Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 03.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Отг: ami saglasnite?нови [re: e-de]  
Автор Corwin (новак)
Публикувано09.01.01 18:34



Гледай да не си счупиш ръцете от ръколляскане!



Тема Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: Kyaтo]  
Автор Corwin (новак)
Публикувано09.01.01 18:42



Исках да се заям с теб (разбире се добродушно), още щом ти видях постинга. Вече не! Браво, добре че те има защото Corwin бере душа.
PS. Сигурно са ти разказали играта на съвета днес,а?



Тема Пак оф-топик за Коруиннови [re: Corwin]  
Автор Kyaтo (пристрастен)
Публикувано09.01.01 18:57



Току-що завърших с навикването ти в другата тема. Какво значи "бере душа"? Пусни ми поща, ако има нещо.
А получи ли си мануала за Деветте принца на Амбър?

"Можеш да откриеш истината по пътя на логиката само ако вече си я открил без нея." (Честъртън)


Тема Отг: Пак оф-топик за Коруиннови [re: Kyaтo]  
Автор Corwin (новак)
Публикувано09.01.01 19:01



Получих го, нерси много :)
Ще разбереш какво има, спокойно!



Тема Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: basstoon]  
Авторзъмя_anon (Нерегистриран)
Публикувано09.01.01 19:17



за четенето беше приказката...ами ако четеш заради самото четене...просто се откажи...нищо няма да се получи...или би се получило нещо доста изкуствено и безполезно...като драматургичната кариера н а жан-пол сартр. (гледам литераторите имат поставена тема за негоо..какво ли ще се и зказват)мислех си и за книгите, които не сте запомнили...хули сипехте за тях...струва ми се те също са оставили своята следа във вашето съзнание или мироглед, макар да не смеете да си го признаете или да не го съзнавате...най-малкото...четенето на книги уплътнява добре времето, не изморява очите както взирането в монитора...a за ползите о т четенето...тук съм пристрастна и ако започна темата ...няма как да не спомена и за писането...което доста с е отдалечава от заглавието на постинга(както о бичате да го наричате...:)
чети , говедарче(е казал поетът)
и не се спирай над подобни въпроси(добавила зъмята)



Тема Добре е да четеш, за да ти е гот :)нови [re: basstoon]  
Автор NlKlTA (член)
Публикувано09.01.01 20:32



За мене "основната идея" на всяка книга е да достави удоволствие на тези, които я четат. В зависимост от човека, който я чете тя наистина може да направи това, а може и да стане скучна и досадна.

Не мога да разбера Gandalf, като казва, че препрочитането на някои книги е задължително. Какво означава това? Моята литераторката също ми дава книги, които задължително трябва да прочета. Виновна ли съм обаче, че "Тартюф" не ми харесва и ако не ми пукаше толкова много за оценката нямаше изобщо да я погледна (но това е четене насила и е много гадно), дори да ми пилят на главата как трябва да се прочете дори само заради "общата ти култура".

Та мнението ми е: книги се пишат и се четат само за удоволствие (е, има си научни книги, но този, който ги пише да не го прави насила?). Препрочитат се поради същата причина. Няма задължителни книги. Няма бройка, която е хубаво да си прочел. Няма такова нещо като "чете много" или "чете малко". Освен това книгите се тълкуват от всеки различно и може това тълкуване да няма нищо общо с това, което автора е искал да каже (ако изобщо е искал да каже нещо), важното е всяка книга да ти носи нещо, нещо твое си.

И защо да е нужно да продължаваме да мислим за книгите продължително време след като сме ги прочели? Има и други неща....истинския свят например. :)

N.

Редактирано от NlKlTA на 09.01.01 20:33.



Тема Отг: Добре ли е да се четат много книги?нови [re: basstoon]  
Авторdreamer_anon (Нерегистриран)
Публикувано10.01.01 01:21



О..., препрочитането е опасно занимание! Иначе лично не познавам хора които да четат много книги ей така за спорта. Относно цитатите - е никога не съм чел за да запомня цитат. Не обичам жалоните защото за мен никога пътя не е един. Гениалните прозрения не се броят.



Тема Отг: За препрочитанетонови [re: Gandalf]  
Автор MarvinN (непознат )
Публикувано10.01.01 01:40



Малко са книгите , които мога да препрочитам , просто не ми стигат нервите и желанието да прочета оеще веднъж книга, от която си спомням 95% само за да открия липсващите 5%, колкото и да са .. съществени те. Разбира се има си изключения от това правило. Ето например препрочетох преди 1 месец човека от Високия Замък на Филип Дик и останах като застрелян накрая , просто щото предичниа път съм проспал явно колко свързано и завързано е всичко ж тази книга. И като резултат днеска търчах по Славейков и питах на всеки щанд дали имат нещо друго на въпросния автор - ето на сега има да му .. търся основните идеи още дълго време :)




Тема Отг: Книги и житейски опит.нови [re: Hellen]  
Автор MarvinN (непознат )
Публикувано10.01.01 01:47



А какво ще кажете за книги , които четеш просто за да се потопиш във един друг свят , да се загубваш и луташ и движиш из него всеки път когато отвориш книгата. В моя случай основната "полза" от тези книги идва просто от удовоствието да си изградя един свят в главата си, четейки . Говоря за книги от рода на серията за Ъплифта на Брин или Хиперион...



Тема Ами без Книгите?нови [re: basstoon]  
Автор MarvinN (непознат )
Публикувано10.01.01 01:55



Представете си сега за момент,че ги няма книгите които сте изчели от момента, в който сте се научили да четете до сега. Имам предвид всичките книги, които сме изчели по собствено желание , не .. хм учебници по химия примерно . Та щяхте ли да сте същите без тези книги?
За себе си съм убеден,че нямаше да съм , просто щях да гледам на всичко около себе си по някакъв съвсем различен начин.. колко ли неща нямаше да видя, за колко ли неща нямаше да се тормозя обаче.
Та книгите не са ми дали жизнен опит те са ми дали право на избор .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.