Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:47 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Jack]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано21.09.01 15:56



Triabwa da tyrpiat razwitie, da sa razocharowani idealisti, da se cinichni, zli, noseiki ricarskoto dylboko w sebe si, da ne sa wseobshti liubimci na drugite geroi i da sa inteligentni. Uzhasno ineteligentni. faktyt, che po pricip se identificiram napylno s tiah e liubopiten.
Geroiat na Zelazny (toi e edin, powiarwaite mi), Songbird na Reznik. Mails. Fingolfin.



Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Amber]  
Автор Davie (непознат)
Публикувано21.09.01 16:22



Прости ми, че не съм прекарала дни и нощи, за да изчета всичко, което някой някога е писал. Ами браво на Hellen, ама 7-8 месеца си е доста отдавна.
И в момента намирам за по-интересно да отговоря на този въпрос, отколкото да пиша по някоя от псевдо темите, които се пръкнаха напоследък.
Извинявай, че така реагирам, но отговорът беше по мой постинг...
Кажи ми, моля те, кой е 'героят на Зелазни', единствения, за който говориш в следващия си постинг. Наистина ми е интересно да разбера. Не иронизирам. Явно е, че си върл почитател на Зелазни и искам да чуя твоето мнение. Може и вече да си го постнал някъде, но ще ти бъда благодарна, ако го повториш.

To hear, one must be silent.


Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Davie]  
АвторAmber (Нерегистриран)
Публикувано21.09.01 17:12



Milo. kak da ne mu otgoworish :)
Ideiata mu e slednata, che tematichno geroite na Zelazny, razgledani w proizwedeni, koito kakto samiat awtor kazwa, sa bazirani na geroi, a ne na harakteri ili na siuzhet, mogat da se swedat do edin opredelen tipazh, koito az narekoh Geroiat Zelazniew. Towa chudo :) e niakakwa swoeobrazna kompilacia ot mnozhestwo personazhi. Shte dam samo edin prost primer: Edna ot kolonite, na koito e izgraden corwin e Princyt, koito eshe hiliadi. Niama da spomenawam drugite, zashtoto sa mnogo, a i tozi e nai-silnia primer.

"I am a lonesome spitfire, walking on the burning road of ideals..."



Тема Re: Мисля че...нови [re: Kaмъk]  
Автор Цeнтp Упpaвлeния Пoлeтa (Провокатор)
Публикувано21.09.01 17:16



Подкрепям те напълно по отношение на Страхът на Ринсуинд.Може би наистина страхът е една градивна сила която би ни накарала да вършим чудеса ако я канализираме в правилната посока. Или ако го осъзнаем и управляваме.


БАЙ СТАВРИ СТРОГ НО СПРАВЕДЛИВ - ЕБЕШЕ НО ДАВАШЕ ДА ГО ХЕБАТ



Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Amber]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано21.09.01 19:50



:-)
mdam
Az moga da spomena o6te edin primer, kojto li4no men me wpe4atli.
Winagi sym wqrwala, 4e Jack ot "Samotniqt oktomwri" e Jack ot Senkite, hilqdoletiq po-kysno.
I tuk e momentyt da se konsultiram za ekspertno mnenie. Smqta6 li, 4e Zelazni wlaga w Geroqt si sebe si? Ili onowa, koeto bi iskal da byde?
I do kakwa stepen?

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils!


Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Jack]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано21.09.01 19:53



Temata naistinja e cenna.
Hareswat mi geroite, koito imat samoli4nost. Koito ne sa samo opisanie i deistwie spored nujdite na powestwowanieto....
Geroite, koito jiweqt sobstwen jiwot, tui da se kaje. Buntarite. Onezi, koito ne se syobrazqwat s iziskwaniqta na literaturniq janr, a ostawqt swoeto demon4e da gi wodi. Geroite, koito ne sa syzdadeni ot awtora, a syzdawat awtora....Tipi4en primer e Zelazniewiq geroi, koito Amber spomena.

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils!


Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: lady Marian]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано22.09.01 08:50



I za da ne stawam dosadna s toq Zelazni, //mi kwo da praq, kat sym pristrastena!
DA izbroq o6te nqkolko personaja, koito otgowarqt na iziskwaneto. Takyw e Pol atreides, takyw e Martin Silenys, takyw e i Konan.

Drugiqt tipaj, koito me kefi e Boina Madama tip "Sorsha"(Williow).
Towa obiknoweno e nqkoq krasawica, koqto e twyrde inteligentna, za da stane sypruga ili prostitutka i za towa stawa jena-woin. Te sa sposobni da se sprawqt sys wseki myj, koito im izleze nasre6ta, oswen s edin.... i obiknoweno e toq, w koito se wlubwat :-)

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils!


Тема Re: Какво цените в героите в книгите ?нови [re: Amber]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано22.09.01 08:51



"-Kyde e towa mqsto, koeto ne e swqt? - popita Generalyt
-Ne znam.Moje bi to e w nqkoe tymno ygyl4e na moq mra4en i obyrkan razum. Edinstwenoto, koeto znam e pytqt, po koito da stigna do nego."

I sometime fancy myself an evil which exists to oppose other evils!


Тема хубава тема :))нови [re: Jack]  
Автор hendy_gretel (jedi-master)
Публикувано22.09.01 16:53



Иън Малкълм ми е любимия герой от книга и наистина му се възхищавам

има нещо в него което привлича като магнит и макар че не е толкова главен герой, пак ти става близък...

ако някой се сети от кои книги е да се чувства поздравен от мен :)))


няма пък

Тема Re: хубава тема :))нови [re: hendy_gretel]  
Автор Anelim (Вещица)
Публикувано22.09.01 17:41



Дали не беше един доста симпатичен математик?
Ммм, обичам динозаврите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.