Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:11 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Lyvkraftнови  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано18.09.01 23:40



Eeeeeeeeeey, dechica, sega chetoh neshto wyw Fantastika i se setih, nyakoy ot was kefi li go Lyvkraft, powliyal e na mnogo pisateli, Zelazni, naprimer.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Lyvkraftнови [re: akonitin]  
Автор Gandalf (толкинист)
Публикувано19.09.01 01:51



Много малко съм чел, но топва което прочетох ме кара да съжелявам че съм прочел малко

Избери отново


Тема Re: Lyvkraftнови [re: akonitin]  
Автор n_i_k_i (3Dimensional)
Публикувано19.09.01 08:11



edinstveniat, koito me e karal da se strahuvam ot mraka! za sazalenie i az sam chel mnogo malko ot nego.

there's someone in my head, but it's not me


Тема Данови [re: n_i_k_i]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано19.09.01 09:35



на български е излизала само една книжка 'Дебнещият страх', съдържаща и въпросният разказ, имах късмета да си купя един по пълен сборник на руски. Знаете ли, че той е един от авторите, около когото е съставена митология от феновете му, сред феновете има слух, че се е самоубил с шест кършума в главата с револвер(!!!) А в Националната библиотека на щатите една от най- търсените книги е мнимото произведение 'Nekronomicon' на литературният персонаж Абдул ал Хазред (често споменавани от измислилият ги Хаурд Лъвкрафт) Мисля, че дори се е появила по-късна мистификация със същото име и легенда за намирането и на един пазар в Багдат, а книгата е купена някъде в Испания, не си спомням кой от SF писателите я беше видял.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Данови [re: akonitin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.09.01 09:44



Адриан, който идва в "Ефремов" е превел още 2 или 3 разказа за "Зона ", но не съм ги чел.

TANSTAAFL


Тема Re: Данови [re: akonitin]  
Автор n_i_k_i (3Dimensional)
Публикувано19.09.01 09:48



a ima li neshto ot nego niakade v net-a? na ruski ili angliiski?

there's someone in my head, but it's not me


Тема Re: Данови [re: n_i_k_i]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано19.09.01 09:52



Не знам за руски, но 100% има на английски, фен клубовете на Лъвкрафт са едни от най -големите и стари, такива. Трябва да се поразтърсиш, лично аз не съм го правил до сега, но не е късно.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Данови [re: Kopo]  
Автор akonitin (развейпрах)
Публикувано19.09.01 09:53



Покажи ми го довечера, този човек.

Не ми се връзвай.


Тема Re: Да [re: akonitin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано19.09.01 10:47



OK, ако е там, не идва винаги.
Тъпото е, че май вече са паднали авторските права за Лъвкрафт, а никой не го издава.

TANSTAAFL


Тема Чак 6?!нови [re: akonitin]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано19.09.01 16:47



Това ("че се е самоубил с шест кършума в главата с револвер(!!!)") как си го писал: да провериш дали внимаваме в текста или просто от глупост!?!
Главата му трябва да е била доста задрава, за да му били необходими цели 6 куршума (добре че не си писал 7, защото това вече щеше да бъде прекалено - би означавало да е презаредил барабана).
Интересно как ли се е чувствал след първия? Сигурно си е казал: "Я, мама му стара, този защо не ми проби черепа, я да си тегля още един... ха!... отново не стана, я да видим пак!?..." И т.н. до шестия, когато си сигурно казал: "Егати късмета, свършиха патроните, ако и сега не си пръсна мозъка, ще му таковам таковата...!", което била последната му мисъл.
Тази подигравка с него не ми допада!

A sign from a Majorcan shop entrance:
Here speeching American.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.