Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:21 06.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема КОНТАКТ  
Автор sol ()
Публикувано11.03.00 16:50



Да поговорим за нещо сериозно. Какво мислите за книгата и филма?

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Dei ()
Публикувано12.03.00 00:43



Книгата имаше хитри моменти,но това че филма не е в бъдещето ме кефи много.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hyena ()
Публикувано12.03.00 00:50



Филма е супер. Гледах го на кино, после десетки пъте на видео. Накрая си го купих :)) Адин мой приятел го гледа над 30 пъте на кино (всеки ден) по няколко кина. Е не заради филма, ами заради Джоди Фостър :)) (Разни хора - Разни Идеали :)) ) Филма е много реален. Заслужава особено внимание! Вас какво ви привлече ? Regards, Hyena

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор FonManiac ()
Публикувано12.03.00 21:38



Knigata ne sum chel. Filma beshe mnogo hubav, no spored men ne fantastikata e osnovnoto tam. Tova koeto mi napravi nai-goljamo vpechatlenie e kogato Jodi Foster opisva pregivjavaneto si i kazva che tova e nai-hubavoto neshto koeto i se e sluchvalo v givota i bi iskala da moge da go spodeli sus vsichki hora (nail beshe taka, gledal sam otdavna filma i to samo 1 pat :). Tochno v takova pologenie se namirat i istinski vjarvashtite hora - te sa otkrili (za sebe si) neshto prekrasno i se opitvat da go spodeljat s ostanalite, no sreshtat osnovno nerazbirane, othvurljane, podigravka.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hidon ()
Публикувано13.03.00 14:31



Според мен има огромна разлика между книгата и филма. Не че филма е слаб, напротив, лично аз не си спомням друг холивудски филм в които извънземните да са добри. Гледах го много пъти на кино и видео и съм изключително доволен. Обаче когато излезе книгата и прочетох нея, едва тогава разбрах цялата идея на Карл Сейгън (как може да е лоша книга писана от този човек). Идеята за послание скрита в числото пи ме порази. И въобще мащаба с които е писана книгата - изградена е изключителна картина на обществото която може да се сравнява само с аналогични произведения на Артър Кларк. Според мен един от върховете на фантастиката, недоумявам защо няма Хюго.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Принцеса Кели ()
Публикувано13.03.00 21:47



Книгата не съм я чела, но филма е невероятен. Hidon, къде във филма има извънземни? Нещо май не си спомням (е може да е било защото съм го следала отдавна) N.

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор FonManiac ()
Публикувано13.03.00 23:08



Ne znam kakvo tochno pishe za chisloto pi, no kakto i da go gledame v nashata vselena/realnost njama nachin to da e razlichno ot tova koeto e. Toest, ako e poslanie, to go prashta samia Suzdatel (ako ima takuv). I zashto tochno v chisloto pi, a ne primerno v tegloto na elektrona??

Тема КОНТАКТнови [re: Принцеса Кели]  
Автор FonManiac ()
Публикувано13.03.00 23:09



Ami glavnata geroinja vigda izvunzemen v obraza na pochinalia i bashta (s izvinenie che izprevarvam Hidon :)) ).

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:16



Ами много просто, кажи ми колко тежи електрона без да гледаш в справочник. Не коментирам факта, че термина тегло на електрона е меко казано некоректен, не това е най-важното. От космологична гледна точка пи е фундаментална константа, защото трябва да е една и съща навсякъде в пространството. Или поне в тази област, където можем да говорим за комуникация. Това число ще е познато на всички цивилизации под една или друга форма. Умножете честотата на неутралния водород по пи и получавате отличен радиофар, за да търсите контакт. При това се измъквате настрани от естествения шум на водорода, който иначе само ще Ви пречи. Теорията на контактуването между две цивилизации е доста сложна, но основните идеи са много добре представени във филма, а има и някои нови, които определено ми харесват.

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:20



Ами и аз се чудя! Нещо повече, мисля че Карл Сейгън заслужава Нобеловата награда за литература нмого повече от 90 процента от наградените с нея. За съжаление никога няма да я получи, просто книгата видя бял свят след смъртта му. Наградите в наше време са и политически въпрос, а и никой не е пророк в собствената си страна.

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:24



Наистина е така. В космоса (през телескоп) можеш да видиш неща, от които ти спира дъха. За да ги опишеш, наистина трябва да си поет. Точно тогава чувстваш, че там някъде, на границата на възприятията ти има нещо. Нещо, което не можеш да си обясниш.

