Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:50 21.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Какво, какво?нови [re: Hellen]  
АвторGoa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 17:16



Не четеш Лем???
Или го четеш, но не "по убеждение"?

Ай стига бе :((( Ако е първото, ще се хвърля от 11-тия етаж... Ако е второто, само от втория...



Тема Отг: Strajata , strajata !!!нови [re: Goa]  
АвторSalome (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 17:25



Ami taka de, ne moje da ostane nezabeliazana edna takava pystrocvetna lichnost kato Nobby Nobs. Vse pak za nego se tvyrdi, che ima tqlo na 20 godishen myj. Samo deto nikoi oste neznae kyde go krie... ;)) Nito pyk 'otkoga' go krie...
koeto pyk nevolno me navejda na misylta che hich ne mi se iska da znam 'kakvo' tochno krie serj. Nobs!! Taka che edinstvenoto, koeto mi ostava e da se nadiavam s pylni sili, che toi ste syumee da go skrie podobavashto dobre v imeto na ... snostnata mi vecheria.



Тема Salome,...нови [re: Salome]  
АвторHellen (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 20:30



...трескаво търся иконката за "изчервявам се силно и смутено"... Благодаря ти за оценката за "Шовинист", но съм сигурна, че моята заслуга за това ти да харесаш книгата е твърде малка... Просто Тери Пратчет си е велик и това си е! ... <казвам аз с риск за настървя опонентите>

<Ot raz postaviam knijkata na pyrvo miasto v lichnata si Pratchetska klasazia, moje bi poradi otkrovenata si privyrzanost kym chlenovete na gradskata straja ;)>

На мене любимата ми е "Guards! Guards!". Заради оня момент на страница 73-та (от оригинала), където Керът тъкмо е набил престъпниците в "Поправения барабан", Ваймс е осъзнал, че в крайна сметка справедливостта може да тържествува, хвърля бутилката си и крещи "Два часъ-ъ-ъ-т! И всичко е наре-е-е-е-д!!" - в най-добрите традиции на Градската Стража.

<..."Dobri polichbi" - edna ot naj-kritikuvanite Pratcheski knigi, izlezli do tozi moment v Bulgaria. Povecheto zakleti fenove na Pratchet, koito poznavam se izkazaha kraino nelaskavo
...
...stom Pratchet e zapochnal da pishe zaedno s drug avtor - tova e qsen priznak che e zapochnal da se izcherpva.>

Това е ... странно съждение. Обикновено един автор се изчерпва В КРАЯ на творчески си път, а не в началото... Защото "Good omens" е писана през 1989 година, а излиза за пръв път през 1990. За "изчерпване" бихме могли да говорим, ако сме харесали предишните книги, а не харесваме "Шовинист", "Петия слон" и "Истината". Защото ТОВА са най-новите му книги...

Всъщност нещата стоят точно обратното на това, което твоите познати казват. А именно - в началото, когато е започвал да пише, Тери Пратчет явно се е чувствал неуверен и някои от книгите му са в съавторство. Едва по-късно започва да пише и да се подписва сам.

<Lichno na men tq mnogo mi haresa. Napomnq mi za Bitkata na Hiliadoletieto v trilogiata na Zelazni&Shekli>

В момента чета "Тъмната страна на слънцето", която бях изпуснала. Тя е от по-старите му книги, още преди да се появи поредицата за света-диск. И аз бях чула лоши неща за нея, но всъщност книгата е много логична и подредена и на мене ми харесва. Освен това е по-скоро Sci-fi, отколкото фентъзи, което (в моите очи) е допълнителен плюс.

<tova e to - istinskiqt maniak si ostava maniak do krai ;))>

На това място само ставам и козирувам! ;-) Като така си говорим, чела ли си "Автентичната котка"? Аз бях в България точно когато я издадоха, веднага купих две книжки и още същата вечер ги прочетохме (синхронно) със сестра ми, като едновременно избухвахме в смях. Прекрасна книжка и написана от истински познавач на котките!

Cheers, Hellen



Тема Отг: hellenнови [re: Hellen]  
АвторAlvin (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 21:10



Taka si e... mnogo hora ne haresaha Tymnata Strana Na Slynceto. Oba4e knigata si e TO4NO "logi4na" i na men mi haresa.
No ima li smisyl da kazvame "haresa mi", "ne mi haresa"..?



