Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:32 28.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Frank Hurbertнови  
АвторRaicho_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 23:52



Mai e vreme niakoi da spopene nesto i sa tova momche!
Dori ako ostavim nastrana "Djn" toi pak vpechatlaiva s originalni idei v "Koshera","Bialata chuma" i t.n



Тема Отг: Frank Hurbertнови [re: Raicho_anon]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (минаващ)
Публикувано05.12.00 10:43



Ми трудно се намират негови почитатели :))))))))))))))))))))))

а и "Бариерата Сантарога" не беше лоша



Тема Нищо подобно! [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор Goa (новак)
Публикувано05.12.00 13:38



Неговите почитатели са си тук, но вече е говорено за това "момче", което е един от най-големите мислители във фантастиката. Всяка негова книга за мен е изключително преживяване. Всяка негова книга се отличава с толкова дълбоки идеи и такова майсторство при развиването им, че при по-невнимателно четене рискуваме да не разберем за какво става въпрос. Ето това е автор, който заслужава да се говори за него. Само че тук отново действа Параграф 22 - каквото и да кажем, няма да е достойно за величината на неговия гений.

Гоа :)


Тема Отг: Frank Hurbertнови [re: Raicho_anon]  
АвторТриша_anon (Нерегистриран)
Публикувано05.12.00 14:03



А къде забравяте 'Фани Мае' и 'Експериментът Досейди'......




Тема Аха, аха :)))нови [re: Триша_anon]  
Автор Goa (минаващ)
Публикувано05.12.00 17:24



Само че Хърбърт не се пише така :)
Бе която и книга да хванеш, слабо нема :))) И много ме е яд, че още не е издадено всичко...

Гоа :)))


Тема Я вижте...нови [re: Raicho_anon]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано05.12.00 18:10



...каква виртуална библиотека намерих, докато търсех неща, свързани с Франк Хърбърт.

<http://vbiblioteka.virtualave.net/sarasas/herbert.htm>

Има няколко неща на английски и няколко - на руски.

Hellen



Тема Странно...нови [re: Raicho_anon]  
Авторstormspell_anon (Нерегистриран)
Публикувано06.12.00 12:25



..., но този клуб /НФ/започва да прилича на бабешка седянка, на която всяка баба си хвали унучето. Гоа го разбирам, той харесва всичко. Хелън - също, тя си е свръхмерудията за кое да е гърне, но останалите... Защо тази тема не бе поставена например като "модели на свръхчовека /съществото, обществото/ при Франк Хърбърт". Или нещо подобно. Не разбирам защо трябва всеки да казва коя книга му харесва и коя не и това да изчерпи всичко или почти всичко което може да се каже за автора. Аз например не понасям Хърбърт, неговата философщина не ми допада, нито пък някои баналности при изграждането на образите. Но виж с удоволствие бих подискутирал (или бих споделил) относно тяхната обаятелност. Дюн например ме накара да прочета отново Иилиадата, която един вид е прелюдията на Дюн (0,5). И въобще...
Помислете върху това



Тема Отг: Странно...нови [re: stormspell_anon]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (член)
Публикувано06.12.00 13:31



Айдеееееееееее кафо стана

ми никой не може да те накара да харесваш даден автор и сега за какво да СПОРЯ

Мое Височество :)


Тема Отг: :)нови [re: V-Пpинцeca нa мpaka]  
Автор V-Пpинцeca нa мpaka (член)
Публикувано06.12.00 13:52



хи тоя ентър ми секна мисълта :)))))))))))))

та Франк е твърде сложен
за това и не го харесват много хора ТИ например
но да твърдиш нещо подобно за неговата "Философщина" и "баналните му герой" явно нищо не си схванал

1 Загубил вяра че човекът може да се самоусъвършенства?
2 Не ти се нравят религиозните аспекти?

а "Философщина" му е доста вярна - даже си има и примерчета от наше време за това :))))))))))))))))))))




Мое Височество :)


Тема Отг: Странно...нови [re: stormspell_anon]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано06.12.00 15:31



Забележката ти по мой адрес нали иде да рече, че съм адски компетентна по широк кръг, а не че си вра гагата където ми е където не ми е работа?...

;-) ;-) ;-)

А колкото до Франк Хърбърт, аз също не харесвам теми, в които всеки от участниците се обажда, за да каже "аз харесвам еди-какво си", и с това обсъждането приключва.

Франк Хърбърт определено не ми е любимият автор, въпреки че съм прочела целя Дюн и повечето от останалите неща, които бяха споменати тук (не мога и не мога да се сетя какво беше "Бариерата Сантарога", въпреки че знам, че я имам в къщи и че съм я чела. Някой може ли да ми подскаже какво ставаше вътре?). Това, което НЕ МИ харесва в Дюн, да речем, е че времето е много разтегнато и човек тъкмо свикне с героите и започне да ги харесва и да им симпатизира, и те вземата че умрат и на тяхно място се появяват някакви далечни техни потомци. Той явно си харесваше само Дънкан Айдахо, и си го възкресяваше всеки път същия.

Но от друга страна Дюн се счита за първия роман от "екологичната" вълна и като така, по ставя началото на цял нов клон във фантастиката. Да не говорим, че докато съм в Англия и говоря по телефона със сестра ми, непрекъснато имам усещането, че използвам тайния език "чакобза" на Атреидите - понеже никой не ме разбира и ме гледат като малоумни...

Hellen




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.