Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:45 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Извънземни и фантастика  
Автор Hidon ()
Публикувано21.03.00 13:08



Ето една хубава тема - извънземни! Как мислите - има ли ги? И кой е най-интересния, най-яркия, най-страшния, абе най-извънземния извънземен за които сте чели?

Тема Извънземни и фантастиканови [re: Hidon]  
Автор Немезида ()
Публикувано21.03.00 22:11



Здрасти... За най-страшен извънземен не се сещам, но за най-ивънземен извъземен...това, което ми идва на ум е втората част на "Самите богове". Може би защото са адски различни от хората. А не сте ли забелязали че повечето фантасти ги представят като хуманоиди? Може би заради по-лесното възприемане.... Ако има извънземни, как мислите, те ще приличат ли на нас?

Тема Извънземни и фантастиканови [re: Немезида]  
Автор Hidon ()
Публикувано23.03.00 10:22



Вярно че преобладаващата част от извънземните форми във фантастиката са хуманоидни, а пък някои от тях са си направо хора... Не мисля че е възможно една еволюция от стотици милиони години да създаде абсолютно еднакви продукти, нито пък съм на мнение че нашата физическа форма е най-добрата възможна. Може би най-интересната идея за извънземен съм срешнал в "Черния облак" на Фред Хойл. Огромен разумен междузвезден облак материя с големина няколко астрономически единици - интересно, нали?

Тема Извънземни и фантастиканови [re: Hidon]  
Автор Немезида ()
Публикувано23.03.00 15:40



Да, интересно е, наистина, трябва да си намеря книгата. А ако си чел "Немезида" на Азимов, там цяла планета беше един жив организъм съставен от множество микроорганизми.... А за еволюцията... имаше един разказ за едно извънземно, което се срещаше с хора и беше много учудено, че не сме зелени и с антенки:))))

Тема Извънземни и фантастиканови [re: Немезида]  
Автор Светла ()
Публикувано02.04.00 01:32



А по пътя на тези разсъждения не може ли човек да си представи, че цялата вселена е един жив организъм, а планетите са молекули, клетки и т.н., като по-този начин стигаме до извода, че човека е просто вирус нападнал клетките, защото отговаряме напълно на дефиницията за вирус, нали? /Е, има и малко влияние за тези разсъждения от "Матрицата", но все пак всичко е възможно./

Тема Извънземни и фантастиканови [re: Hidon]  
Автор Huck ()
Публикувано02.04.00 14:36



В "Пътеводител на галактическия стопаджия "се говори за една свръхинтелигентна отсянка на синия цвят.Това е най-оригиналното извънземно, което съм срещал

Тема Извънземни и фантастиканови [re: Hidon]  
Автор GoaMaster ()
Публикувано10.05.00 15:36



Когато човек говори за извънземни, той неизбежно проектира човешките качества и начин на мислене в тях. Затова всички извънземни малко или много са хора. В този смисъл определено "най-извънземното" извънземно е звездата Фани Мае от едноименния роман на Франк Хърбърт (всъщност романът е The Whipping Star). Както казва един мой приятел, тоя Хърбърт сякаш наистина е общувал с извънземно, докато е писал книгата...


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.