Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:15 21.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Отг: Репортаж за Тери Пратчет.нови [re: basstoon]  
АвторPulsar_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 12:47



Napravo zavijdam na Hellen i basstoon, che sa se sreshtali s liubimi avtori.
Az dosega ne sam vzimala avtograf ot pisatel (podsmyrk). Ako moga po niakakyv nachin
da doprenesa za idvaneto na niakoj pisatel-fantast nasreshta sam! :)))



Тема Библиотеката на British Council.нови [re: Willow]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано04.12.00 18:17



Аз там прочетох първите две книги за вещиците, "Witches abroad" не успях да я довърша, преди да замина, така че си я купих в Англия да си я дочитам. Дочетох я - десетина пъти.

Willow, като си говорим за библиотеката на British Council, там няма ли някакви видеокасети за Бъфи? Нали ти ме питаше за Бъфи в другия клуб? Щото си спомням, че си бяха внесли едно добро количество сериали - английски и американски, но на времето не ми е и хрумвало да ги проверявам за такива неща...

Hellen



Тема Отг: Репортаж за Тери Пратчет.нови [re: Hellen]  
Авторsarafova_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 21:33



PRIVET!
Ei, super! Pozdravleniia!!!
Prochetoh go na edin duh, dobre che te poslushah i
minah ot tuk :)



Тема Отг: Репортаж за Тери Пратчет.нови [re: sarafova_anon]  
АвторБърди_anon_anon (Нерегистриран)
Публикувано04.12.00 21:58



Hellen, Hellen ...... мисля, че се чувствам както теб пред Тери Пратчет. Съвсем искрено ти се възхищавам за преводите. Дори ставах да правя справка в "Шовинист" за Невестино и наистина ми се струва по-добре от Венчилия. Всъщност, разбрах идеята с "Къде е Венчилия" след като прочетох коментара ти.
Копирах си разказа, да видим кога ще имам време да го прочета (имам малко бебче, което все още не проявява интерес към тази литература :))).
Имаш ли представа дали скоро ще се издава поредицата за вещиците?
Искрени, ама много искрени поздрави! Не знам дали скоро пак ще мога да вляза в нета, така че ако не отговарям дълго, не го считай за проява на лош вкус.

FonManiac: ами между Small Gods и Градската стража кое харесваш повече :))) За мен нищо не е по-добро от стражите. Впрочем, сега се сещам, че много харесвам поредицата за номите, която много хора не одобряват.

Вие как мислите ?





Тема Отг: Библиотеката на British Council.нови [re: Hellen]  
Автор Willow (непознат )
Публикувано05.12.00 06:10



За жалост нямат. Но те и не закупуват нови сериали доклкото видях. Само по-стари а и нямат много фантастика.Макар че от там успях да намеря "Седморката на Блейк" и да си я припомня, както и "Dr Who"
Така че сега Бъфи си я набавям по други начини.

Willow

---
"I believe the future is only the past again, entered through another gate." [Pinero]


Тема Отг: Тери Пратчет...нови [re: Бърди_anon_anon]  
Автор Goa (новак)
Публикувано05.12.00 13:33



Лично аз слагам на първо място Малки богове, а после Въоръжени мъже. Номите са приятно четиво. А по отношение на Невестино, нека Хелън не смята, че се заяждам, но: на мен ми хареса този вариант, обаче после говорих с професионален преводач, и то жена, която е на мнение, че това не е добро решение - измествал се смисълът, тъй като невестата е нещо друго - млада булка (оженена).
Значи Зарков го е направил на Венчилия? Защо не Венчилино или друго? Венчилистче например :)))

Гоа :)


Тема Бърди, ...нови [re: Бърди_anon_anon]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано05.12.00 14:08



...Благодаря ти за оценката!... Тя е прекалено ласкава, и само аз си знам, че е доста далече от реалността, но въпреки това съм трогната.

А ти му чети на глас на подрастващото поколение (то 'той' ли е или'тя'?), въпреки че още не разбира. Нали знаеш за теорията, че спомените от най-ранна възраст се натрупват в подсъзнанието и след това формират личността? Та в този смисъл не виждам какво по-добро от Тери Пратчет можеш да му предложиш. Е, и "Малкия принц", разбира се, но него по-късно...

Колкото до поредицата за Вещиците - ще излезе, когато се натуткам да я преведа. Тоест - да набера на компютър вече преведения текст. Така че оттук-нататък, когато се ядосваш, че книгите не излизат на български, ще имаш конкретен обект, към когото да отправяш гнева си. ;-)

Hellen



Тема Здравей!нови [re: sarafova_anon]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано05.12.00 14:10



О, здравей! Получих и писмото ти, ще му отговоря. Радвам се да те видя тук!

Hellen



Тема Goa Master, ...нови [re: Goa]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано05.12.00 14:17



...Съгласна съм, че е трудно да намериш дума, която абсолютно точно да отразява смисъла и едновременно с това да става и за каламбур, но на мене идеята с "Невестино" по ми хареса, защото имаме и селище с такова име и читателите биха схванали смисъла на каламбура.

А иначе вторият вариант на превода също си е мой, той беше фактически ПЪРВИЯТ вариант, който сметнах за "тромав" и смених.

Hellen



Тема Отг: Мисията...нови [re: pironSKI]  
АвторVimes_anon (Нерегистриран)
Публикувано12.12.00 12:35



Mnogo haresvam Stanislav Lem( s izkl. na potiskashtiq 'Edem') i sym otchaqn fen na Terry Pratchett.Kato logichno razsyjdavasht chovek ne vijdam prichina tezi dve neshta da se izkluchvat vzaimno.I ti se chudq shto postoqnno gledash da vkarash diskusiqta v ruslo,po-podhodqshto za klub 'Football' :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.