Тема КОНТАКТнови [re: Hyena]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:27



Ами това е единствената фантастика, става дума за филм, която не се дъни откъм физическата реалност. Освен това се интересувам от радиоастрономия, проблема SETI и CETI.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Лилит ()
Публикувано14.03.00 08:56



Книгата е страхотна!За съжаление,реди това бях гледала филма.Джоди Фостър е много добра,но предпочитам красотата и съвършенството на въображението.Харесват ми нестандартните еща.Къде е фатанстичното-там някъде в безкрая или в нас самите?Според мен и на двете места.

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 12:55



Ами нещата са следните - някъде след квинтилионния знак на пи има съобщение в двоичен вид - хиляди единици и нули. И това е само началото.... В числото пи е защото то е безкраино, и съответно има възможност да се скрие съобщението много навътре. Брилянтна идея без съмнение.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 12:59



Съвсем съгласен съм с теб. Сейгън е допринесъл изключително много на света. И то не само като популяризатор и писател.

Тема КОНТАКТнови [re: Принцеса Кели]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 13:02



Ами след като мина Джоди през системата от черни дупки тя се отзова на един плаж, на които срещна умрелия си баща. Ако си гледала внимателно той е именно техния представител.

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 13:04



Извинен си :-)))

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 21:21



Това нещо ми се губи. Сигурен ли си че е в книгата? Дай малко повече информация. Ако е така нещата са много сериозни. Все едно да четеш послание от това, което обикновенно наричаме Господ.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор FonManiac ()
Публикувано14.03.00 23:46



Абсолютно. Не съм сигурен дали това което казваш е така (за нулите и единиците). Освен това, безкрайни числа с някакво значение в математиката има много. И накрая, както казва и sol, би трябвало да е закодирано от Създателя. Ако се интересувате, задължително трябва да прочетете Стивън Хокинг.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hidon ()
Публикувано15.03.00 11:13



Абсолютно сигурен съм - затова и така ме впечатли тази книга. Ами за по-лесно прочетете края на книгата - там човешкия суперкомпютър достига до съобщението след месеци изчисления на пи, като по този начин се доказва по абсолютен начин достоверността на всичко което е преживяно от героите. Ами да, за да има съобщение в такава константа, то трябва да е вградено в самата тъкан на нашата реалност, т.е. Господ е доказал своето съществуване, но по начин твърде различен от традиционните :))))))))).

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано15.03.00 11:15



Хокинг е гении. Чели ли сте труда му за "изпаряването" на черните дупки?

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор FonManiac ()
Публикувано16.03.00 00:08



Chel sum "Cherni dupki i bebeta vseleni", "Kratka istoria na vremeto", "Givot v naukata".

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано16.03.00 13:05



А пък аз тъй и не успях да открия "Кратка история на времето". Това за черните дупки много ме впечатли, ама тук е май за фантастика, не за космология. Между другото, забелязали ли сте че почти всички които обичат фантастиката обичат и Космоса. Май трябва да открием секция за космоса, а? :)

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано16.03.00 23:18



Ами то си има - "астрономия" в "наука"

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор FonManiac ()
Публикувано17.03.00 00:44



Mene ako pitash spokoino mogem i tuk da si obsugdame :). Ami proveri po Slaveikov, vjarno che tiraga seshe sravnitelno otdavna, ama pri tezi po antikvarnite moge i da ja ima. Shtjah da ti ja dam s udovolstvie, no sled 2-3 dena izlitam za Germania :).

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано17.03.00 09:29



Надявам се че и от Германия ще продължаваш да се обаждаш от време на време. Приятно пътуване!

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор FonManiac ()
Публикувано17.03.00 23:52



Mersi :). Ako imam dostap, shte se obagdam dori tova da e edinstvenoto za koeto shte go polzvam :)).

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Corwin ()
Публикувано03.04.00 18:32



Knigata e skuchna obache filma... ami che toi si e naprawo tup!

Тема Re: КОНТАКТнови [re: Corwin]  
Автор Time traveler (непознат )
Публикувано09.01.09 22:49



А книгата има ли я на български, и ако я има преведена то на какво издателство е?



Тема Re:нови [re: Time traveler]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано09.01.09 23:46



time traveler indeed!



No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Тема Re: КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано10.01.09 01:04



Книгата е велика.

Виж филма...

