Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:15 02.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Комар- Лоис Макмастър Бюджолд  
АвторКоруин_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано10.01.01 08:25



Моля, кажете нещо за книгата! От кой период от живота на Майлс е? Заслужава ли си да се вземе?
Предварително благодаря!



Тема Отг: Комар- Лоис Макмастър Бюджолднови [re: Коруин_anon_anon]  
Автор Mandor (непознат )
Публикувано10.01.01 13:28



Незабавно след "Memory" (преведен като "Императорската гвардия").



Тема :)нови [re: Коруин_anon_anon]  
Автор Aidaho (непознат )
Публикувано10.01.01 13:47



Skachai smelo!



Тема Отг: Комарнови [re: Коруин_anon_anon]  
Автор Hellen (член)
Публикувано10.01.01 14:16



Книгата изключително ми хареса. Ако преводът е добър, и ако харесваш "технологизирана" фантастика, ще ти хареса и на тебе. Доближава се най-вече (като дух) до "Игрите на Вор", струва ми се.

Действието се развива основно на Комар, естествено; Майлс е там в ролята си на имперски одитор, за да разследва престъпление, което не може да бъде огласено шумно, заради предстоящата свтба на Император Грегор с комаранка.

Има доста детайли по това как функционират топлинните преходи, което ме зарадва, защото досега Бюджолд го караше малко "на магия", що се отнася до придвижването с надсветлинна скорост из галактиката.

...Придава съвсем ново и неочаквано значение на термина "техническа революция"...

Hellen

Редактирано от Hellen на 10.01.01 14:18.



Тема Отг: Комарнови [re: Hellen]  
АвторКоруин_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано10.01.01 14:25



Майлс ми е един от любимите персонажи. Надявах се, тази книга да е продължение на последната издадена у нас - "Императорската гвардия", защото с това непоследователно превеждане се разваля удоволствието от поредицата.

Обичам очакването, което идва, когато държиш в ръцете си нова книга и знаеш, че е супер и още не си я чел!





Тема Отг: Комар и след това...нови [re: Коруин_anon_anon]  
Автор Hellen (член)
Публикувано10.01.01 15:23



Ако отнякъде ти попадне "Memory" ("Императорската гвардия") в оригинал, Коруин, ти препоръчвам да я прочетеш. Разликата с превода е от земята до небето (и петдесетина страници).

А непосредствено след "Комар" логически следва "Гражданска кампания". Това е най-новата книга на Бюджолд, която е към два пъти по-голяма по обем от досегашните, но въпреки това ми се струва, че е кратичка за събитията, която тя се е опитала да вмести вътре. И тя се чете на един дъх.

Hellen



Тема Отг: Комар и след това...нови [re: Hellen]  
АвторКоруин_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано10.01.01 23:40



Елена, ти ми даваш много Надежда!
Мерси за инфото! Аз ще се разровя и из руските сайтове за нещо поне на руски!



Тема Отг: Комар нови [re: Hellen]  
Автор Rykspin (непознат )
Публикувано11.01.01 08:43



Ne sym chela nishto na Bujold predi tova ,no mi stana interesno,zashtoto tuk dosta chesto se govori za nego i si vzeh 'Komar'...
Misleh ,che nqma vryzka s predishnite ili sgreshih...?!
Trqbva li pyrvo da si potyrsq tazi 'Imperatorska gvardiq'?:)




Тема Лоис Макмастър Бюджолд - fantastika za tulpataнови [re: Коруин_anon_anon]  
Автор pironSKl (непознат )
Публикувано11.01.01 11:02



~eti, narode! Puk ne zabrqvai i l\bovnite romani, i kriminalencata, i ostanaloto `etivo za tulpite (to mai i Prat`et e stanalo takova)



Окачих СКИте на пирона...

Тема ...нея...нови [re: Rykspin]  
Автор Hellen (член)
Публикувано11.01.01 13:23



...а не "него", Rykspin. Лоис Макмастър Бюджолд е писателка.

"Комар" би могла, естествено, да се чете сама за себе си, но е логически свързана с предишната - "Memory" ("Императорската гвардия"). А *следващата* в логическата трилогия книга е "Гражданска кампания".

Въпреки че ако тепърва почваш да четеш Бюджолд, аз бих ти препоръчала "За честта на Вор" ("Shards of honour"). (Преди няколко дена Венко, струва ми се, попита за книгите, издавани на български. Влез в темата му и ще видиш хронологичната последователност на заглавията.)

Hellen




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.