Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фентъзи
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Защо четете фентъзи?нови  
АвторДeйви (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 14:47



Любопитно ми е какво вие намирате във фентъзито - единствено развлечение ли? Честно казано се дразня понякога от отношението на мои приятели и колеги, които считат, че то е само 'детинско' и несериозно. Въпреки че, има нещо вярно . Но нима има нещо лошо в това да запазим детското е себе си?
Аз лично не искам да порасна. А вие?

Дейви



Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.08.01 14:48



"Не искам да порЕсна!" - "Пипи Дългото Чорапче", Астрид Лингрен.

TANSTAAFL


Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
АвторДeйви (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 15:01



Поздравления! Точно за Пипи си мислех, докато го писах.
И все пак - защо?



Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано23.08.01 15:50



Точно за това не чета вяскакво фентъзи. В повечето случаи то е малко повърхностно и изконната идея - борбата между доброто излото е представена малко еднообразно. С риск да се похилядолетя, ще кажа, че най ми допадат онези проиведения които стоят на условната граница, разделяща Фентъзито от НФ. Проблемът на повечето НФ произведения е, че са суховати, но от друга страна те са много по-идейни от фентъзито. Може би за това като се смесят тези два... стила, да кажем, се получават толкова хубави неща.

Misty morning, clauds in the sky.
Without a worning a wizzard cross by.


Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
Автор Obi Wan (поразената глав)
Публикувано23.08.01 16:00



а защо не?

харесва ми и това е

rot


няма пък

Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Obi Wan]  
Автор BoGa (Романтик)
Публикувано23.08.01 17:28



Защото така ми харесва!
Амстел беер

Българската литература



Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
АвторДeйви (Нерегистриран)
Публикувано23.08.01 17:35



очаквах по-интересни отговори... Всъщност очаквах отговори...
Ето защо ми харесва на мен.
Харесва ми, защото искам да вярвам, че доброто е по-силно от злото. Но пък и показва, че едното не може да съществува без другото и че доброто не се забелязва, ако го няма злото, на което да се противопостави ('Трябва да е тъмно, за да видиш звездите', Урсула Ле Гуин). И няма абсолютно добро или абсолютно зло.
Харесва ми, защото някак всичко във фентъзито е по-правилно и по-справедливо (според моите разбирания).
Харесва ми, защото лъха някакъв идеализъм - нещо, което ни е толкова чуждо в реалния свят.
Харесва ми, защото ми дава възможност да мечтая. Харесва ми, защото за мен то е нещо като убежище. В тези измислени светове мога да избягам от 'ежедневностите' (знам, че няма такава дума). И там се чувствам добре.
Реалният свят понякога е толкова скучен, еднообразен и предвидим. И тогава с удоволствие се потапям сред магьосници, рицари, дракони, елфи...
Харесва ми, защото е приказно и магично. И защото вярвам, че и аз имам своя собствена приказка и мога да я изживея по моя си начин...
Не съм единствения мечтател, нали?



Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
Автор Kzint (zabat)
Публикувано23.08.01 18:30



Kak иначе ще зная къде ще попадна...
..някога..може би?Или да си спомня..?


(_)]+(_)] =


Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: BoGa]  
Автор Obi Wan (поразената глав)
Публикувано23.08.01 18:40



не пия бира

rot


няма пък

Тема Re: Защо четете фентъзи?нови [re: Дeйви]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано23.08.01 19:56



Приятелю, та нали това е идеята на самото четене като цяло - да оставиш въображението ти да бъде водено от умел разказвач и същевременно да отнесеш част от неговото със себе си. Всеки обича да чете фентъзи именно по тези причини, които ти така добре си изброил, т.е. защото си го кефи и толкова. Не познавам някой, който да чете такава литература и да заяви, че изобщо не си пада по разните там магоьсници и дракони и т.н. Пък може и да има, знам ли?

Misty morning, clauds in the sky.
Without a worning a wizzard cross by.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.