Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:45 21.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Philip K. Dick Award Nominations  
Автор Lazy (стар клубар)
Публикувано15.01.01 09:57



Saturday 13 January 2001 (Locus Magazine)

Philip K. Dick Award Nominations
The judges of the 2000 Philip K. Dick Award and the Philadelphia SF Society have announced the nominees for this year's award:

-The Bridge, Janine Ellen Young (Warner Aspect)
-Broken Time, Maggie Thomas (Roc)
-Call From a Distant Shore, Stephen L. Burns (Roc)
-Evolution's Darling, Scott Westerfeld (Four Walls Eight Windows)
-Midnight Robber, Nalo Hopkinson (Warner Aspect)
-Only Forward, Michael Marshall Smith (Bantam)

First prize and any special citations will be announced on April 13, 2001 at Norwescon 24 at the Doubletree Seattle Airport Hotel, SeaTac, Washington.

The Philip K. Dick Award is presented annually for distinguished science fiction published in paperback original form in the United States. The award is sponsored by the Philadelphia Science Fiction Society and the award ceremony is sponsored by the NorthWest Science Fiction Society. The 2000 judges were Don D’Ammassa, Tanya Huff, Len Hatfield, Alis Rasmussen (chair), and Steve Swiniarski. Award administrators are David G. Hartwell and Gordon Van Gelder.


Редактирано от Lazy на 15.01.01 10:35.



Тема Previous Philip K. Dick Award winners нови [re: Lazy]  
Автор Lazy (стар клубар)
Публикувано15.01.01 10:01



Philip K. Dick Awards Winners


2000
winner: Vacuum Diagrams, Stephen Baxter

1999
winner: 253: The Print Remix, Geoff Ryman

1998
winner: The Troika, Stepan Chapman

1997
winner: The Time Ships, Stephen Baxter

1996
winner: Headcrash, Bruce Bethke

1995
winner: Mysterium, Robert Charles Wilson

1994
winner (tie): Growing Up Weightless, John M. Ford
winner (tie): Elvissey, Jack Womack

1993
winner: Through the Heart, Richard Grant

1992
winner: King of Morning, Queen of Day, Ian McDonald

1991
winner: Points of Departure, Pat Murphy

1990
winner: Subterranean Gallery, Richard Paul Russo

1989
winner (tie): Wetware, Rudy Rucker
winner (tie): 400 Billion Stars, Paul J. McAuley

1988
winner: Strange Toys, Patricia Geary

1987
winner: Homunculus, James P. Blaylock

1986
winner: Dinner at Deviant's Palace, Tim Powers

1985
winner: Neuromancer, William Gibson

1984
winner: The Anubis Gates, Tim Powers

1983
winner: Software, Rudy Rucker



Редактирано от Lazy на 15.01.01 10:03.



Тема Кратък коментарнови [re: Lazy]  
Автор Goa (пристрастен)
Публикувано15.01.01 12:13



Това за мен е една от най-ценните награди във фантастиката, защото е насочена към бъдещето на жанра. Неслучайно първото наградено киберпънк-произведение е с тази награда - Софтуер на Ръкър. Освен това има много стойностни творби, които не са така популярни като тия, дето масово се четат, но много често са далеч по-добри.

А Дарендорф е отчайващо далече от истината...


Тема Отг: Кратък коментарнови [re: Goa]  
Автор armydreamer (новак)
Публикувано15.01.01 13:57



Важна награда, наистина.
Наградените са все писатели, които не са сред най-известните, но в много отношения ги надминават. Ричард Пол Русо е такъв писател.
Е, първата книга, взела тази награда можеше и да е друга, но не всичко е идеално :-)))

What's so amazing about really deep thoughts?


Тема armydreamer,нови [re: armydreamer]  
Автор Lazy (стар клубар)
Публикувано15.01.01 15:40



poniakoga imam chuvstvoto, che pishesh niakoi postingi specialno, za da me draznish.
Az namiram "Software" za mnogo silna kniga. Chel li si ia? Kakvo ne haresvash v neia?
I drugata chast ot izkazvaneto ti ne e precizna - naistina, v momenta na poluchavane na nagradite povecheto avtori ne sa izvestni, no niakoi ot tiah sled tova stavat dosta izvestni. Napr. Tim Powers, za kogoto govorihme veche (ne sum zabravil da ti izpratia "The Anubis Gates", prosto toi mi e na domashnia komputer, a az se doseshtam za nego vse kato sum na rabota:-))

A niakoi stavat prekomerno izvestni - naprimer Gibson, edin ot trimata nai-golemi prez poslednite 20 godini, zaedno sus Simmons i Card...

Редактирано от Lazy на 15.01.01 15:49.



Тема Lazy, нови [re: Lazy]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано17.01.01 15:46



Не пиша с цел да те дразня. За да дразня някого, трябва да имам доста информация за него. За теб знам само, че харесваш Хайнлайн и Дик, сега разбирам и за Ръкър.
Това, което казах за Software беше, че можеше и друга да е първата книга, взела тази награда. Имам тази книга, чел съм я и не мога да кажа, че е слаба. Имах предвид друго - поне 15 са книгите, написани през 1982 година (мисля, че тогава беше писана), които са по-добри от нея. Software не е забележителна книга - тук вече може да се говори за това кой е стилист и кой - не. Ръкър е от вторите. Честно казано, когато разбрах, че е носител на Филип Дик за тази книга, се учудих много. А сега се радвам, че не съм единствения, който я е чел.
Пак казвам - книгата ми хареса. След нея прочетох Inner Eclipse на Ричард Пол Русо и Software ми се видя толкова странна... Затова не съм си правил труда да събера и прочета продълженията.
Другата част от постинга ми беше казана не с ирония (както може би си разбрал), а със съжаление. Не може един Гибсън и един Пауърс да са пример за всички. Останалите са наистина далеч както от списъците на бестселърите, така и от класациите за популярност. Уилсън, например, едва сега става що-годе известен. Исках да кажа, че Филип Дик е повече underground награда, отколкото такава, която се дава на големи писатели.
Още едно изяснение: когато писах онези неща за Рейнджърите, също не знаех, че си му фен :-)
П.С. Не се безпокой за Тим, когато го пратиш :-)

What's so amazing about really deep thoughts?



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.