Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 12.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема КОНТАКТнови  
Автор sol ()
Публикувано11.03.00 16:50



Да поговорим за нещо сериозно. Какво мислите за книгата и филма?

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Dei ()
Публикувано12.03.00 00:43



Книгата имаше хитри моменти,но това че филма не е в бъдещето ме кефи много.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hyena ()
Публикувано12.03.00 00:50



Филма е супер. Гледах го на кино, после десетки пъте на видео. Накрая си го купих :)) Адин мой приятел го гледа над 30 пъте на кино (всеки ден) по няколко кина. Е не заради филма, ами заради Джоди Фостър :)) (Разни хора - Разни Идеали :)) ) Филма е много реален. Заслужава особено внимание! Вас какво ви привлече ? Regards, Hyena

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор FonManiac ()
Публикувано12.03.00 21:38



Knigata ne sum chel. Filma beshe mnogo hubav, no spored men ne fantastikata e osnovnoto tam. Tova koeto mi napravi nai-goljamo vpechatlenie e kogato Jodi Foster opisva pregivjavaneto si i kazva che tova e nai-hubavoto neshto koeto i se e sluchvalo v givota i bi iskala da moge da go spodeli sus vsichki hora (nail beshe taka, gledal sam otdavna filma i to samo 1 pat :). Tochno v takova pologenie se namirat i istinski vjarvashtite hora - te sa otkrili (za sebe si) neshto prekrasno i se opitvat da go spodeljat s ostanalite, no sreshtat osnovno nerazbirane, othvurljane, podigravka.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hidon ()
Публикувано13.03.00 14:31



Според мен има огромна разлика между книгата и филма. Не че филма е слаб, напротив, лично аз не си спомням друг холивудски филм в които извънземните да са добри. Гледах го много пъти на кино и видео и съм изключително доволен. Обаче когато излезе книгата и прочетох нея, едва тогава разбрах цялата идея на Карл Сейгън (как може да е лоша книга писана от този човек). Идеята за послание скрита в числото пи ме порази. И въобще мащаба с които е писана книгата - изградена е изключителна картина на обществото която може да се сравнява само с аналогични произведения на Артър Кларк. Според мен един от върховете на фантастиката, недоумявам защо няма Хюго.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Принцеса Кели ()
Публикувано13.03.00 21:47



Книгата не съм я чела, но филма е невероятен. Hidon, къде във филма има извънземни? Нещо май не си спомням (е може да е било защото съм го следала отдавна) N.

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор FonManiac ()
Публикувано13.03.00 23:08



Ne znam kakvo tochno pishe za chisloto pi, no kakto i da go gledame v nashata vselena/realnost njama nachin to da e razlichno ot tova koeto e. Toest, ako e poslanie, to go prashta samia Suzdatel (ako ima takuv). I zashto tochno v chisloto pi, a ne primerno v tegloto na elektrona??

Тема КОНТАКТнови [re: Принцеса Кели]  
Автор FonManiac ()
Публикувано13.03.00 23:09



Ami glavnata geroinja vigda izvunzemen v obraza na pochinalia i bashta (s izvinenie che izprevarvam Hidon :)) ).

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:16



Ами много просто, кажи ми колко тежи електрона без да гледаш в справочник. Не коментирам факта, че термина тегло на електрона е меко казано некоректен, не това е най-важното. От космологична гледна точка пи е фундаментална константа, защото трябва да е една и съща навсякъде в пространството. Или поне в тази област, където можем да говорим за комуникация. Това число ще е познато на всички цивилизации под една или друга форма. Умножете честотата на неутралния водород по пи и получавате отличен радиофар, за да търсите контакт. При това се измъквате настрани от естествения шум на водорода, който иначе само ще Ви пречи. Теорията на контактуването между две цивилизации е доста сложна, но основните идеи са много добре представени във филма, а има и някои нови, които определено ми харесват.

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:20



Ами и аз се чудя! Нещо повече, мисля че Карл Сейгън заслужава Нобеловата награда за литература нмого повече от 90 процента от наградените с нея. За съжаление никога няма да я получи, просто книгата видя бял свят след смъртта му. Наградите в наше време са и политически въпрос, а и никой не е пророк в собствената си страна.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.