Тема Отг: Avtentichnata kotka vs Domashniq Puhcho ;)нови [re: Hellen]  
АвторSalome (Нерегистриран)
Публикувано29.11.00 21:12



Avtentichnata kotka beshe neveroiatna knijka. Pomogna mi da proumeq mnogo neiasnoti otnosno koteshkata psihika, za koito mojeh samo da podoziram;)) A samiqt Pratchet govori za kotkite s takava liubov i razbirane, che sym na krachka ot tova da zaqvq, che samiqt toi v nqkoi predishen jivot e bil edno ot onezi samodovolno myrkashti syzdaniiza, koito gledat kym svoq stopanin i blagodetel i si misliat: Hey, tozi glupcho, koito ni nosi hranata pak e doshyl! :)
A kato si govorim za kotki - sestam se za oste edna prepratka - Stuart Little, istoriata na mishkata s domashna kotka :))



Тема Логични книги.нови [re: Alvin]  
АвторHellen_anon (Нерегистриран)
Публикувано30.11.00 17:50



Ами да, Alvin, мисля че има смисъл да казваме, когато нещо ни харесва или не ни харесва. На мене "Тъмната страна..." ми хареса, защото отговаря на повечето от основните изисквания, които имам към научната фантастика. А именно - логична е, както вече се разбрахме ;-), има много и подредена фактология - за различните раси, населяващи "мехура на живота", дефинирането на изучената част от галактиката именно по този начин, ясни причинно-следствени връзки, добра наука - даже слънчевите кучета изглеждат логични... Такива работи и още доста, които мога да изброя, щото снощи свърших книгата и още ми е прясна в главата.

Както и идеята за игите като "вегетативна" форма на Шегаджиите. ...В този смисъл, ако съдя по ника ти, ти имаш добро отношение към ъплифта, да? Хууните, спомням си, отглеждаха домашни любимци?

Hellen



Тема Отг: Логични книги... и нелогични nickове:)нови [re: Hellen_anon]  
АвторАлвин_anon (Нерегистриран)
Публикувано01.12.00 15:05



Имайки предвид ника си не мога да кажа нищо... Той е резултат от това, че започнах да чета Градът и Звездите на Кларк. После, кой знае защо, се запознах с доста хора иманно с този ник и не ми се щеше всеки следващ път да казвам: Аз съм еди-кой-си, но преди бях Алвин...
Иначе си права, трябва да се казва кой какво харесва, аз лично смятам че няма нищо по-хубаво от Малки Богове :))) Мога да приказвам много за нея, но май ще трябва да го направим в нова Тема:)
Аз ли да дам тон?
:))



Тема Отг: Логични книги... и нелогични nickове:)нови [re: Алвин_anon]  
Автор FonManiac (непознат )
Публикувано01.12.00 15:51



S izvinenie che taka nahluvam v razgovora no - davai smelo s temata za malki bogove :). Za men sushto edna ot liubimite.



Тема Отг: Логични книги... и нелогични nickове:)нови [re: Алвин_anon]  
Автор Hellen (непознат )
Публикувано01.12.00 19:31



Ах - сега... Че не мога да си спомня!... Кой беше Алвин в "Градът и звездите"? Аз те помислих за Алвин - хроникьора-хуун на Дейвид Брин.

"Малки богове" е пракрасна - тя е любимата книга на повечето хора. Четох я на български, след това си я взех от библиотеката на British Council и я прочетох и в оригинал. Там има още няколко книги на Пратчет, обаче човек трябва да се запише на опашка, за да се дореди до тях (аз май просто имах късмет да ги заваря на рафтчето...).

Давай с темата за боговете! А аз ще си донеса книгата.

Hellen
==
"That's why it's always worth having a few philosophers around the place. One minute it's all Is Truth Beauty and Is Beauty Truth, and Does A Falling Tree in the Forest Make A Sound if There's No one There to Hear It, and then just when you think they're going to start dribbling one of 'em says, "Incidentally, putting a thirty-foot parabolic reflector on a high place to shoot the rays of the sun at an enemy's ships would be a very interesting demonstration of optical principles."" -- The many and varied advantages of philosophy (Terry Pratchett, Small Gods)



Тема Отг: Логични книги... и нелогични nickове:)нови [re: Hellen]  
Автор Willow (непознат )
Публикувано01.12.00 20:06



Библиотеката на British Council е невероятна. Така съвсем наскоро успях да прочета Maskerade, a преди това Глинени крака и две от книгите за вещиците, които не са издавани у нас.

Willow

---
"I believe the future is only the past again, entered through another gate." [Pinero]



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.