samoten,stra6en. Ne e dobri4uk vul6ebnik.
I za6toto umrq-koeto ve4e e rqdko. Plakah na smurtta mu,smeite mi se.



Тема Уточнение...нови [re: DragonLord Valheru]  
Автор Anelim (Вещица)
Публикувано23.09.01 17:16



Според мен не е за смях, когато буквално заживееш с един герой и го почувстваш близък - това си е нормална реакция.



Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: lady Marian]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано24.09.01 13:29



Poniakoga. Do ogromna. Primer - "Roza za Ekleziasta" - towa e Zelazny!



Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Amber]  
Автор The Last Unicorn (defender)
Публикувано24.09.01 13:42



Розата или Еклезиаста?
Майтапя се. Разбрах те.

...All along the Champs-Elysies the chestnuts were foaming white...


Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Amber]  
Автор De_Vor (Rebel)
Публикувано26.09.01 03:06



Tva za universalniq geroi na Zelazny, mnoo si prav!Az sum go otkrih po druga liniq i ne mislq , 4e suvpada s trvoqta nasoka na misli, ili ako suvpada si infoto koeto si pusnal tuk e dosta oskudno! Az razgledah problema ot gledna to4ka na deistvie na geroq-rezultat- reakciq porodena ot rezulata!

Ami Hronobanditi- Sinut diri bashta po nqkva magistaralka na vremeto silno napodobqvashta Senkite na Amber.

Suzdaniq na Svetlina i Mrak q 4etoh v malko nepodhodqsht moment i ne si dadoh zor da se zadulbo4avam mnoo.

Early this morning when you knocked upon my door, I said:"Hello Satan. I believe it's time to go!"


Тема Re: Мисля че...нови [re: Kaмъk]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 01:08



За Ринсуинд е трудно да се каже че е герой
Той по скоро е образ в далечината



Тема half moderatorнови [re: Jack]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано29.09.01 01:09



........

Избери отново


Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Johny Cage]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 01:11



Разбирам и подкрепям напълно.
Всички те са хора - донякъде добри, донякъде лоши, хитри и подли на места.
ХОРА



Тема А моят любим герой ???....нови [re: Davie]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано29.09.01 01:42



Добре де тука ме изловихте.
По принцип те разбирам и се радвам на твоят избор на персонажи. Бранд не е зъл - просто той поема престола и кръстосва интереси с Коруин. Но както се казва "Историята се пише от победителите ..." Ако се замислиш той спасява живота на Коруин /можеше да го убие/, Не си отмъщава и умира бранийки Амбър. Романтично, но тъжно......
Гед - един човек който уважавам заради мъдростта. Дано и ние я достигнем някога
Райстлин - Невероятен персонаж. Символизира сентенцията - "Всяко нещо се заплаща!". Знае какво иска и е готов да си плати. Не взема страна в борбата "Добро/Зло" и ми допада като характер. Харесва ми връзката му с брат си - взаимно се допълват тези абсолютно различни герои. Братя !!!
Силк е един от най - симпатичните персонажи които съм срещал. Той и Калтен от "Диамантеният трон" са страхотни образи и им се радвам от сърце!
Не знам дали си забелязала но всеки персонаж на Едингс е строго диференциран от останалите - един рицар, един стрелец, един викинг, един шпионин,магьосник и чародейка. Те взаимно се допълват като характери но всеки от тях е толкова специфичен, че ти е симпатичен по своему!
Разглеждай ги като цяло, а не поотделно - те взаимно се допълват и така се оценяват по точно.
Та за моите любими герои - трудно ги бих степенувал. Много са! Само ще ги изброя. Ако искаш да знаеш мнението ми за някой - ще ти напиша отделно ако не ме мързи
Зелазни - Сам, Джак от сенките, Сет,Коруин.
Пра4ет - Ваймс, Смърт, Сандъчко, Ринсуид, Коен.
Бюджеролд - Майлс
Едингс - Спархоук
Джордан - Мат
Хауърд - Конан
Андерсън - Стивън Матучек(Операция Хаос)
Кинг - Стрелецът
Но от всички любимецът ми е Jack - от там е и никът ми.
Завиждам ти че тепърва ще прочетеш тази книга





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.