Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 15.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: karasko_anon]  
Автор flar (минаващ)
Публикувано28.01.01 23:46



яаааа караско :-)



Тема Re: Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: flar]  
Автор karasko (stranger )
Публикувано29.01.01 17:38



???
flar, tova vyzklicanie pyk kakvo znacheshe?? ;)))



Тема Re: Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: karasko]  
Автор flar (минаващ)
Публикувано29.01.01 22:04



хех... ами нищо... взе да става същински анкх-морпорк тук... :-)



Тема Re: Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: flar]  
Авторkarasko (Нерегистриран)
Публикувано30.01.01 15:17



flar ;))


che losho li e? ;))))

Otgovor: losho nema ;))



Тема Re: Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: karasko]  
АвторPAKAZ (Нерегистриран)
Публикувано31.01.01 16:24



Mi tupichuk vupros po princip ama q glei kvo e povlqkul po sebe si:))lichno za men knigite sa nachin da obshtuvam s DOSTA po -inteligentni hora ot tezi koito shtukat naokolo:))ne che tam nqma plqva ama s techenie na vremeto se nauchavash da otsqvash.prosto az za mene si sum priel che nikoga nqma da stana MOZUK :)) kakto povecheto ot tiq det sa pisali po nagore ama tva ne mi prechi da si kontaktuvam po nqkukuv nachin s edni umni hora i koi znae da ponaucha i az neshto moje bi .I vse pak predpochitam da si kontaktuvam s chovek koito e poprochel neshto otkolkoto s MASATA TV-misleshti .i pak s vruzka s po gore pisanoto :))po dobre da ne se kefi na r.chandlur.



Тема Re: Не, не и не...нови [re: basstoon]  
Авторkarasko (Нерегистриран)
Публикувано31.01.01 19:13



Hmm, izvinjavai, ama az ne moga da razbera v kraja na kraishtata spored teb hubavo li e da se chetat knigi,, ili ne???
Ili moje bi da se chetat, no da ne se vjivjah mnogo?????



Тема Смисъла според мен...нови [re: karasko]  
Автор basstoon (минаващ)
Публикувано31.01.01 20:10



Повдигайки тази тема, аз не исках да дам отговори. Просто исках да споделя с вас някои идеи. Обучението на един човек, продължава през целия му живот. Проблема е че понякога знанието на което стъпваме не е истинско. Например математиката се основава на няколко аксиоми, като целта е всичко да се докаже въз основа на тях. (Дали е така е отделен въпрос.) Всичките ни знания обаче по никакъв начин не могат да се преразгледат наведнъж. Представете си че сте прочели книга. Разбрали сте "истината" която проповядва книгата само наполовина (за чистота на примера приемаме че това е една много умна книга). Ако никога не прочетете пак книгата вие може никога да не разберете че не сте разбрали всичко. Или че изобщо не сте разбрали. И това е едно знание което си седи във вас, вие смело стъпвате на него като на стара и проверена истина...
Проблем е че количеството книги като че ли има връзка, но тя е индивидуална за всеки читател. В българсия език има такъв израз - "начетен". Мисля че идва точно от "много прочетени книги". Или много препрочетени... Може би "човек който много чете" (по принцип).
Та въпроса го зададах за да разбера дали и вие се притеснявате дали това което знаете е вярно, дали продължавате да си задавате въпроси от стари книги и дали сте решили че вече сте достатъчно умни за да се съмнявате в собствените си думи...



Тема Re: Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: karasko]  
Автор flar (минаващ)
Публикувано31.01.01 20:41



хаха... правилно...



Тема Re: Смисъла според мен...нови [re: basstoon]  
Авторkarasko (Нерегистриран)
Публикувано31.01.01 21:33



Hmmm ;)))

Dobre, haresa mi nachina na mislene. Obache! Suglasen sum che dali si razbral edna kniga e mnogo otnositelno, i ako ne ja preprochetesh, moje da si ostanesh s njakakvo vpechatlenie i "znanie" ot tazi kniga, koeto pogreshno ti se e nasadilo v glavata, vsledstvie na fakta che v momenta v koito si go chel, neshto e otvlichalo vnimanieto ti, i ti ne si shvanal smisula.... Da de, samo che koi kazva che tozi smisul e "pravilen" , a onzi ne e? ;) To kato si pomislish ne e li syshtoto i s informacijata kojato poluchavash po radioto, neshtat koito ti kazvat roditelite, i t.n., i t.n.???

Smisula ot cheteneto na knigi spored men, e v tova imenno kato prochetesjh neshto, ne to da ti "dade" njakakvio znanija, a da te nakara po njakakayv nachin da sednesh i da porazsyjdavash vurhu materijata za kojato se otnasja. Zashtot v kraja na kraishtata spored men nali tova e smisula da imash razum v glavata si - da go izpolzvash. Vseki interpretira neshtata po svoi nachin, v zavisimost ot lichnoto si vijdane i lichnija si interes. Ta spored men ne e tolkova fatalno dali shte preprochetesh njakoja kniga. Ako da - togava moje bi samo pechelish, zashtot mojesh da otkriesh nova temna za razmisul, ako li ne - togava moje bi imash dostatuchno drugi temi po koito da razsujdavash ;))))

Vie kak mislite? ;)



Тема Re: Смисъла според мен...нови [re: karasko]  
Автор flar (минаващ)
Публикувано01.02.01 01:05



еее нямяш ли кирилица караско :| ...

1о за да седнеш въобще да мислиш по някоя книга трябва да си стигнал доста далеч в изграждането си като личност, а за да постигнеш пък това трябва маса книги да си прочел и приел поне част от съдържанието им и идеите заложени в тях като истинни... вече с годините и с развитието си човек може да преосмисли някои неща, да препрочете дадена книга и в резултат да достигне до някакъв извод, до някаква нова, лично негова интерпретация... но на това е способен само 1 по-зрял човек (няма как да не стъпиш смело:-) на истини, които си приел ей така - по този начин се започва)...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.