Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 25.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема "Сайтийн" - в какво са превърнали книгат  
Автор Гортауер ()
Публикувано27.07.00 10:14



Ако мислите, че "Сайтийн" е безкрайно тъпа книга, попитаите ИК Бард, къде, аджаба, са липсващите триста (300) страници от книгата? Кое им дава право да расипват хубавата книга?!? Че то в българския вариант не е ясно дори КОЙ Е УБИЕЦА!!!!!! Що за издателство е това, по дяволите!!! Добре, айде, за "Колелото на времето", както и де е, за "Синия Марс" - също. Ама да изрежат "Ендимион" и "Сайтин"?! Не мислите ли че се увличат?

Тема "Сайтийн" - в какво са превърнали книгатнови [re: Гортауер]  
Автор venko ()
Публикувано27.07.00 11:32



SERIOZNO LI E RIAZANA????? ZNACHI DA NE IA KUPUWAM - TO I BEZ TOWA TZENATA I E SOLENA :-(

Тема "Сайтийн" - в какво са превърнали книгатнови [re: venko]  
Автор Lazy ()
Публикувано27.07.00 14:00



Още не съм чел Сайтийн, но съм чувал страхотни неща за нея. Ако наистина от Бард са направили това - направо е престъпление, и трябва да им се потърси отговорност по някакъв начин

Тема Рязане...нови [re: Lazy]  
Автор Malcom Corley ()
Публикувано27.07.00 18:40



Ехе... че вие както сте трагнали от всички издателства триабва да искате обяснения... Някои от вас ваобсхте има ли си представа колко се реже от книгите.... ? Да вземем например "Невромантик" на Гибсън...Хехе.. и не само тои... Мда... защо се занимавате с българските книги... има такива хубави руски преводи/оригинали, както и английски преводи/оригинали... Хехе. Рязали били... Malcom

Тема Сайтиннови [re: Malcom Corley]  
Автор dreamer ()
Публикувано28.07.00 02:54



Стигнах и до половината, (няма да се учуда ако са я орязали). Засега върви добре но имам особено мнение. Може и заради орязване да се получава така но върви еднообразно. Като ми казахте за това вече ми изглежда по-иначе. Надявам се скоро да я дочета и да я разбера. Обаче не мога да си представя как може от едно произведение да се махнат толкова страници и то пак да запази своя смисъл. Определено си мисля, че нищо не може да "оцелее" при такава намеса. (Понякога може да стане и по-добро, разбира се но няма да е оригинала все пак.)

Тема :)нови [re: dreamer]  
Автор Malcom Corley ()
Публикувано28.07.00 09:33



Не помня в коя книга беше, редактора и преводача я бяха орязали тотално... Бяха оставили само баталните сцени... около 1/3 от книгата Мисля че беше нещо си там за Шанара... или нещо такова... абе не помня и това си е.... Я питайте Владо Зарков, той ще ви каже... Malcom

Тема Рязане...нови [re: Malcom Corley]  
Автор Гортауер ()
Публикувано28.07.00 15:46



За английските и руските книги съм съгласен... Обаче я ми намери "Ситийн" - както трябва да е правилният превод, или "Гордостта на Чанур" на Чери на руски :-). Или си сядаш на задника и четеш българското, или просиш от приатели...

Тема :)нови [re: Malcom Corley]  
Автор Гортауер ()
Публикувано28.07.00 15:56



Колкото до това, което са оставили от книгата - е, останала е само една житеиска история и няколко уроци за това как се отглежда гений прототип на оригинал. Цялата концепция за сблъсака на ази-култутата и културата на родените хора я няма. Повече от 70 % от политическите интриги също ги няма, както и всички разклонения в сюжетната линия. Нищо чудно че върви еднообразно. Не виждам каква концепция може да се схване, или как да се разбере книгата, като нея просто я няма! Издателите са се погрижили да не им надува обема на книгата! Дивотия. А ако не разберете кой е убиеца, драснете на Mat_maren@hotmail.com, ще ви светна. И въобще, четете книгата в оригинал! Няма смисъл да им пълните гушите на тъпите резачи!!!

Тема v originalнови [re: Гортауер]  
Автор dreamer ()
Публикувано29.07.00 00:10



Може ли да се намери в оригинал в мрежата? Сайтийн де.

Тема Синия Марс?нови [re: Гортауер]  
Автор Marvin ()
Публикувано29.07.00 15:09



А там какво са орязали?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.