Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:38 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Re: Абе ще взема да ги дочета тези Дюни...нови [re: Lazy]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано24.02.01 23:21



Ти си един от малкото хора, харесали Месията - това е супер. Повечето не оценяват книгата и не виждат в нея нищо друго освен един много ( в сравнение с Дюн) кратък роман, описващ само разни интриги...
Третата книга е... третата най-добра според мен. След Еретиците и Бог Императора.
И аз сега свършвам с Виндж и се захващам с Дик, така че ще има за какво да говорим



Ashes to ashes, funk to funky, we know Major Tom's a junkie

Тема Re: Абе ще взема да ги дочета тези Дюни...нови [re: armydreamer]  
Автор Lazy (безделник)
Публикувано24.02.01 23:35



Още не съм чел нищо от Вънър Виндж, но скоро ще го захващам, защото чух страхотни неща. Я кажи какво прочете от него и какви са ти отзивите?



Тема Re: Винджнови [re: Lazy]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано24.02.01 23:45



Сега (всъщност от около три месеца) чета A Deepness In the Sky. Доколкото знам това е последното Хюго засега, и книгата напълно си заслужава наградата. Виндж е изненадващо добър - много сериозен и задълбочен, интересен. На български излезе Fire Upon the Deep, което е продължение на книгата, която дочитам.
Иначе Deepness е роман за първия контакт, за отношенията между две коренноразлични човешки общества, представители на които са принудени да живеят заедно дълги години. много, много силна книга.
Препоръчвам Виндж на всеки. Хората с тази фамилия са доста добри



Ashes to ashes, funk to funky, we know Major Tom's a junkie

Тема Re: Винджнови [re: armydreamer]  
Автор Lazy (безделник)
Публикувано24.02.01 23:50



О, знам. Джоан ме потресе със Снежната кралица, една от любимите ми книги е... А да си чел или чувал нещо за Лятната кралица, продължението?



Тема Re: Винджнови [re: Lazy]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано24.02.01 23:55



Снежната кралица е една от любимите ми книги. Както и Псион.
Знам, че между Зимната и Лятната кралица има още една книга, a миналата година излезе и четвъртата - Tangled Up In Blue.
Лятната кралица е с много добри отзиви - била много по-задълбочена и единствения проблем бил това, че е много обемна книга. Дано някога я преведат, защото не мога да я намеря :-(((

Ashes to ashes, funk to funky, we know Major Tom's a junkie


Тема Re: Брута.нови [re: Goa]  
Автор HellenМодератор (ентусиаст)
Публикувано26.02.01 12:43



Не се появява, но се позовават нееднократно на него в Carpe Jugulum.

Hellen



Тема Всъщност обратното.нови [re: armydreamer]  
Автор HellenМодератор (ентусиаст)
Публикувано26.02.01 13:24



"Fire Upon the Deep" излиза първа и въпреки че е поставена във времето десетнина хиляди години *след* "A Deepness In the Sky", е добре да се чете първа, защото иначе читателят научава отговора на основната дилема от "Fire Upon the Deep". Което разваля усещането от книгата.

BTW, съжалявам да го кажа, но преводът на "Fire Upon the Deep" следва да се категоризира към "съкратените ревизирани издания", които българските издатели си позволяват понякога да пускат на пазара.

Hellen



Тема Вторите пет тома...нови [re: PoMaHTuKa]  
Автор Goa (тъпа черна овца)
Публикувано26.02.01 13:45



на Мисия Земя ги има в книжната борса, появяват се и на панаирите на книгата, и то на ниски цени.
Може да ги има и по някои сергии за стари книги на Славейков.

Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея.


Тема Re: Любими герои от книги ... !?нови [re: PoMaHTuKa]  
Автор Goa (тъпа черна овца)
Публикувано26.02.01 13:57



Виж отговора на другия си постинг.

Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея.


Тема Re: Всъщност обратното.нови [re: Hellen]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано26.02.01 14:01



Аз затова съм твърдо решен да не чета българското издание на Огъня, та ако ще и никога да не прочета книгата. Като чета A Deepness и като гледам как е разработил идеите си, си представям каква ще е представата, която ще добия от превода...
Знаех си аз, че предисторията за Pham Nuwen трябва да се чете като продължение, ама какво да се прави :-)
Паяците появяват ли се в A Fire Upon the Deep?

Ashes to ashes, funk to funky, we know Major Tom's a junkie



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.