Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:49 07.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Клетката...  
Автор armydreamer (член)
Публикувано22.02.01 15:12



... ме впечатли повече от Матрицата. Някой от вас гледа ли този филм? Имам една молба - тъй като не мога да намеря никъде критика, или поне мнение по филма, да ми кажете (ако знаете) накъде вървят нещата спрямо Клетката. Имам усещането, че ще бъде силно оплют :-)
Аз също отидох да го гледам, пълен с предубеждения, но изненадата беше голяма и много приятна.



chips of plutonium are twinkling in every lung


Тема Re: Клетката...нови [re: armydreamer]  
Автор NlKlTA (член)
Публикувано22.02.01 17:04



Ами ще е оплют, защото си заслужава. На мене ми се стори страшно тъп.

А да кажеш че "Клетката" е по-хубав от "Матрицата" си е чистo богохулство!

N.



Тема Re: Клетката...нови [re: armydreamer]  
Автор t.s. (новак)
Публикувано22.02.01 17:11



Имах шанса да го гледам преди месец-два на DivX. Много добро качество но без субтитри (пфу). Не успех да хвана част от диалозите - английският ми доста издиша. Обаче останах доста впечатлен. Идеята, макар и не толкова оригинала (поне за мене де) беше пресъздадена изключително ефектно.
Хм... някак си ми се струва, че The Matrix стигаше по-надалече.
Аз лично не бих го оплюл - заслужава си гледането.



Тема Re: Клетката...нови [re: NlKlTA]  
Автор flar (минаващ)
Публикувано22.02.01 18:18



м аз пък не виждам какво толкова го боготворите матрицата - хубав филм, но нищо повече...



Тема Re: Клетката...нови [re: NlKlTA]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано22.02.01 18:46



Не бих казал, че Клетката е тъп - вярно е, че имаше много слаби моменти (първите двайсетина минути например), но всичко останало беше чудесно. Ефектите бяха премерени, никъде не се натрапваха и не те оставяха с впечатлението, че не гледаш нещо повече от шоу. Играта със символиката беше много добра, да не говорим за животните, всяко от които беше на мястото си. Като цяло - истинска красота.
Сетих се за още един минус - краят ми се струваше набързо скалъпен, а и можеха да дадат повече обяснения поп ефекта на реверсията върху съзнанието на психолога и шизофреника.
Аз останах без думи след прожекцията...
А, Матрицата - не впечатлява много; има глупав край; какво каза флар - хубав филм, но само толкова.

chips of plutonium are twinkling in every lung


Тема Внимавайте...нови [re: armydreamer]  
Автор Goa (черна овца)
Публикувано23.02.01 09:51



рискувате да бъдете сръфани барабар с дрехите и пребити до смърт с бастун.
Аз, дето бях толкова впечатлен от Матрицата и замалко щях да го сложа сред първата си петица от филми, бях прегазен като жаба в коловоза на коларски път, та на вас направо не ми се мисли какво може да ви се случи.



Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея.

Тема Re: Клетката...нови [re: Goa]  
Авторhexadezimal (Нерегистриран)
Публикувано23.02.01 21:17



Да бе, да! А аз какво да кажа като при нас ще дойде сигурно чак след месец! Да не мислите че ми е много гот да "прелиствам" постинги за и против и да ви чета как си спорите, а аз-последна дупка на кавала!
Абе рама, чак по-готино и от Матрицата!? Ега ти как ме заинтересува само!



Тема Re: Клетката...нови [re: hexadezimal]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано24.02.01 00:07



Ами, аз го харесах повече от Матрицата. Имаше нещо много въздействащо в Клетката. Самата картина говореше достатъчно и дори да нямаше никаква оссновна идея и никакъв смисъл, пак щеше да е хубаво.
Матрицата е чудесен филм с много добра идея, която обаче е толкова експлоатирана и така прави филма в поредната демонстрация на това докъде е стигнало нивото на специалните ефекти в киното. Не казвам, че Клетката не е нещо подобно и, че е нещо уникално - просто филмът е толкова красив...
Сега като се замисля, Матрицата май не ми е и в топ 10...

not tonight, Josephine. So strange, victory - 1200 spires, the only sound: Moscow burning.


Тема Re: Внимавайте...нови [re: Goa]  
АвторF1 (Нерегистриран)
Публикувано24.02.01 15:17



Просто нямам думи. Някой който е гледал Матрицата и да не я хареса / не че няма такива, но те не са фенове на SF и киното /. Честно да си призная още не съм гладал Клетката, но много трудно ще измести Матрицата от челното място в моята лична класация. Ще поживеем и ще видим. Но до тогава Матрицата е номер 1.



Тема Re: Внимавайте...нови [re: F1]  
Автор Pulsar ()
Публикувано24.02.01 15:21



И аз сам на същото мнение!!!

Pulsar



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.