Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:46 21.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Artificial Inteligence  
Автор Demercel (непознат )
Публикувано11.01.01 10:51



Po4wa da se gowori mnogo za skoroshno suzdawane na izkustwen intelekt (ne blondinka s peruka de).
Dnes w njakakaw dneshen westnik pishe, 4e njakakaw belgiiski u4en kazal, 4e do njakolko godini shte budem swideteli na iskustwen intelekt, mnogo po-mogusht ot 4oweshkija. Waprosat e ne dali shte mojem da go naprawim - nai werojatno shte imame wuzmojnost da go suzdadem w ramkite na nashia jivot - po skoro waprosa e dali trjabwa da go suzdadem, zashtoto wednaj pusnat ot butikata, duhat ne moje da bude warnat obratno...
Kak mislite - kakwi sa pljusowete i minusite na edin "silen" po terminologijata na njakoi bulgarski spec. izkustwen intelekt



Тема ами екстра братченови [re: Demercel]  
Автор Члeн1 (ветеран)
Публикувано11.01.01 10:57



купувам си значи един такъв изкуствен интелект и го пращам да ми оди на лекцийте ,докато аз у нас примерно си джиткам на Старуорс

П С за Димерсела - и въпреки всичко смятам че оная путка в кафето не беше за изхвърляне

Аз само си минавам!


Тема Отг: ами екстра братченови [re: Члeн1]  
Автор e-de (минаващ)
Публикувано11.01.01 11:02



zdrasti,
abe, ti ako imash II, vmesto da mu gubish vremeto vav VUZ-a, shto ne kupish oshte edin computer i da si spretnesh mrejova game?

pak kato dodi sesiata - prashtash II-to na izpit i gotovo?



Тема Отг: Artificial Inteligenceнови [re: Demercel]  
Автор e-de (минаващ)
Публикувано11.01.01 11:07



ama v koi vestnik go chete tova?
a datata viarna li beshe?

ako karash po definiciata na Turing mojesh da si spokoen, skoro niama da ima II.

a dali triabva da si pravim II - mi da, takmo shte ni e po-lesno posle, kogato sreshnem drugi, estestveni, intelekti v galaktikata.



Тема Отг: ами екстра братченови [re: e-de]  
Автор Члeн1 (ветеран)
Публикувано11.01.01 11:11



Охоооо
да бе и само да ме бие нонстоп нали ?
пък и предпочитам да си взема ИИ от втори вид /блондинка/ да ми прави компания у нас

а пък ИИ нека бъде редовен ученик , нема да се излагаме сега:)))))

Аз само си минавам!


Тема Отг: Artificial Inteligenceнови [re: e-de]  
Автор Demercel (непознат )
Публикувано11.01.01 11:15



Ami 4uch go po radioto... Dnes. Mai e w "Standart"
Ina4e ne go 4uch cjaloto - oba4e ako gledash Discovery chanell - to tam dawat edno film4e za edin, koito kazwa "Srawnjawat me s dr. Frankenstein. Az rabotja po II. Problema ne e kratkosro4en nito srednosor4en, a dulgosro4en - shte se sbluskame s neshto po-inteligentno ot nas"



Тема blondinkite..../of-topik/нови [re: Члeн1]  
Автор pironSKl (непознат )
Публикувано11.01.01 11:58



sa II ot treti vid :PPP

Окачих СКИте на пирона...


Тема Отг: Artificial Inteligenceнови [re: Demercel]  
Автор Hellen (член)
Публикувано11.01.01 13:58



Хе-хе-хе!... Кой друг освен Ето Демерцел може да повдигне тоя въпрос?...

Това, което си прочел, е само вестникарска клюка, естествено. Няма твърда граница (нито логически, нито филосифски) между високо организиран компютър и изкуствен интелект. В този смисъл бих искала да коригирам информацията на Е-де. Всъщност вече има програми, които издържат успешно теста на Тюринг. Преди няколко години пуснаха една такава в една от нюз-групите за изкуствен интелект. Казваше се "Марк Чейни", което само по себе си е подозрително, защото най-известния алгоритъм за "естествена" реч използва алгоритъма "веригата на Марков" ("Markov's chain").

Единственото подозрение, което останалите участници в разговора имали, било "абе ти как можеш да пишеш толкова бързо на клавиатурата?"

В този смисъл не смятам, че изкуственият интелект ще се появи за една нощ, както обикновено се описва в антиутопиите и ще ни нападне като някаква Годзила. По-скоро компютрите ще стават все по-гъвкави и самостоятелни *постепенно*.

Hellen
==
"Wisdom must be gathered, it cannot be given" -- Зен, отговаряйки на теста на Тюринг, към Ейвън, "Blake's 7"



Тема Отг: Artificial Inteligenceнови [re: Hellen]  
Автор altair4 (новак)
Публикувано11.01.01 14:02



Хелън, този Марк Чейни има ли го като java версия или нещо такова, в смисъл съществува ли на страница?
Не бях чувал досега бот да е издържал теста на Тюринг



Тема Отг: Artificial Inteligenceнови [re: Hellen]  
Автор e-de (минаващ)
Публикувано11.01.01 15:19



kogato si govorim za bot-ove kakvo imate predvid?
ako stava vapros za dosadite ot iRC - mi to na niakoi kanali nivoto beshe takova, che bot-ovete biaha nai-interesnite sabesednici
;-)
a e izvestno che povecheto takiva programi se pishat ot skuchnovati i vechno sarditi sysop-i.

shte reche - vreme e da se izmisli neshto po-dobro ot testa na Turing?

obache az imam useshtaneto che autora na posta imashe druga ideia za obsajdane - dali triabva izobshto da se zanimavame s II? ne e li tvarde opasno?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.