Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ?Продължения?  
АвторHidon_anon (Нерегистриран)
Публикувано14.01.01 18:13



Напоследък излизат продължения на велики книги - Фондацията и Дюна. Прочетох "Стархът на Фондацията" от Бенфорд и сънувах кошмари цял месец. Сега излезе "Фондацията и хаосът" от Брин. Направо ме е страх да си я купя и да я прочета. Едно (не)предубедено мнение по въпроса ще ми спести душевни терзания. Та като отворих дума за това - ами "Дюна: Родът Атрейдес" струва ли си? Не знам дали някой не е писал вече за това, ама известно време бях offline...
И все пак... Много съмнително ми се струва - Франк Хърбърт вече не е между живите и синът му продължава сагата... Бизнес да става.



Тема Хидон!нови [re: Hidon_anon]  
Автор Goa (пристрастен)
Публикувано15.01.01 11:58



Къде се загуби бе, човек! Здрасти :)))
Сега ще ти кажа аз какво съм чувал за тия продължения (не съм ги още чел). За Страхът на Фондацията чух, че била слаба, а за Фондацията и Хаосът - че е добра. За продължението на Дюна - че не е лошо, т.е. чете се. Прочети ги да видим какво ще кажеш :) Аз също ще ги прочета, разбира се.

А Дарендорф е отчайващо далече от истината...


Тема НЕ!нови [re: Hidon_anon]  
Автор armydreamer (новак)
Публикувано15.01.01 14:07



Няма смисъл да си губиш времето. За новия роман за Дюн мога да кажа само няколко неща: На български е преведена само част от книгата, но това е най-малкият проблем. Лошото е, че в Династия Атреидес има неща от рода на не-кораби и не-стаи, КОИТО ИКСИАНЦИТЕ ИЗРАБОТВАТ ПО ПОРЪЧКА НА БОГ ИМПЕРАТОРА!!!!!!!!!
Ето това е написала крушата, която е паднала много далече от дървото. Да не говорим за описанията на дядото на Пол, барон Харконен.
На ниво шоу, книгата няма съперници. Има шансове да бие Джордан.

What's so amazing about really deep thoughts?


Тема Отг: Хидон!нови [re: Goa]  
АвторHidon_anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 17:14



И аз се радвам че отново съм с вас, и както гледам клуба се е разраснал. Супер! Значи Брин се е представил по-добре от Бенфорд? Ще я прочета тогава.



Тема Отг: НЕ!нови [re: armydreamer]  
АвторHidon_anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 17:19



Благодаря за информацията. Спести ми 10 лв. и много мъка докато преглътна тези 500 страници. Задължен съм ти! От тази работа вонеше - нещо като семеен бизнес, и то с Дюна! Пфу...



Тема Е, де,нови [re: Hidon_anon]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано15.01.01 17:31



стига сега! Тая книга се взима и толкоз. Аз вече го направих, дадох я да се чете и ми я върнаха доволни. Какво по-голямо удовлетворение от това.

А Дарендорф е отчайващо далече от истината...


Тема Отг: Е, де,нови [re: Goa]  
АвторHidon_anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 18:02



Е аз сега на кой да вярвам? Единия вика боклук, другия - купи я. Май ще трябва още мнения по въпроса. Goa, гадното според мен, макар да се повтарям, е че изведнъж сина на Франк Хърбърт излиза с нова трилогия за Дюна! Ами как да имаш вяра - то стана като в Северна Корея - сина на вожда наследи вожда и после имаме комунизъм.



Тема Отг: Е, де,нови [re: Hidon_anon]  
Автор Mandor (непознат )
Публикувано16.01.01 19:04



Е аз сега на кой да вярвам?

Ами на никого. Ако имаш възможност, вземи я, прочети я и си кажи и ти мнението. Моето впечатление съвпада с това на Goa - чете се. Малко е по-повърхностна, но - чете се.



Тема То се е видяло...нови [re: Mandor]  
АвторHidon_anon (Нерегистриран)
Публикувано16.01.01 19:16



че няма да мина метър, ама много се разочаровах от продължението на Фондацията и се надявах да се предпазя от друг такъв случай, с ваша помощ. Но какво да се прави - колкото хора, толкова и мнения, че понякога и повече.



Тема Отг: То се е видяло...нови [re: Hidon_anon]  
Автор armydreamer (член)
Публикувано17.01.01 13:59



Тя, че книгата се чете - чете се. Само за това е написана - да се купи и прочете. Друг е въпросът какво има за четене в нея и има ли смисъл да се чете, една предистория, която на моменти прилича на чиста подигравка с оригинала. Перспективата за останалите две книги е историята да се превърне в нещо, достойно да бъде филмирано от латиноамериканска телевизия.
Това нещо е писано само за пари и единствения плюс за Хърбърт-син е, че поне е запазил имената на героите непроменени. Вече се съмнявам в твърдението, че тази трилогия най-малкото ще увеличи интереса към книгите на Хърбърт. Предпочитам това да го направи филмът, който пуснаха през декември. За него знам, че е на ниво...


What's so amazing about really deep thoughts?



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.