Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 05.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:24



Наистина е така. В космоса (през телескоп) можеш да видиш неща, от които ти спира дъха. За да ги опишеш, наистина трябва да си поет. Точно тогава чувстваш, че там някъде, на границата на възприятията ти има нещо. Нещо, което не можеш да си обясниш.

Тема КОНТАКТнови [re: Hyena]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 00:27



Ами това е единствената фантастика, става дума за филм, която не се дъни откъм физическата реалност. Освен това се интересувам от радиоастрономия, проблема SETI и CETI.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Лилит ()
Публикувано14.03.00 08:56



Книгата е страхотна!За съжаление,реди това бях гледала филма.Джоди Фостър е много добра,но предпочитам красотата и съвършенството на въображението.Харесват ми нестандартните еща.Къде е фатанстичното-там някъде в безкрая или в нас самите?Според мен и на двете места.

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 12:55



Ами нещата са следните - някъде след квинтилионния знак на пи има съобщение в двоичен вид - хиляди единици и нули. И това е само началото.... В числото пи е защото то е безкраино, и съответно има възможност да се скрие съобщението много навътре. Брилянтна идея без съмнение.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 12:59



Съвсем съгласен съм с теб. Сейгън е допринесъл изключително много на света. И то не само като популяризатор и писател.

Тема КОНТАКТнови [re: Принцеса Кели]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 13:02



Ами след като мина Джоди през системата от черни дупки тя се отзова на един плаж, на които срещна умрелия си баща. Ако си гледала внимателно той е именно техния представител.

Тема КОНТАКТнови [re: FonManiac]  
Автор Hidon ()
Публикувано14.03.00 13:04



Извинен си :-)))

Тема КОНТАКТнови [re: Hidon]  
Автор sol ()
Публикувано14.03.00 21:21



Това нещо ми се губи. Сигурен ли си че е в книгата? Дай малко повече информация. Ако е така нещата са много сериозни. Все едно да четеш послание от това, което обикновенно наричаме Господ.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор FonManiac ()
Публикувано14.03.00 23:46



Абсолютно. Не съм сигурен дали това което казваш е така (за нулите и единиците). Освен това, безкрайни числа с някакво значение в математиката има много. И накрая, както казва и sol, би трябвало да е закодирано от Създателя. Ако се интересувате, задължително трябва да прочетете Стивън Хокинг.

Тема КОНТАКТнови [re: sol]  
Автор Hidon ()
Публикувано15.03.00 11:13



Абсолютно сигурен съм - затова и така ме впечатли тази книга. Ами за по-лесно прочетете края на книгата - там човешкия суперкомпютър достига до съобщението след месеци изчисления на пи, като по този начин се доказва по абсолютен начин достоверността на всичко което е преживяно от героите. Ами да, за да има съобщение в такава константа, то трябва да е вградено в самата тъкан на нашата реалност, т.е. Господ е доказал своето съществуване, но по начин твърде различен от традиционните :))))))))).


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.