С две думи, много съжалявам, че го гледах





Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор HeaндepтaлeцaДжo (фанат от гУрЪтЪ)
Публикувано10.01.09 01:12



Ха, чак сега видях от кога е темата





Тема Re: КОНТАКТнови [re: Time traveler]  
Автор whirlwind (непознат )
Публикувано10.01.09 02:34



Издадена е от Бард през 1998 година. Имам я, ако искате, ще ви я дам да я прочетете



Редактирано от whirlwind на 10.01.09 02:35.



Тема Re:нови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.01.09 09:15



бъгове в матрицата






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема форумна археологиянови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано10.01.09 09:40



обаче темата е яка :)

и вижте как се е писало тогава!

ех, останка от по-учтиви времена...



No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Тема Re: форумна археологиянови [re: firefox]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано10.01.09 13:10



имало ли е такива?



Тема Re: форумна археологиянови [re: firefox]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано10.01.09 14:08



Gooood days of yore....

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: КОНТАКТнови [re: HeaндepтaлeцaДжo]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано10.01.09 15:12



Що бре, Джуди Фостър ставаше;)
Вечна му памет на автора... за толкова много неща ми отвори очите с предаванията си.


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: форумна археологиянови [re: firefox]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано10.01.09 16:11



ех, останка от по-учтиви времена...
тогава компютри имаха само разни гийкове, нормално е времената да са били по-учтиви.




впрочем термина "форумна археология" ми хареса, някой ден сигурно ще има такъв раздел в археологията.
аз да си призная понякога правя същото - потапям се в архивите и чета клубовете от 2000та година.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM

Редактирано от zaphod на 10.01.09 16:13.



Тема Re: форумна археологиянови [re: firefox]  
Автор FonManiac (член)
Публикувано11.01.09 19:42



Девет години без малко - издръжлив се оказа дир-а :).

Да, времената бяха учтиви и дискусиите бяха интересни. Комбинацията от това да имаш достъп до Интернет и да обичаш фантастика беше доста качествен филтър.



Тема Re: форумна археологиянови [re: FonManiac]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано11.01.09 20:33



Ha dobre doshal pak vav foruma sled tolkova vreme

I ne zabravyaj, che si ''istoricheska lichnost". Ti si prvijat pisal v tozi forum!!!



Тема Re: форумна археологиянови [re: Гeнepaлa]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано11.01.09 21:15



По-зле е - той беше причината този форум да се отдели от Литература


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: форумна археологиянови [re: FonManiac]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.01.09 09:09



мамка му човече, виждал ли си живи динозаври?!






NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: форумна археологиянови [re: FonManiac]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано12.01.09 09:18



Ами ами, и тогава имаше простаци. Просто обичаштите фантастиката бяха повече, а сега останаха само простаците, такива като теб (и като мен, защо пък да съм скромен!) вече само преглеждат отгоре-отгоре, за нещо извън простащината.
Но темата за Марсианските канали все още ме изпълва с възторг, една ярка проява на спонтанно форумно творчество. Някой ден ще я публикуваме, някъде...

Да не се взема на сериозно...


Тема Re: форумна археологиянови [re: zaphod]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано12.01.09 10:26



Той и на първите концерти на Лили Иванова е ходил....

"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."


Тема Re: форумна археологиянови [re: ladyMarian]  
Автор Бorдaнoв (буквар)
Публикувано12.01.09 10:47



Стига де, бъркаш го с Наско Славов ;)
Фон-ът не е чак толкова много стар;)


Проблемът не изчезва в мига, в който си изтървеш нервите.


Тема Re: форумна археологиянови [re: PoбинoтЛokcли]  
Автор Zvezdichko (член)
Публикувано12.01.09 12:21



Прочее, включи и мен към простаците, че се чувствам дискриминиран.



Тема Re:нови [re: ladyMarian]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано12.01.09 13:06



по форумните стандарти е по-стар от Дуоркин или поне на същото ниво ;)

(мен това какво ме прави, значи? еднорога?)

No matter how cynical you get, it is impossible to keep up.

Редактирано от firefox на 12.01.09 14:23.



Тема Re: форумна археологиянови [re: Zvezdichko]  
Автор PoбинoтЛokcли (член)
Публикувано12.01.09 14:03



Доне!

Да не се взема на сериозно...


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано12.01.09 15:51



Държиш ли да знаеш?!





Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор ladyMarian (Defender)
Публикувано13.01.09 11:23



Муууууу



"Така е в живота - довери се и ще те предадат, не се доверявай и ще предадеш сам себе си."

Тема Re: КОНТАКТнови [re: Бorдaнoв]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано14.01.09 16:12



Книгата е номер 1.
Филмът по книгата е номер 1.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.