Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:59 08.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Хубаво ми е ...нови [re: Hellen]  
Авторdreamer_anon (Нерегистриран)
Публикувано13.01.01 02:09



... само като чуя нещо такова.

<Защото ако човек има *свободата* да се развива по свой избор и има *морала* да не нарушава свободата на останалите хора, докато го прави, това си е до голяма степен идеалното състояние на нещата.>

Как ли ще се почувствам ако можех да поживея на подобно място?





Тема Бразилия?:)нови [re: e-de]  
Автор MarvinN (новак)
Публикувано14.01.01 00:31



Какво ще кажете за обществото във филма Бразилия? Не бих го нарекъл идеално в никакъв случай , но сигурно и то си има своите предимства :)



Тема Отг: За идеалния обществен стройнови [re: Lazy]  
Автор FonManiac (член)
Публикувано14.01.01 18:20



Mnooogo mnenia, ne moga gi izchete :). Zatova moge da se pripokria s njakoi, no vse pak eto kakvo mislja as:
Idealen stroi njama, zashtoto tova bi oznachavalo zastoi. Ako horata sprat da se promenjat - duhovno, fizicheski, to togava e vazmogno da se postigne njakakuv nai-dobar stroi za dadenata stepen na razvitie. Obache nevazmogno e pri postojannoto razvitie na chovechestvoto da ima idealen stroi.



Тема Анджъкнови [re: FonManiac]  
Автор Goa (пристрастен)
Публикувано15.01.01 12:01



"Съвършенството умря, да живее усъвършенстването."
Щастието е в това да гониш щастието.

А Дарендорф е отчайващо далече от истината...


Тема "обществен" стройнови [re: dreamer_anon]  
Автор Hellen (член)
Публикувано15.01.01 12:22



То тогава няма да имаме *обществен* строй, dreamer. Смисълът на общото социално устройство е именно в това да намери компромиса между твоята свобода и свободата на останалите хора. И най-близо до идеала ще бъде този, който поставя минимални ограничения от двете страни.

Hellen



Тема Отг: "обществен" стройнови [re: Hellen]  
Авторdreamer_anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 23:46



Съвършено вярно. Това е и моята идея макар че не се доизказах и наблегнах на частта с правата.



Тема Отг: За идеалния обществен стройнови [re: Lazy]  
Автор NUT (пристрастен)
Публикувано16.01.01 21:28



nima idealno...nito savarshenno...
ima realno, dori i da e 0va zona...



Тема Отг: За идеалния обществен стройнови [re: NUT]  
Автор Goa (старо куче)
Публикувано17.01.01 10:33



Нулева зона е страхотна книга, предупреждаваща ни докъде може да ни докарат структури като Интернет.

Изказаните мисли са като малко по-бистра струйка в мътната река на общата мисъл...


Тема Отг: За мненията...нови [re: Goa]  
Автор Malcolm (минаващ)
Публикувано17.01.01 13:13



"...докъде може да ни докарат структури като Интернет."
Не е сега момента, защото нямам време, нито е мястото, но ще дръпна една взразителна реч... Ще бъде обидна, така че тези които се познаят, да се обидят, това е целта на този отговор...

ПИСНА МИ да слушам за Интернет от хората. Омръзна ми да ми обясняват каква заплаха Е или ЩЕ или МОЖЕ ДА стане Интернет. До гуша ми дойде да ходя в Софийския клуб, и да слушам хора които не разбират бъкел от мрежи да обсъждат сайта на клуба примерно...

Добре, хаиде да ми обясниш с ТРИ изчистени изречения, "докъде може да ни докарат структури като Интернет", без да ползваш аргументи от рода на "прочети еди-коя-си-книга-там-е-обяснено". Искам ти да ми обясниш. А, кажи дали има и пристрастяване към интернет, и въбоще, май тия дето сърфират по цяла нощ са виновни за геноцида през Втората световна, нали ? Абе като се замисля, имаше един в IRC, дето обясняваше, ще той бил виновен за потопа...

* Origin: Мой адрес не дом, не улица, мой адрес 2:35/13.137


Тема Що за странностинови [re: Malcolm]  
Автор Lazy (стар клубар)
Публикувано17.01.01 13:40



Малкъм, мен пък ми писна да виждам тук неддобмислени изказвания.
Аз знам например всичко за мрежите откъм техническата им част. Но това нищо не значи - чувствам се неподготвен откъм философската страна на въпроса - въпроса как Интернет ще повлияе върху бъдещето на човешката цивилизация няма нищо общо с техническите детайли. Та след време Интернет може да има съвсем различна структура, сегашните протоколи да са нещо архаично, важно е тук същността на Мрежата, независимо от конкретната реализация в момента. Така че не спекулирай с познанията си, демонстрирайки в същото време, че не можеш да видиш прости неща.

А това, че хора, които не разбират от Мрежи, обсъждат клубния сайт, направо ме разби. Та какво им пречи? Знаеш много добре, че един сайт, дори страшно хубав, може да се направи от човек, който бъкел не разбира от Мрежи. Хората така и правят. Важно е съдържанието на сайта. А иначе - човек може даже и да не знае HTML, и пак да направи хубав сайт с някоя юзерска програма. А човек може да програмира на сума ти много езици, и да не знае нищо за структурата на Интернет.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.